Stewards

Stewards EV/EBIT

EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) yhtiöstä Stewards (FAVO) 3.11.2026 päivämäärällä on −179,30. Edellisenä vuonna EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) oli −163,39 — muutos 9,74 % (matalampi).

EV/EBIT

−179,30

YoY

9,74%

Viimeksi päivitetty:

EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) yhtiöstä Stewards on 2024 −179,30 . EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) yhtiöstä Stewards oli 2023 −163,39 . Se laskee 9,74% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Stewards EV/EBIT historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/EBIT
Päivämäärä
EV/EBIT
1.1.2018
−3 762,33 USD
1.1.2019
−3 178,73 USD
1.1.2020
−2 575,47 USD
1.1.2021
−492,57 USD
1.1.2022
−235,07 USD
1.1.2023
−163,39 USD
1.1.2024
−179,30 USD
Stewards EV/EBIT historia
VUOSIEV/EBITYoY
−179,30+9,74%
−163,39−30,49%
−235,07−52,28%
−492,57−80,87%
−2 575,47−18,98%
−3 178,73−15,51%
−3 762,33—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Stewards Arvostus

Tiedot

Historiallisia arvostusmultiplikaattoreita

ⓘ

Hinta-tulosuhde (P/E)

P/E-suhde jakaa Stewards:n osakekurssin sen osakekohtaisella tuloksella. Se kertoo, kuinka monta vuotta nykyistä tulosta maksat osakkeen ostamisella. P/E 20 tarkoittaa, että maksat 20 dollaria jokaista ansaitun dollarin osalta vuodessa. S&P 500 on historiallisesti vaihtunut keskimäärin noin 15–17:n P/E:llä. Merkittävästi sitä korkeampi P/E voi viitata korkeisiin kasvuodotuksiin; alhaisempi voi viitata aliarvostukseen — tai heikkenevään liiketoiminnan laatuun.

Hinta-liikevaihto-suhde (P/S)

P/S-suhde jakaa markkina-arvon kokonaisliikevaihdolla. Toisin kuin P/E-suhde, se toimii myös yrityksille, joita ei ole vielä kannattava, mikä tekee siitä välttämättömän nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseksi. P/S alle 1,0 voi viitata aliarvostukseen, kun taas suhteet yli 10 on tyypillisesti varattu nopeasti kasvavissa teknologia- tai SaaS-yrityksissä, joilla on korkeat odotetut tulevat marginaalit.

Hinta-EBIT-suhde

Tämä suhde liittää Stewards:n markkinahinnan sen liikevoittoihin, poissulkien velkarakenteen ja verotusjurisdiktion vaikutukset. Se on erityisen hyödyllinen eri maissa tai eri velkaottoasteilla olevien yritysten vertailussa, koska se keskittyy puhtaasti operatiiviseen kannattavuuteen. Alhaisemmat arvot viittaavat halvempiin operatiivisiin tuloihin.

Kuinka käyttää tätä kaaviota

Tämä kaavio kuvaa Stewards:n arvostuksen kerrannaisia ajan kuluessa. Vertaa nykyistä P/E-, P/S- ja P/EBIT-suhdetta niiden omiin historiallisiin keskiarvoihin — jos nykyinen suhde on selvästi alle monivuotisen keskiarvon, osake saattaa olla suhteellisen halpa verrattuna omaan track recordiin. Yhdistä tämä toimialaa koskeviin vertailuihin: P/E, joka näyttää korkealta absoluuttisesti, voi olla perusteltu, jos Stewards kasvattaa tuloja nopeammin kuin sen kilpailijat.

Stewards Osakeanalyysi

Mitä Stewards tekee? FAVO Capital, Inc. tuottaa tuloja kahden liiketoiminta-alueensa kautta: rahoitusyksikkö ja kiinteistöomistusten yksikkö. Rahoitusyksikkö tarjoaa kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja (MCAs) pienille ja keskisuurille yrityksille tarjoten räätälöityjä lyhyen aikavälin rahoitusratkaisuja likviditeettitarpeisiin. Kiinteistöomistusten yksikkö keskittyy arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin kiinteistöinvestointeihin, mukaan lukien kehitys, uudelleenkehitys ja fyysiset kiinteistöparannukset. Asiakkaina ovat pienet ja keskisuuret yritykset, jotka tarvitsevat välitöntä taloudellista tukea, sekä kiinteistöinvestoijat, jotka hakevat arvoon perustuvia mahdollisuuksia. Yritys käyttää suoraa myyntiä ja syndikointirahoituksen alustaa hyödyntäen kumppanuuksia syndikointikumppaneiden kanssa palvelemaan pieniä ja keskisuuria yrityksiä. Sen rahoitusratkaisut on suunniteltu täyttämään taloudelliset velvoitteet, painottaen lyhyen aikavälin likviditeettiä. Kiinteistöomistusten yksikkö kohdistaa projekkeihin, jotka liittyvät kehitykseen, sijoituksen uudelleenpositionointiin tai kiinteistöjen fyysisiin parannuksiin, palvellen investoijia, jotka ovat kiinnostuneita tilaisuusperustaisista kiinteistöstrategioista. FAVO Capital, Inc. palvelee pieniä ja keskisuuria yrityksiä suoran myynti- ja markkinointialustansa kautta, tarjoamalla kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja ensisijaisena tuotteena. Yrityksen kiinteistöinvestoinnit keskittyvät arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin projekteihin, jotka sisältävät kehitystä, uudelleenkehitystä ja varojen uudelleenpositionointia. Nämä tarjoukset houkuttelevat sekä rahoitusta tarvitsevia yritysklienttejä että strategisia kiinteistömahdollisuuksia etsiviä kiinteistöinvestoijia. Stewards on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Stewards osakkeesta

Yhtiön Stewards EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) on −179,30 vuonna 2024.

EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) yhtiöstä Stewards muuttui arvosta −163,39 arvoon −179,30, mikä edustaa 9,74 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon) Stewards:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/EBIT-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa sen liikevoittoon. Se huomioi velan, mikä tekee siitä käyttökelpoisen yritysten vertailuun, joilla on erilainen pääomarakenne.

EV/EBIT = Yrityksen arvo / Liikevoitto ennen korkoja ja veroja

Arvioidakseen EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/EBIT (Yrityksen arvo suhteessa liikevoittoon):n Stewards alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Stewards

Kaikki tunnusluvut — Stewards