Sygnis

Sygnis FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Sygnis (SYG.WA) 7.11.2026 päivämäärällä on −3,70 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli −21,18 % — muutos −82,52 % (korkeampi).

FCF-marginaali

−3,70 %

YoY

−82,52%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Sygnis on 2025 −3,70 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Sygnis oli 2024 −21,18 % . Se laskee −82,52% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sygnis FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2017
5,05 PLN
1.1.2018
−6,68 PLN
1.1.2020
19,13 PLN
1.1.2021
11,17 PLN
1.1.2022
−31,14 PLN
1.1.2023
−6,70 PLN
1.1.2024
−21,18 PLN
1.1.2025
−3,70 PLN
Sygnis FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
−3,70 %−82,52%
−21,18 %+216,00%
−6,70 %−78,48%
−31,14 %−378,82%
11,17 %−41,63%
19,13 %−386,27%
−6,68 %−232,40%
5,05 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sygnis Osakeanalyysi

Mitä Sygnis tekee? Sygnis SA tuottaa tuloja tutkimus- ja kehityspalveluistaan neljän segmentin kautta: Bioconvergence, Nanoteknologia, Energiatekniikka ja Uudet Incrementaaliset Teknologiat. Bioconvergence keskittyy elinten bioprinttaamiseen siirtoelimien puutteen ehkäisemiseksi sekä bionisten mallien luomiseen lääketestejä varten. Nanoteknologia soveltaa fotoelektronispektroskopia- ja atomivoimamikroskopiaratkaisuja kulutustuotteisiin. Energiatekniikka kehittää uusiutuvien energialähteiden energianvarastointimenetelmiä. Uudet Incrementaaliset Teknologiat erikoistuu 3D-tulostusratkaisuihin. Yritys tekee yhteistyötä yli 85 asiantuntijan kanssa, mukaan lukien fyysikot, mekatroniikan asiantuntijat, kemistit, insinöörit, suunnittelijat ja sosiologit, suoriutuakseen useista projekteista. Sygnis SA:n palveluiden asiakkaita ovat organisaatiot, jotka tarvitsevat edistynyttä tutkimusta bioprinttauksessa, nanoteknologian sovelluksissa, energianvarastoinnissa ja 3D-tulostusratkaisuissa. Yritys palvelee terveydenhuolto-, teknologia- ja uusiutuvan energian sektoreita erikoistuneiden T&K-segmenttiensä kautta. Projektit toteuttaa sen 85 asiantuntijan tiimi, joka työskentelee neljän liiketoiminta-alueen parissa. Sygnis SA:n tulovirta koostuu asiakassopimuksista, jotka koskevat innovatiivista tutkimus- ja kehitystyötä elinten bioprinttauksessa, bionisissa lääketestimalleissa, fotoelektronispektroskopian sovelluksissa, energianvarastointijärjestelmissä ja 3D-tulostusteknologiassa. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu erikoistuneiden tutkimuspalvelujen tarjoamiseen asiakkaille terveydenhuolto-, teknologia- ja uusiutuvan energian sektoreilla sen neljän erillisen T&K-segmentin kautta. Sygnis on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sygnis osakkeesta

Yhtiön Sygnis Vapaan kassavirran kate on −3,70 % vuonna 2025.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Sygnis muuttui arvosta −21,18 % arvoon −3,70 %, mikä edustaa −82,52 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Sygnis:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Sygnis alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Sygnis

Kaikki tunnusluvut — Sygnis