Persistent Systems

Persistent Systems Conversia Numerarului

Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) pentru Persistent Systems (PERSISTENT.NS) la data de 16 oct. 2026 este 94,75 %. În anul anterior, Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) a fost 82,63 % — o variație de 14,67% (mai mare).

Conversia Numerarului

94,75 %

YoY

14,67%

Ultima actualizare:

Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) pentru Persistent Systems este 2026 94,75 % . Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) pentru Persistent Systems a fost 2025 82,63 % . Se scade cu 14,67% mai mare fata de anul anterior.

Istoricul Persistent Systems Conversia Numerarului

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

Conversia Numerarului
Dată
Conversia Numerarului
1 ian. 2019
122,93 INR
1 ian. 2020
94,87 INR
1 ian. 2021
163,29 INR
1 ian. 2022
122,39 INR
1 ian. 2023
103,76 INR
1 ian. 2024
119,08 INR
1 ian. 2025
82,63 INR
1 ian. 2026
94,75 INR
Istoricul Persistent Systems Conversia Numerarului
ANConversia NumeraruluiYoY
94,75 %+14,67%
82,63 %-30,61%
119,08 %+14,76%
103,76 %-15,22%
122,39 %-25,05%
163,29 %+72,13%
94,87 %-22,83%
122,93 %-5,70%
130,36 %+37,22%
95,01 %+3,70%
91,62 %-14,54%
107,21 %-4,83%
112,66 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Persistent Systems Analiza acțiunilor

Ce face Persistent Systems? Persistent Systems Ltd. is an information technology company headquartered in Pune, India. The company, listed on the National Stock Exchange under the ticker PERSISTENT.NS, has 15,422 employees. It went public via an IPO on April 6, 2010. Persistent Systems provides technology services including digital strategy and design, software product engineering, client experiences (CX) transformation, cloud and infrastructure solutions, intelligent automation, enterprise IT security, and data and analytics. The company serves multiple sectors such as banking, financial services and insurance, healthcare and life sciences, industrial, software and hi-tech, and telecom and media. Persistent Systems operates through several subsidiaries including Persistent Systems, Inc. (PSI), Persistent Systems Pte Ltd., Persistent Systems France SAS, Persistent Systems Malaysia Sdn. Bhd., Persistent Systems Germany GmbH (PSGG), Persistent Telecom Solutions Inc, Aepona Group Limited (AGL), Aepona Limited, Youperience GmbH (YGmbH), and Youperience Limited. The company's website is https://www.persistent.com/. Persistent Systems este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea Persistent Systems

Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) pentru Persistent Systems este 94,75 % în 2026.

Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) companiei Persistent Systems s-a schimbat de la 82,63 % la 94,75 %, reprezentând o modificare de 14,67 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a Persistent Systems companiei Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Conversia numerarului măsoară cât de eficient venitul net se convertește în flux de numerar operațional. Rapoartele peste 100% indică câștiguri de înaltă calitate cu sprijin numerar puternic.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara Persistent Systems al Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net) cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net), este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Rata de Conversie a Numerarului (OCF/Venit Net).

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Flux de numerar — Persistent Systems

Toate Indicatorii Cheie — Persistent Systems