Stewards

Stewards ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Stewards (FAVO) 3.11.2026 päivämäärällä on −82,43 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −40,55 % — muutos 103,29 % (matalampi).

ROIC

−82,43 %

YoY

103,29%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Stewards on 2024 −82,43 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Stewards oli 2023 −40,55 % . Se laskee 103,29% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Stewards ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
−615,72 USD
1.1.2019
−990,77 USD
1.1.2020
−17,23 USD
1.1.2021
−105,89 USD
1.1.2022
−34,43 USD
1.1.2023
−40,55 USD
1.1.2024
−82,43 USD
Stewards ROIC historia
VUOSIROICYoY
−82,43 %+103,29%
−40,55 %+17,78%
−34,43 %−67,49%
−105,89 %+514,48%
−17,23 %−98,26%
−990,77 %+60,91%
−615,72 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Stewards Osakeanalyysi

Mitä Stewards tekee? FAVO Capital, Inc. tuottaa tuloja kahden liiketoiminta-alueensa kautta: rahoitusyksikkö ja kiinteistöomistusten yksikkö. Rahoitusyksikkö tarjoaa kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja (MCAs) pienille ja keskisuurille yrityksille tarjoten räätälöityjä lyhyen aikavälin rahoitusratkaisuja likviditeettitarpeisiin. Kiinteistöomistusten yksikkö keskittyy arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin kiinteistöinvestointeihin, mukaan lukien kehitys, uudelleenkehitys ja fyysiset kiinteistöparannukset. Asiakkaina ovat pienet ja keskisuuret yritykset, jotka tarvitsevat välitöntä taloudellista tukea, sekä kiinteistöinvestoijat, jotka hakevat arvoon perustuvia mahdollisuuksia. Yritys käyttää suoraa myyntiä ja syndikointirahoituksen alustaa hyödyntäen kumppanuuksia syndikointikumppaneiden kanssa palvelemaan pieniä ja keskisuuria yrityksiä. Sen rahoitusratkaisut on suunniteltu täyttämään taloudelliset velvoitteet, painottaen lyhyen aikavälin likviditeettiä. Kiinteistöomistusten yksikkö kohdistaa projekkeihin, jotka liittyvät kehitykseen, sijoituksen uudelleenpositionointiin tai kiinteistöjen fyysisiin parannuksiin, palvellen investoijia, jotka ovat kiinnostuneita tilaisuusperustaisista kiinteistöstrategioista. FAVO Capital, Inc. palvelee pieniä ja keskisuuria yrityksiä suoran myynti- ja markkinointialustansa kautta, tarjoamalla kauppiaille tarkoitettuja käteisennakkoja ensisijaisena tuotteena. Yrityksen kiinteistöinvestoinnit keskittyvät arvoa lisääviin ja tilaisuusperustaisiin projekteihin, jotka sisältävät kehitystä, uudelleenkehitystä ja varojen uudelleenpositionointia. Nämä tarjoukset houkuttelevat sekä rahoitusta tarvitsevia yritysklienttejä että strategisia kiinteistömahdollisuuksia etsiviä kiinteistöinvestoijia. Stewards on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Stewards osakkeesta

Yhtiön Stewards Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −82,43 % vuonna 2024.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä Stewards muuttui arvosta −40,55 % arvoon −82,43 %, mikä edustaa 103,29 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) Stewards:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n Stewards alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Stewards

Kaikki tunnusluvut — Stewards