Sygnis

Sygnis EBIT-marginaali

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Sygnis (SYG.WA) 6.11.2026 päivämäärällä on 16,14 %. Edellisenä vuonna EBIT-kate (operatiivinen kate) oli −43,24 % — muutos −137,32 % (korkeampi).

EBIT-marginaali

16,14 %

YoY

−137,32%

Viimeksi päivitetty:

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Sygnis on 2025 16,14 % . EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Sygnis oli 2024 −43,24 % . Se laskee −137,32% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sygnisn liikevoittomarginaali (EBIT) 16,1 % on noussut verrattuna 14,3 %:iin muutama vuosi sitten.

Sygnis EBIT-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-marginaali
Päivämäärä
EBIT-marginaali
1.1.2017
−2,14 PLN
1.1.2018
−7,51 PLN
1.1.2020
12,16 PLN
1.1.2021
14,32 PLN
1.1.2022
−3,66 PLN
1.1.2023
−49,47 PLN
1.1.2024
−43,24 PLN
1.1.2025
16,14 PLN
Sygnis EBIT-marginaali historia
VUOSIEBIT-marginaaliYoY
16,14 %−137,32%
−43,24 %−12,60%
−49,47 %+1 253,22%
−3,66 %−125,52%
14,32 %+17,79%
12,16 %−261,87%
−7,51 %+251,30%
−2,14 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sygnis Osakeanalyysi

Mitä Sygnis tekee? Sygnis SA tuottaa tuloja tutkimus- ja kehityspalveluistaan neljän segmentin kautta: Bioconvergence, Nanoteknologia, Energiatekniikka ja Uudet Incrementaaliset Teknologiat. Bioconvergence keskittyy elinten bioprinttaamiseen siirtoelimien puutteen ehkäisemiseksi sekä bionisten mallien luomiseen lääketestejä varten. Nanoteknologia soveltaa fotoelektronispektroskopia- ja atomivoimamikroskopiaratkaisuja kulutustuotteisiin. Energiatekniikka kehittää uusiutuvien energialähteiden energianvarastointimenetelmiä. Uudet Incrementaaliset Teknologiat erikoistuu 3D-tulostusratkaisuihin. Yritys tekee yhteistyötä yli 85 asiantuntijan kanssa, mukaan lukien fyysikot, mekatroniikan asiantuntijat, kemistit, insinöörit, suunnittelijat ja sosiologit, suoriutuakseen useista projekteista. Sygnis SA:n palveluiden asiakkaita ovat organisaatiot, jotka tarvitsevat edistynyttä tutkimusta bioprinttauksessa, nanoteknologian sovelluksissa, energianvarastoinnissa ja 3D-tulostusratkaisuissa. Yritys palvelee terveydenhuolto-, teknologia- ja uusiutuvan energian sektoreita erikoistuneiden T&K-segmenttiensä kautta. Projektit toteuttaa sen 85 asiantuntijan tiimi, joka työskentelee neljän liiketoiminta-alueen parissa. Sygnis SA:n tulovirta koostuu asiakassopimuksista, jotka koskevat innovatiivista tutkimus- ja kehitystyötä elinten bioprinttauksessa, bionisissa lääketestimalleissa, fotoelektronispektroskopian sovelluksissa, energianvarastointijärjestelmissä ja 3D-tulostusteknologiassa. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu erikoistuneiden tutkimuspalvelujen tarjoamiseen asiakkaille terveydenhuolto-, teknologia- ja uusiutuvan energian sektoreilla sen neljän erillisen T&K-segmentin kautta. Sygnis on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sygnis osakkeesta

Yhtiön Sygnis EBIT-kate (operatiivinen kate) on 16,14 % vuonna 2025.

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Sygnis muuttui arvosta −43,24 % arvoon 16,14 %, mikä edustaa −137,32 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT-kate (operatiivinen kate) Sygnis:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kate mittaa operatiivisen kannattavuuden prosenttiosuutena liikevaihdosta. Se osoittaa, kuinka paljon voittoa yritys saa liiketoiminnastaan ennen korkoja ja veroja.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBIT-kate (operatiivinen kate):n Sygnis alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBIT-kate (operatiivinen kate):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBIT-kate (operatiivinen kate):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Sygnis

Kaikki tunnusluvut — Sygnis