Leo Group Co

Leo Group Co Velat

Velat yhtiöstä Leo Group Co (002131.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on 8,78 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Velat oli 9,12 Mrd. CNY — muutos −3,80 % (matalampi).

Velat

8,78 Mrd.CNY

YoY

−3,80%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Leo Group Co:n velat olivat 8,78 Mrd. CNY, mikä on −3,80% ero verrattuna 9,12 Mrd. CNY velkoihin edellisenä vuonna.

Leo Group Co Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
7,20 Mrd. CNY
1.1.2019
5,18 Mrd. CNY
1.1.2020
6,57 Mrd. CNY
1.1.2021
7,91 Mrd. CNY
1.1.2022
7,78 Mrd. CNY
1.1.2023
10,96 Mrd. CNY
1.1.2024
9,12 Mrd. CNY
1.1.2025
8,78 Mrd. CNY
Leo Group Co Velat historia
VUOSIVelatYoY
8,78 Mrd.CNY−3,80%
9,12 Mrd.CNY−16,75%
10,96 Mrd.CNY+40,90%
7,78 Mrd.CNY−1,61%
7,91 Mrd.CNY+20,38%
6,57 Mrd.CNY+26,83%
5,18 Mrd.CNY−28,07%
7,20 Mrd.CNY+26,68%
5,68 Mrd.CNY+49,72%
3,80 Mrd.CNY+45,39%
2,61 Mrd.CNY+23,29%
2,12 Mrd.CNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Leo Group Co Osakeanalyysi

Mitä Leo Group Co tekee? Leo Group Co., Ltd. tuottaa tuloja koneiden valmistuksen segmentillään, joka kehittää ja myy pumppuja, puutarhakoneita, siivouslaitteita sekä kasinsuojelukoneita. Internetpalvelut-segmentti tarjoaa asiakkaille digitaalista markkinointia, digitaalisen median toimistopalveluita, data-integraatiota ja tarkkuusmarkkinointipalveluita kotimaisilla ja ulkomaisilla markkinoilla. Yrityksen tuotteet kohdistuvat teollisuus- ja kauppasihteereihin, jotka tarvitsevat mekaanisia ratkaisuja, sekä yrityksiin, jotka hakevat asiantuntijuutta digitaalisessa markkinoinnissa. Kaksiosainen segmenttirakenteensa ansiosta Leo Group voi palvella sekä perinteistä valmistusta että digitaalisia palvelumarkkinoita erillisillä tuotevalikoimilla ja asiakaskannoilla. Koneiden valmistuksen segmentti keskittyy fyysisten tuotteiden kuten pumppujen ja puutarhatöiden tuotantoon ja jakeluun, kun taas Internetpalvelut-segmentti tarjoaa teknologiaan perustuvia markkinointiratkaisuja. Kotimaiset ja ulkomaiset markkinat ovat keskeisiä myyntikanavia molemmille segmenteille, ja yritys hyödyntää Shanghain pääkonttoriaan operatiiviseen koordinointiin. Kokoaikaiset työntekijät tukevat valmistuksen ja palveluiden toimeenpanoa näiden segmenttien välillä. Leon Groupin tulovirta jakautuu aineellisiin koneisiin ja aineettomiin digitaalisiin palveluihin, jotka vastaavat eri asiakastarpeisiin. Koneiden valmistuksen segmentti palvelee asiakkaita aloilla, jotka tarvitsevat mekaanista laitteistoa, ja Internetpalvelut-segmentti palvelee yrityksiä, jotka tarvitsevat kohdennettuja digitaalisen markkinoinnin strategioita. Tämä segmentointi mahdollistaa monipuolisten markkinatarpeiden kohtaamisen erikoistuneilla tarjonnalla. Leo Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Leo Group Co:n velvoitteiden arviointi

Leo Group Co:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Leo Group Co:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Leo Group Co:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Leo Group Co:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Leo Group Co:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Leo Group Co osakkeesta

Yhtiön Leo Group Co Velat on 8,78 Mrd. CNY vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Leo Group Co muuttui arvosta 9,12 Mrd. CNY arvoon 8,78 Mrd. CNY, mikä edustaa −3,80 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Leo Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Leo Group Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Leo Group Co

Kaikki tunnusluvut — Leo Group Co