Arcplus Group

Arcplus Group Rahoitusvelkojen osuus

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä Arcplus Group (600629.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 6,61 %. Edellisenä vuonna Rahoitusvelan suhde oli 7,05 % — muutos −6,30 % (matalampi).

Rahoitusvelkojen osuus

6,61 %

YoY

−6,30%

Viimeksi päivitetty:

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä Arcplus Group on 2024 6,61 % . Rahoitusvelan suhde yhtiöstä Arcplus Group oli 2023 7,05 % . Se laskee −6,30% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Arcplus Group Rahoitusvelkojen osuus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rahoitusvelkojen osuus
Päivämäärä
Rahoitusvelkojen osuus
1.1.2017
7,74 CNY
1.1.2018
8,95 CNY
1.1.2019
7,37 CNY
1.1.2020
5,25 CNY
1.1.2021
8,68 CNY
1.1.2022
8,55 CNY
1.1.2023
7,05 CNY
1.1.2024
6,61 CNY
Arcplus Group Rahoitusvelkojen osuus historia
VUOSIRahoitusvelkojen osuusYoY
6,61 %−6,30%
7,05 %−17,54%
8,55 %−1,53%
8,68 %+65,42%
5,25 %−28,75%
7,37 %−17,68%
8,95 %+15,68%
7,74 %+23,95%
6,24 %+19,83%
5,21 %−58,45%
12,54 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arcplus Group Osakeanalyysi

Mitä Arcplus Group tekee? Arcplus Group Plc tarjoaa integroituja arkkitehtonisia suunnittelupalveluja, jotka kattavat kaupunkisuunnittelun, arkkitehtisuunnittelun, vesitekniikan, kunnallistekniikan, maisema- ja sisätilasuunnittelun, paikkakartoituksen, akustiikkasuunnittelun, EPC-palvelut sekä teknologian konsultoinnin rakennus-, suunnittelu-, kuntaliiketoiminta- ja vesihuoltosektoreille. Yritys toimii 27 toimiston kautta yli 10 kiinalaisessa kaupungissa sekä Yhdysvalloissa ja Hongkongissa palvellen asiakkaitaan infrastruktuurihankkeissa ja rakennushankkeissa. Sen palvelut kattavat koko hankkeen elinkaaren alustavasta suunnittelusta lopulliseen rakentamiseen, kohdentaen kuntaviranomaiset, rakennusyhtiöt ja hyödykeyhtiöt. Yritys hyödyntää 10 946 kokoaikaista työntekijäänsä toimittaakseen kattavia ratkaisuja useiden hankkeiden eri vaiheissa. Arcplus Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Arcplus Group osakkeesta

Yhtiön Arcplus Group Rahoitusvelan suhde on 6,61 % vuonna 2024.

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä Arcplus Group muuttui arvosta 7,05 % arvoon 6,61 %, mikä edustaa −6,30 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Rahoitusvelan suhde Arcplus Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Rahoitusvelan suhde mittaa korkoa sisältävät rahoitusvelat prosentteina kokonaisvaroista. Se erottaa rahoitusvelat kauppaveloista ja muista ei-rahoituksellisista velvoitteista.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Rahoitusvelan suhde:n Arcplus Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Arcplus Group

Kaikki tunnusluvut — Arcplus Group