Persistent Systems

Persistent Systems Marja FCF

Marja fluxului de numerar liber pentru Persistent Systems (PERSISTENT.NS) la data de 16 oct. 2026 este 10,57 %. În anul anterior, Marja fluxului de numerar liber a fost 7,71 % — o variație de 37,10% (mai mare).

Marja FCF

10,57 %

YoY

37,10%

Ultima actualizare:

Marja fluxului de numerar liber pentru Persistent Systems este 2026 10,57 % . Marja fluxului de numerar liber pentru Persistent Systems a fost 2025 7,71 % . Se scade cu 37,10% mai mare fata de anul anterior.

Istoricul Persistent Systems Marja FCF

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

Marja FCF
Dată
Marja FCF
1 ian. 2019
11,72 INR
1 ian. 2020
6,93 INR
1 ian. 2021
14,51 INR
1 ian. 2022
8,05 INR
1 ian. 2023
6,26 INR
1 ian. 2024
10,37 INR
1 ian. 2025
7,71 INR
1 ian. 2026
10,57 INR
Istoricul Persistent Systems Marja FCF
ANMarja FCFYoY
10,57 %+37,10%
7,71 %-25,65%
10,37 %+65,70%
6,26 %-22,26%
8,05 %-44,55%
14,51 %+109,55%
6,93 %-40,89%
11,72 %-0,07%
11,73 %+390,34%
2,39 %-37,25%
3,81 %-66,62%
11,42 %-14,43%
13,34 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Persistent Systems Analiza acțiunilor

Ce face Persistent Systems? Persistent Systems Ltd. is an information technology company headquartered in Pune, India. The company, listed on the National Stock Exchange under the ticker PERSISTENT.NS, has 15,422 employees. It went public via an IPO on April 6, 2010. Persistent Systems provides technology services including digital strategy and design, software product engineering, client experiences (CX) transformation, cloud and infrastructure solutions, intelligent automation, enterprise IT security, and data and analytics. The company serves multiple sectors such as banking, financial services and insurance, healthcare and life sciences, industrial, software and hi-tech, and telecom and media. Persistent Systems operates through several subsidiaries including Persistent Systems, Inc. (PSI), Persistent Systems Pte Ltd., Persistent Systems France SAS, Persistent Systems Malaysia Sdn. Bhd., Persistent Systems Germany GmbH (PSGG), Persistent Telecom Solutions Inc, Aepona Group Limited (AGL), Aepona Limited, Youperience GmbH (YGmbH), and Youperience Limited. The company's website is https://www.persistent.com/. Persistent Systems este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea Persistent Systems

Marja fluxului de numerar liber pentru Persistent Systems este 10,57 % în 2026.

Marja fluxului de numerar liber companiei Persistent Systems s-a schimbat de la 7,71 % la 10,57 %, reprezentând o modificare de 37,10 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a Persistent Systems companiei Marja fluxului de numerar liber din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Marja FCF măsoară procentul din venituri convertit în flux de numerar liber. Indică cât de eficient o companie generează numerar din operațiunile sale.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara Persistent Systems al Marja fluxului de numerar liber cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Marja fluxului de numerar liber, este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Marja fluxului de numerar liber.

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Marje — Persistent Systems

Toate Indicatorii Cheie — Persistent Systems