Persistent Systems

Persistent Systems Marja EBIT

Marja EBIT (Marja operațională) pentru Persistent Systems (PERSISTENT.NS) la data de 16 oct. 2026 este 16,84 %. În anul anterior, Marja EBIT (Marja operațională) a fost 15,83 % — o variație de 6,42% (mai mare).

Marja EBIT

16,84 %

YoY

6,42%

Ultima actualizare:

Marja EBIT (Marja operațională) pentru Persistent Systems este 2026 16,84 % . Marja EBIT (Marja operațională) pentru Persistent Systems a fost 2025 15,83 % . Se scade cu 6,42% mai mare fata de anul anterior.

marja operațională (EBIT) a Persistent Systems este acum 16,8%, în urcare față de 14,4% în urmă cu câțiva ani.

Istoricul Persistent Systems Marja EBIT

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

Marja EBIT
Dată
Marja EBIT
1 ian. 2019
12,93 INR
1 ian. 2020
9,19 INR
1 ian. 2021
12,53 INR
1 ian. 2022
14,36 INR
1 ian. 2023
15,07 INR
1 ian. 2024
15,21 INR
1 ian. 2025
15,83 INR
1 ian. 2026
16,84 INR
Istoricul Persistent Systems Marja EBIT
ANMarja EBITYoY
16,84 %+6,42%
15,83 %+4,02%
15,21 %+0,94%
15,07 %+4,96%
14,36 %+14,57%
12,53 %+36,34%
9,19 %-28,90%
12,93 %+16,71%
11,08 %-3,05%
11,43 %-16,37%
13,66 %-15,82%
16,23 %-18,47%
19,91 %+9.814,70%
0,20 %+14,61%
0,18 %-9,59%
0,19 %-6,23%
0,21 %-21,54%
0,26 %+25,86%
0,21 %+23,05%
0,17 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Persistent Systems Analiza acțiunilor

Ce face Persistent Systems? Persistent Systems Ltd. is an information technology company headquartered in Pune, India. The company, listed on the National Stock Exchange under the ticker PERSISTENT.NS, has 15,422 employees. It went public via an IPO on April 6, 2010. Persistent Systems provides technology services including digital strategy and design, software product engineering, client experiences (CX) transformation, cloud and infrastructure solutions, intelligent automation, enterprise IT security, and data and analytics. The company serves multiple sectors such as banking, financial services and insurance, healthcare and life sciences, industrial, software and hi-tech, and telecom and media. Persistent Systems operates through several subsidiaries including Persistent Systems, Inc. (PSI), Persistent Systems Pte Ltd., Persistent Systems France SAS, Persistent Systems Malaysia Sdn. Bhd., Persistent Systems Germany GmbH (PSGG), Persistent Telecom Solutions Inc, Aepona Group Limited (AGL), Aepona Limited, Youperience GmbH (YGmbH), and Youperience Limited. The company's website is https://www.persistent.com/. Persistent Systems este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea Persistent Systems

Marja EBIT (Marja operațională) pentru Persistent Systems este 16,84 % în 2026.

Marja EBIT (Marja operațională) companiei Persistent Systems s-a schimbat de la 15,83 % la 16,84 %, reprezentând o modificare de 6,42 %. Valoarea este mai mare față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a Persistent Systems companiei Marja EBIT (Marja operațională) din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Marja EBIT măsoară rentabilitatea operațională ca procent din venituri. Arată cât profit o companie realizează din operațiuni înainte de dobânzi și impozite.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara Persistent Systems al Marja EBIT (Marja operațională) cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Marja EBIT (Marja operațională), este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Marja EBIT (Marja operațională).

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Marje — Persistent Systems

Toate Indicatorii Cheie — Persistent Systems