IMS

IMS Tuloskasvua

Vuotta aiempaa voiton kasvu yhtiöstä IMS (IMS.WA) 4.11.2026 päivämäärällä on −19,20 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa voiton kasvu oli 28,50 % — muutos −167,38 % (matalampi).

Tuloskasvua

−19,20 %

YoY

−167,38%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa voiton kasvu yhtiöstä IMS on 2025 −19,20 % . Vuotta aiempaa voiton kasvu yhtiöstä IMS oli 2024 28,50 % . Se laskee −167,38% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

IMS Tuloskasvua historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Tuloskasvua
Päivämäärä
Tuloskasvua
1.1.2018
18,23 PLN
1.1.2019
1,21 PLN
1.1.2020
−67,01 PLN
1.1.2021
131,96 PLN
1.1.2022
−1,07 PLN
1.1.2023
20,95 PLN
1.1.2024
28,50 PLN
1.1.2025
−19,20 PLN
IMS Tuloskasvua historia
VUOSITuloskasvuaYoY
−19,20 %−167,38%
28,50 %+36,02%
20,95 %−2 057,32%
−1,07 %−100,81%
131,96 %−296,91%
−67,01 %−5 657,99%
1,21 %−93,38%
18,23 %−51,15%
37,31 %−320,42%
−16,93 %−167,38%
25,12 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

IMS Osakeanalyysi

Mitä IMS tekee? IMS SA tuottaa tuloja aistimarkkinointipalveluista, keskittyen äänimarkkinointiin, digitaaliseen mainontaan ja aromamarkkinointiin. Sen äänimarkkinointipalveluihin kuuluvat musiikkimuotojen ja äänimainosten tuottaminen sekä lähettäminen, kun taas digitaalinen mainonta käsittää visuaalisen sisällön luomisen plasma-näyttöjä varten. Aromamarkkinointi valmistaa brändin imagon ja myyntipisteen erityispiirteisiin sopivia räätälöityjä aroma-hankkeita. Yritys palvelee vähittäiskaupan ja majoitusalan sektoreita liikehuoneistomainontaratkaisuilla, kuten liikehuoneiston televisioinnilla, radiolla ja POS-TV:llä, hyödyntäen tytäryhtiöitään Mood Factory, Tech Cave Sp z oo, Videotronic Media Solutions Sp z o o ja Entertainment Group Sp z o o tarjotakseen integroituja aistikokemuksia. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat yritykset, jotka pyrkivät parantamaan asiakaskohtaamista moniaististen ympäristöjen avulla. Vähittäiskauppaketjut ja majoituspalveluntarjoajat käyttävät IMS SA:n ääni- ja visuaalista sisältöä luodakseen houkuttelevia ilmapiirejä, kun taas aromamarkkinointiratkaisut kohdistavat brändejä, jotka haluavat vahvistaa identiteettiään fyysisissä paikoissa. Mood Factory -tytäryhtiö erikoistuu äänimarkkinointiin, Tech Cave digitaalisen mainonnan tuotantoon ja Videotronic Media Solutions mainossisältöön, mikä mahdollistaa IMS SA:n tarjota kattavia aistimarkkinointipaketteja useiden kosketuspisteiden kautta. IMS SA:n tulovirta koostuu palvelusopimuksista asiakkaiden kanssa eri toimialoilla. Äänimarkkinointipalveluita myydään yrityksille, jotka tarvitsevat tiloihinsa räätälöityjä äänimaailmoita, digitaaliset mainosratkaisut kohdistavat paikkoja, jotka tarvitsevat dynaamisia visuaalisia näyttöjä, ja aromamarkkinointihankkeet palvelevat brändejä, jotka haluavat vahvistaa imageaan hajun avulla. Yrityksen tytäryhtiöt toimivat erikoistuneina yksikköinä laajemmassa aistimarkkinoinnin ekosysteemissä, varmistaen jokaiselle asiakassegmentille räätälöidyt ratkaisut ilman suoraa kilpailua niiden välillä. IMS on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset IMS osakkeesta

Yhtiön IMS Vuotta aiempaa voiton kasvu on −19,20 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa voiton kasvu IMS:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Voiton kasvu mittaa nettotuloksen prosentuaalisen muutoksen edellisen vuoden vastaavaan jaksoon nähden. Se heijastaa yrityksen parantuvia tai heikkenevä kannattavuutta.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa voiton kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa voiton kasvu:lle.

Vuotta aiempaa voiton kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa voiton kasvu:n IMS historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — IMS

Kaikki tunnusluvut — IMS