Arsenal błyszczy w przedostatnim meczu przygotowawczym, wygrywając przekonująco 4:1 z Leverkusen

• Arsenal pokonuje Bayer Leverkusen 4:1 w przedostatnim meczu przygotowawczym.
  • Trainer Arteta gewinnt wertvolle Erkenntnisse vor Premier-League-Auftakt. na język polski można przetłumaczyć jako: "Trener Arteta zdobywa cenne spostrzeżenia przed inauguracją Premier League.

Eulerpool News·

FC Arsenal powrócił w środowy wieczór w wielkim stylu na Emirates Stadium, pokonując mistrza Bundesligi Bayer Leverkusen 4:1. Bramki zdobyli Oleksandr Zinchenko, Leandro Trossard, Gabriel Jesus i Kai Havertz. To spotkanie było przedostatnim meczem towarzyskim w ramach przygotowań do sezonu, a trener Mikel Arteta wykorzystał je, aby zyskać dodatkowe informacje przed inauguracyjnym meczem Premier League z Wolves. Szczególną uwagę zwracała lewa strona ataku, która od czasu letniego transferu Granita Xhaki do Leverkusen nie funkcjonowała tak płynnie jak prawa strona. Ruch Zinchenko z lewej obrony do środka pola w ubiegłym sezonie był często przewidywalny i nie pomagał Arsenalowi, podczas gdy Trossard nie posiada takiej samej szybkości jak Gabriel Martinelli, aby w podobny sposób zagrażać linii obrony. Przeciwko Leverkusen zastosowano jednak subtelnie zmodyfikowaną strategię: Trossard ustawił się głębiej na początku ataków, co umożliwiło Zinchenko zajmowanie szerszych i bardziej zaawansowanych pozycji. Ta zmiana doprowadziła również do otwierającej bramki Ukraińca. W ofensywie Arsenal przekonał defensywnym pressingiem, co nie tylko przyniosło Trossardowi bramkę, ale także zwiększyło rywalizację między nim a Martinellim. W nadchodzących meczach sezonu będzie interesujące zobaczyć, jak będą się rozwijać prawa i lewa strona, zwłaszcza gdy nowe wzmocnienia, takie jak Riccardo Calafiori, będą gotowe do gry. Gabriel Jesus i Kai Havertz rywalizują o pozycję środkowego napastnika. Jesus najczęściej pojawiał się w pierwszym składzie podczas meczów przygotowawczych i przekonał swoją ostrością, podczas gdy Havertz błyszczał w drugiej połowie ubiegłego sezonu, strzelając 13 ligowych bramek, z których osiem padło, gdy grał jako napastnik. "Ich chemia jest oczywista i bardzo dobrze ze sobą współpracują," skomentował Arteta współpracę Jesusa i Havertza. "Te kombinacje na lewej stronie dają nam więcej opcji, a rywalizacja jest duża." W ostatnim meczu testowym Arsenal zaprezentował gotowość do rozpoczęcia sezonu, angażując Davida Rayę, Williama Salibę, Bukayo Sakę oraz powracającego Declana Rice’a. Raya bronił na bramce przez pełne 90 minut, podczas gdy gracze z pola rozegrali po jednej połowie. Szczególnie Saka wydawał się być już w formie, co daje nadzieję na mocny start sezonu. Druga połowa dała również kibicom szansę zobaczenia obiecujących młodych talentów Arsenalu, takich jak Myles Lewis-Skelly i Ethan Nwaneri. Obaj pokazali imponujące występy, co Arteta pozytywnie skomentował. "Jeśli będą tak dalej robić, nie ma znaczenia, czy pochodzą z akademii czy zostali zaangażowani z innego klubu", powiedział trener Arsenalu.