Arcplus Group

Arcplus Group EBIT-marginaali

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Arcplus Group (600629.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,36 %. Edellisenä vuonna EBIT-kate (operatiivinen kate) oli 3,72 % — muutos −63,41 % (matalampi).

EBIT-marginaali

1,36 %

YoY

−63,41%

Viimeksi päivitetty:

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Arcplus Group on 2025 1,36 % . EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Arcplus Group oli 2024 3,72 % . Se laskee −63,41% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Arcplus Groupn liikevoittomarginaali (EBIT) 1,4 % on laskenut verrattuna 3,8 %:iin muutama vuosi sitten.

Arcplus Group EBIT-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-marginaali
Päivämäärä
EBIT-marginaali
1.1.2018
5,36 CNY
1.1.2019
4,64 CNY
1.1.2020
3,73 CNY
1.1.2021
3,78 CNY
1.1.2022
4,32 CNY
1.1.2023
5,09 CNY
1.1.2024
3,72 CNY
1.1.2025
1,36 CNY
Arcplus Group EBIT-marginaali historia
VUOSIEBIT-marginaaliYoY
1,36 %−63,41%
3,72 %−27,05%
5,09 %+17,91%
4,32 %+14,13%
3,78 %+1,36%
3,73 %−19,45%
4,64 %−13,50%
5,36 %−10,13%
5,96 %+9,51%
5,45 %+20,39%
4,52 %+15,89%
3,90 %−19 969,88%
−0,02 %+2,41%
−0,02 %−145,41%
0,04 %−16,24%
0,05 %−86,00%
0,36 %+1,80%
0,35 %+23,37%
0,29 %−201,34%
−0,28 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arcplus Group Osakeanalyysi

Mitä Arcplus Group tekee? Arcplus Group Plc tarjoaa integroituja arkkitehtonisia suunnittelupalveluja, jotka kattavat kaupunkisuunnittelun, arkkitehtisuunnittelun, vesitekniikan, kunnallistekniikan, maisema- ja sisätilasuunnittelun, paikkakartoituksen, akustiikkasuunnittelun, EPC-palvelut sekä teknologian konsultoinnin rakennus-, suunnittelu-, kuntaliiketoiminta- ja vesihuoltosektoreille. Yritys toimii 27 toimiston kautta yli 10 kiinalaisessa kaupungissa sekä Yhdysvalloissa ja Hongkongissa palvellen asiakkaitaan infrastruktuurihankkeissa ja rakennushankkeissa. Sen palvelut kattavat koko hankkeen elinkaaren alustavasta suunnittelusta lopulliseen rakentamiseen, kohdentaen kuntaviranomaiset, rakennusyhtiöt ja hyödykeyhtiöt. Yritys hyödyntää 10 946 kokoaikaista työntekijäänsä toimittaakseen kattavia ratkaisuja useiden hankkeiden eri vaiheissa. Arcplus Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Arcplus Group osakkeesta

Yhtiön Arcplus Group EBIT-kate (operatiivinen kate) on 1,36 % vuonna 2025.

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Arcplus Group muuttui arvosta 3,72 % arvoon 1,36 %, mikä edustaa −63,41 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT-kate (operatiivinen kate) Arcplus Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kate mittaa operatiivisen kannattavuuden prosenttiosuutena liikevaihdosta. Se osoittaa, kuinka paljon voittoa yritys saa liiketoiminnastaan ennen korkoja ja veroja.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBIT-kate (operatiivinen kate):n Arcplus Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBIT-kate (operatiivinen kate):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBIT-kate (operatiivinen kate):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Arcplus Group

Kaikki tunnusluvut — Arcplus Group