Arcplus Group

Arcplus Group FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Arcplus Group (600629.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,61 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli 1,19 % — muutos 35,25 % (korkeampi).

FCF-marginaali

1,61 %

YoY

35,25%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Arcplus Group on 2025 1,61 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Arcplus Group oli 2024 1,19 % . Se laskee 35,25% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Arcplus Group FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2018
4,20 CNY
1.1.2019
4,27 CNY
1.1.2020
12,55 CNY
1.1.2021
6,85 CNY
1.1.2022
3,44 CNY
1.1.2023
3,79 CNY
1.1.2024
1,19 CNY
1.1.2025
1,61 CNY
Arcplus Group FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
1,61 %+35,25%
1,19 %−68,52%
3,79 %+10,12%
3,44 %−49,82%
6,85 %−45,37%
12,55 %+194,12%
4,27 %+1,66%
4,20 %−31,44%
6,12 %+118,31%
2,80 %−17,95%
3,42 %−617,40%
−0,66 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arcplus Group Osakeanalyysi

Mitä Arcplus Group tekee? Arcplus Group Plc tarjoaa integroituja arkkitehtonisia suunnittelupalveluja, jotka kattavat kaupunkisuunnittelun, arkkitehtisuunnittelun, vesitekniikan, kunnallistekniikan, maisema- ja sisätilasuunnittelun, paikkakartoituksen, akustiikkasuunnittelun, EPC-palvelut sekä teknologian konsultoinnin rakennus-, suunnittelu-, kuntaliiketoiminta- ja vesihuoltosektoreille. Yritys toimii 27 toimiston kautta yli 10 kiinalaisessa kaupungissa sekä Yhdysvalloissa ja Hongkongissa palvellen asiakkaitaan infrastruktuurihankkeissa ja rakennushankkeissa. Sen palvelut kattavat koko hankkeen elinkaaren alustavasta suunnittelusta lopulliseen rakentamiseen, kohdentaen kuntaviranomaiset, rakennusyhtiöt ja hyödykeyhtiöt. Yritys hyödyntää 10 946 kokoaikaista työntekijäänsä toimittaakseen kattavia ratkaisuja useiden hankkeiden eri vaiheissa. Arcplus Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Arcplus Group osakkeesta

Yhtiön Arcplus Group Vapaan kassavirran kate on 1,61 % vuonna 2025.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Arcplus Group muuttui arvosta 1,19 % arvoon 1,61 %, mikä edustaa 35,25 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Arcplus Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Arcplus Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Arcplus Group

Kaikki tunnusluvut — Arcplus Group