Spektakularny zwrot w WNBA All-Star Game 2024: Zespół WNBA triumfuje zaskakująco

• Arike Ogunbowale błyszczy z 34 punktami.
  • Zespół WNBA niespodziewanie zwycięża w Meczu Gwiazd 2024.

Eulerpool News·

Team WNBA doświadczyło podczas tegorocznego All-Star-Show tego, co znawcy sceny mogliby nazwać znanym scenariuszem. Po ich roli underdoga w 2021 roku, zawodniczki ponownie nie były faworytkami – wydawało się, że przeznaczony im jest 6,5-punktowy deficyt. Jednak i tym razem zaskoczyły wszystkich. Chociaż na początku pierwszej kwarty w większości przegrywały, Team WNBA utrzymywało mecz w napięciu. Dopiero po wspaniałej drugiej połowie Arike Ogunbowale udało im się odwrócić sytuację i zwyciężyć 117-109. MVP Meczu Gwiazd 2021 pozostała bez punktów w pierwszej połowie, jednak po przerwie znacznie się rozkręciła i zdobyła imponujące 34 punkty w ostatnich 20 minutach. Ogunbowale, która ponownie została wybrana MVP meczu, trafiła sześć z dziesięciu rzutów w trzeciej kwarcie, dodała także cztery asysty i dwa przechwyty. Tak oto drużyna zamieniła dwupunktowy deficyt w przerwie na komfortowe, dziewięciopunktowe prowadzenie. Ale show trwało dalej: w czwartej kwarcie zawodniczka Dallas Wings trafiła trzy kolejne trójki, a jej ostatni rzut ustanowił rekord największej liczby punktów zdobytych w Meczu Gwiazd na niesamowite 32. Dla wyjaśnienia: zdobyła więcej punktów w jednej połowie niż jakakolwiek zawodniczka przed nią w całym meczu. Jednak Ogunbowale nie była jedyną, która błyszczała. Pięć zawodniczek Team WNBA osiągnęło dwucyfrowe wyniki punktowe. Nneka Ogwumike położyła fundament dla zwycięstwa, zdobywając osiem z 14 punktów w pierwszej kwarcie z charakterystyczną dla niej efektywnością. Kelsey Mitchell imponowała swoim zacięciem do kosza i rzutem na buzzer w trzeciej kwarcie, który sprawił, że jej koleżanki z drużyny wybiegły na boisko. Allisha Gray, gwiazda wieczoru, zdobyła 16 punktów, w tym dziesięć rzutów wolnych i pięć przechwytów, podczas gdy Team USA w sumie musiał oddać 15 punktów z powodu strat piłek. Dodatkowo, Angel Reese przyczyniła się do zwycięstwa, zdobywając kolejne double-double z 11 punktami i 10 zbiórkami – chociaż ta statystyka ostatecznie nie pojawiła się w oficjalnych danych.