Persistent Systems

Persistent Systems Marja OCF

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru Persistent Systems (PERSISTENT.NS) la data de 16 oct. 2026 este 11,98 %. În anul anterior, Marja Fluxului de Numerar Operațional a fost 9,69 % — o variație de 23,65% (mai mare).

Marja OCF

11,98 %

YoY

23,65%

Ultima actualizare:

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru Persistent Systems este 2026 11,98 % . Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru Persistent Systems a fost 2025 9,69 % . Se scade cu 23,65% mai mare fata de anul anterior.

Istoricul Persistent Systems Marja OCF

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

Marja OCF
Dată
Marja OCF
1 ian. 2019
12,84 INR
1 ian. 2020
9,05 INR
1 ian. 2021
17,57 INR
1 ian. 2022
14,80 INR
1 ian. 2023
11,45 INR
1 ian. 2024
13,26 INR
1 ian. 2025
9,69 INR
1 ian. 2026
11,98 INR
Istoricul Persistent Systems Marja OCF
ANMarja OCFYoY
11,98 %+23,65%
9,69 %-26,91%
13,26 %+15,83%
11,45 %-22,65%
14,80 %-15,80%
17,57 %+94,11%
9,05 %-29,51%
12,84 %-7,49%
13,88 %+39,53%
9,95 %-9,44%
10,99 %-33,31%
16,48 %-2,07%
16,82 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Persistent Systems Analiza acțiunilor

Ce face Persistent Systems? Persistent Systems Ltd. is an information technology company headquartered in Pune, India. The company, listed on the National Stock Exchange under the ticker PERSISTENT.NS, has 15,422 employees. It went public via an IPO on April 6, 2010. Persistent Systems provides technology services including digital strategy and design, software product engineering, client experiences (CX) transformation, cloud and infrastructure solutions, intelligent automation, enterprise IT security, and data and analytics. The company serves multiple sectors such as banking, financial services and insurance, healthcare and life sciences, industrial, software and hi-tech, and telecom and media. Persistent Systems operates through several subsidiaries including Persistent Systems, Inc. (PSI), Persistent Systems Pte Ltd., Persistent Systems France SAS, Persistent Systems Malaysia Sdn. Bhd., Persistent Systems Germany GmbH (PSGG), Persistent Telecom Solutions Inc, Aepona Group Limited (AGL), Aepona Limited, Youperience GmbH (YGmbH), and Youperience Limited. The company's website is https://www.persistent.com/. Persistent Systems este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea Persistent Systems

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru Persistent Systems este 11,98 % în 2026.

Marja Fluxului de Numerar Operațional companiei Persistent Systems s-a schimbat de la 9,69 % la 11,98 %, reprezentând o modificare de 23,65 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a Persistent Systems companiei Marja Fluxului de Numerar Operațional din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Marja OCF măsoară procentul venitului convertit în flux de numerar operațional. Indică eficiența generării de numerar din operațiunile comerciale de bază.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara Persistent Systems al Marja Fluxului de Numerar Operațional cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Marja Fluxului de Numerar Operațional, este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Marja Fluxului de Numerar Operațional.

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Marje — Persistent Systems

Toate Indicatorii Cheie — Persistent Systems