IMS

IMS Rahoitusvelkojen osuus

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä IMS (IMS.WA) 4.11.2026 päivämäärällä on 34,94 %. Edellisenä vuonna Rahoitusvelan suhde oli 28,51 % — muutos 22,54 % (korkeampi).

Rahoitusvelkojen osuus

34,94 %

YoY

22,54%

Viimeksi päivitetty:

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä IMS on 2025 34,94 % . Rahoitusvelan suhde yhtiöstä IMS oli 2024 28,51 % . Se laskee 22,54% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

IMS Rahoitusvelkojen osuus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rahoitusvelkojen osuus
Päivämäärä
Rahoitusvelkojen osuus
1.1.2018
24,00 PLN
1.1.2019
29,63 PLN
1.1.2020
31,94 PLN
1.1.2021
20,64 PLN
1.1.2022
24,17 PLN
1.1.2023
27,18 PLN
1.1.2024
28,51 PLN
1.1.2025
34,94 PLN
IMS Rahoitusvelkojen osuus historia
VUOSIRahoitusvelkojen osuusYoY
34,94 %+22,54%
28,51 %+4,88%
27,18 %+12,45%
24,17 %+17,09%
20,64 %−35,36%
31,94 %+7,78%
29,63 %+23,45%
24,00 %+19,09%
20,16 %−5,85%
21,41 %+24,43%
17,20 %+8,18%
15,90 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

IMS Osakeanalyysi

Mitä IMS tekee? IMS SA tuottaa tuloja aistimarkkinointipalveluista, keskittyen äänimarkkinointiin, digitaaliseen mainontaan ja aromamarkkinointiin. Sen äänimarkkinointipalveluihin kuuluvat musiikkimuotojen ja äänimainosten tuottaminen sekä lähettäminen, kun taas digitaalinen mainonta käsittää visuaalisen sisällön luomisen plasma-näyttöjä varten. Aromamarkkinointi valmistaa brändin imagon ja myyntipisteen erityispiirteisiin sopivia räätälöityjä aroma-hankkeita. Yritys palvelee vähittäiskaupan ja majoitusalan sektoreita liikehuoneistomainontaratkaisuilla, kuten liikehuoneiston televisioinnilla, radiolla ja POS-TV:llä, hyödyntäen tytäryhtiöitään Mood Factory, Tech Cave Sp z oo, Videotronic Media Solutions Sp z o o ja Entertainment Group Sp z o o tarjotakseen integroituja aistikokemuksia. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat yritykset, jotka pyrkivät parantamaan asiakaskohtaamista moniaististen ympäristöjen avulla. Vähittäiskauppaketjut ja majoituspalveluntarjoajat käyttävät IMS SA:n ääni- ja visuaalista sisältöä luodakseen houkuttelevia ilmapiirejä, kun taas aromamarkkinointiratkaisut kohdistavat brändejä, jotka haluavat vahvistaa identiteettiään fyysisissä paikoissa. Mood Factory -tytäryhtiö erikoistuu äänimarkkinointiin, Tech Cave digitaalisen mainonnan tuotantoon ja Videotronic Media Solutions mainossisältöön, mikä mahdollistaa IMS SA:n tarjota kattavia aistimarkkinointipaketteja useiden kosketuspisteiden kautta. IMS SA:n tulovirta koostuu palvelusopimuksista asiakkaiden kanssa eri toimialoilla. Äänimarkkinointipalveluita myydään yrityksille, jotka tarvitsevat tiloihinsa räätälöityjä äänimaailmoita, digitaaliset mainosratkaisut kohdistavat paikkoja, jotka tarvitsevat dynaamisia visuaalisia näyttöjä, ja aromamarkkinointihankkeet palvelevat brändejä, jotka haluavat vahvistaa imageaan hajun avulla. Yrityksen tytäryhtiöt toimivat erikoistuneina yksikköinä laajemmassa aistimarkkinoinnin ekosysteemissä, varmistaen jokaiselle asiakassegmentille räätälöidyt ratkaisut ilman suoraa kilpailua niiden välillä. IMS on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset IMS osakkeesta

Yhtiön IMS Rahoitusvelan suhde on 34,94 % vuonna 2025.

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä IMS muuttui arvosta 28,51 % arvoon 34,94 %, mikä edustaa 22,54 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Rahoitusvelan suhde IMS:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Rahoitusvelan suhde mittaa korkoa sisältävät rahoitusvelat prosentteina kokonaisvaroista. Se erottaa rahoitusvelat kauppaveloista ja muista ei-rahoituksellisista velvoitteista.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Rahoitusvelan suhde:n IMS alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — IMS

Kaikki tunnusluvut — IMS