Stewards

Stewards Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Stewards (FAVO) 3.11.2026 päivämäärällä on −8,30. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli −7,29 — muutos 13,99 % (matalampi).

Velat/EBITDA

−8,30

YoY

13,99%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Stewards on 2024 −8,30 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Stewards oli 2023 −7,29 . Se laskee 13,99% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Stewards Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2018
−0,02 USD
1.1.2019
−1,06 USD
1.1.2020
−1,42 USD
1.1.2021
−2,42 USD
1.1.2022
−1,23 USD
1.1.2023
−7,29 USD
1.1.2024
−8,30 USD
Stewards Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
−8,30+13,99%
−7,29+493,98%
−1,23−49,32%
−2,42+70,75%
−1,42+33,60%
−1,06+6 210,34%
−0,02—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Stewards Osakeanalyysi

Mitä Stewards tekee? FAVO Capital, Inc. tuottaa tuloja kahden liiketoiminta-alueensa kautta: rahoitusyksikkö ja kiinteistöomistusten yksikkö. Rahoitusyksikkö tarjoaa kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja (MCAs) pienille ja keskisuurille yrityksille tarjoten räätälöityjä lyhyen aikavälin rahoitusratkaisuja likviditeettitarpeisiin. Kiinteistöomistusten yksikkö keskittyy arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin kiinteistöinvestointeihin, mukaan lukien kehitys, uudelleenkehitys ja fyysiset kiinteistöparannukset. Asiakkaina ovat pienet ja keskisuuret yritykset, jotka tarvitsevat välitöntä taloudellista tukea, sekä kiinteistöinvestoijat, jotka hakevat arvoon perustuvia mahdollisuuksia. Yritys käyttää suoraa myyntiä ja syndikointirahoituksen alustaa hyödyntäen kumppanuuksia syndikointikumppaneiden kanssa palvelemaan pieniä ja keskisuuria yrityksiä. Sen rahoitusratkaisut on suunniteltu täyttämään taloudelliset velvoitteet, painottaen lyhyen aikavälin likviditeettiä. Kiinteistöomistusten yksikkö kohdistaa projekkeihin, jotka liittyvät kehitykseen, sijoituksen uudelleenpositionointiin tai kiinteistöjen fyysisiin parannuksiin, palvellen investoijia, jotka ovat kiinnostuneita tilaisuusperustaisista kiinteistöstrategioista. FAVO Capital, Inc. palvelee pieniä ja keskisuuria yrityksiä suoran myynti- ja markkinointialustansa kautta, tarjoamalla kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja ensisijaisena tuotteena. Yrityksen kiinteistöinvestoinnit keskittyvät arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin projekteihin, jotka sisältävät kehitystä, uudelleenkehitystä ja varojen uudelleenpositionointia. Nämä tarjoukset houkuttelevat sekä rahoitusta tarvitsevia yritysklienttejä että strategisia kiinteistömahdollisuuksia etsiviä kiinteistöinvestoijia. Stewards on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Stewards osakkeesta

Yhtiön Stewards Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on −8,30 vuonna 2024.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Stewards muuttui arvosta −7,29 arvoon −8,30, mikä edustaa 13,99 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han Stewards:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n Stewards alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Stewards

Kaikki tunnusluvut — Stewards