Leo Group Co

Leo Group Co Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä Leo Group Co (002131.SZ) 7.11.2026 päivämäärällä on 1,76 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 1,89 Mrd. CNY — muutos −7,12 % (matalampi).

Bruttotulos

1,76 Mrd.CNY

YoY

−7,12%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Leo Group Co on 2025 1,76 Mrd. CNY. Bruttotulos yhtiöstä Leo Group Co oli 2024 1,89 Mrd. CNY. Se laskee −7,12% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Leo Group Co Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2018
1,33 Mrd. CNY
1.1.2019
1,50 Mrd. CNY
1.1.2020
1,35 Mrd. CNY
1.1.2021
1,48 Mrd. CNY
1.1.2022
1,75 Mrd. CNY
1.1.2023
1,71 Mrd. CNY
1.1.2024
1,89 Mrd. CNY
1.1.2025
1,76 Mrd. CNY
Leo Group Co Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
1,76 Mrd.CNY−7,12%
1,89 Mrd.CNY+10,87%
1,71 Mrd.CNY−2,52%
1,75 Mrd.CNY+18,22%
1,48 Mrd.CNY+9,35%
1,35 Mrd.CNY−9,75%
1,50 Mrd.CNY+13,17%
1,33 Mrd.CNY−18,65%
1,63 Mrd.CNY+6,11%
1,54 Mrd.CNY+52,44%
1,01 Mrd.CNY+52,80%
659,40 MCNY+47,89%
445,86 MCNY+15,88%
384,74 MCNY+46,91%
261,89 MCNY+4,01%
251,80 MCNY+19,20%
211,24 MCNY+1,00%
209,15 MCNY+39,61%
149,80 MCNY+29,87%
115,35 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Leo Group Co Liikevaihto

Leo Group Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2018
11,98 Mrd. CNY
−1,87 Mrd. CNY
−1,86 Mrd. CNY
1.1.2019
14,03 Mrd. CNY
318,44 M CNY
307,61 M CNY
1.1.2020
15,55 Mrd. CNY
6,33 Mrd. CNY
4,77 Mrd. CNY
1.1.2021
20,28 Mrd. CNY
217,44 M CNY
−1,02 Mrd. CNY
1.1.2022
20,27 Mrd. CNY
258,35 M CNY
−441,10 M CNY
1.1.2023
20,47 Mrd. CNY
2,60 Mrd. CNY
1,97 Mrd. CNY
1.1.2024
21,17 Mrd. CNY
−410,98 M CNY
−259,29 M CNY
1.1.2025
20,05 Mrd. CNY
81,15 M CNY
33,74 M CNY

Leo Group Co Katteprosentit

Leo Group Co osakkeen marginaalit

Leo Group Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Leo Group Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Leo Group Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2018
11,06 %
−15,60 %
−15,52 %
1.1.2019
10,69 %
2,27 %
2,19 %
1.1.2020
8,71 %
40,69 %
30,70 %
1.1.2021
7,30 %
1,07 %
−5,03 %
1.1.2022
8,64 %
1,27 %
−2,18 %
1.1.2023
8,34 %
12,68 %
9,60 %
1.1.2024
8,94 %
−1,94 %
−1,22 %
1.1.2025
8,76 %
0,40 %
0,17 %

Leo Group Co Osakeanalyysi

Mitä Leo Group Co tekee? Leo Group Co., Ltd. tuottaa tuloja koneiden valmistuksen segmentillään, joka kehittää ja myy pumppuja, puutarhakoneita, siivouslaitteita sekä kasinsuojelukoneita. Internetpalvelut-segmentti tarjoaa asiakkaille digitaalista markkinointia, digitaalisen median toimistopalveluita, data-integraatiota ja tarkkuusmarkkinointipalveluita kotimaisilla ja ulkomaisilla markkinoilla. Yrityksen tuotteet kohdistuvat teollisuus- ja kauppasihteereihin, jotka tarvitsevat mekaanisia ratkaisuja, sekä yrityksiin, jotka hakevat asiantuntijuutta digitaalisessa markkinoinnissa. Kaksiosainen segmenttirakenteensa ansiosta Leo Group voi palvella sekä perinteistä valmistusta että digitaalisia palvelumarkkinoita erillisillä tuotevalikoimilla ja asiakaskannoilla. Koneiden valmistuksen segmentti keskittyy fyysisten tuotteiden kuten pumppujen ja puutarhatöiden tuotantoon ja jakeluun, kun taas Internetpalvelut-segmentti tarjoaa teknologiaan perustuvia markkinointiratkaisuja. Kotimaiset ja ulkomaiset markkinat ovat keskeisiä myyntikanavia molemmille segmenteille, ja yritys hyödyntää Shanghain pääkonttoriaan operatiiviseen koordinointiin. Kokoaikaiset työntekijät tukevat valmistuksen ja palveluiden toimeenpanoa näiden segmenttien välillä. Leon Groupin tulovirta jakautuu aineellisiin koneisiin ja aineettomiin digitaalisiin palveluihin, jotka vastaavat eri asiakastarpeisiin. Koneiden valmistuksen segmentti palvelee asiakkaita aloilla, jotka tarvitsevat mekaanista laitteistoa, ja Internetpalvelut-segmentti palvelee yrityksiä, jotka tarvitsevat kohdennettuja digitaalisen markkinoinnin strategioita. Tämä segmentointi mahdollistaa monipuolisten markkinatarpeiden kohtaamisen erikoistuneilla tarjonnalla. Leo Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Leo Group Co osakkeesta

Yhtiön Leo Group Co Bruttotulos on 1,76 Mrd. CNY vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä Leo Group Co muuttui arvosta 1,89 Mrd. CNY arvoon 1,76 Mrd. CNY, mikä edustaa −7,12 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Leo Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Leo Group Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Leo Group Co

Kaikki tunnusluvut — Leo Group Co