Coherent

Coherent Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä Coherent (COHR) 5.11.2026 päivämäärällä on −51,18 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli 29,23 % — muutos −275,12 % (matalampi).

Rule of 40

−51,18 %

YoY

−275,12%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä Coherent on 2026 −51,18 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä Coherent oli 2025 29,23 % . Se laskee −275,12% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Coherent Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2019
28,49 USD
1.1.2020
80,03 USD
1.1.2021
43,44 USD
1.1.2022
19,28 USD
1.1.2023
56,56 USD
1.1.2024
−6,15 USD
1.1.2025
29,23 USD
1.1.2026
−51,18 USD
Coherent Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
−51,18 %−275,12%
29,23 %−575,13%
−6,15 %−110,88%
56,56 %+193,42%
19,28 %−55,63%
43,44 %−45,72%
80,03 %+180,90%
28,49 %−8,14%
31,01 %+1,92%
30,43 %+33,83%
22,74 %+14,98%
19,77 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Coherent Osakeanalyysi

Mitä Coherent tekee? Coherent, Inc. tuottaa tuloa suunnittelemalla, valmistamalla ja huoltamalla laserlaitteita sekä niihin liittyviä lisävarusteita Specialty Lasers and Systems (SLS)- ja Commercial Lasers and Components (CLC)-segmenteissään. SLS-segmentti kohdistaa konfiguroitavia tuotteitaan mikrosähkötekniikkaan, tieteelliseen tutkimukseen, hallitusohjelmiin sekä alkuperäislaitteiden (OEM) komponenttien ja mittauslaitteiden markkinoille. CLC-segmentti keskittyy suurempien volyymien set-konfiguraatiotuotteisiin, joita käytetään materiaalinkäsittelyssä, OEM-komponenteissa ja mittauslaitteissa, korostaen edistyneitä vaihtopalveluita ja depothuoltoa. Molemmat segmentit palvelevat teollisia ja tieteellisiä sovelluksia, ja CLC:n tuotteet on suunniteltu helppoon vaihtamiseen käyttöpaikassa palvelun ja korjausten tehokkuuden varmistamiseksi. Coherentin asiakkaita ovat toimijat mikrosähkötekniikassa, tieteellisessä tutkimuksessa, hallitusohjelmissa, materiaalinkäsittelyssä ja OEM-markkinoilla. Yrityksen CLC-segmentin tuotearkkitehtuuri mahdollistaa tehokkaan huollon edistyneiden vaihto- ja depothuoltopalveluiden kautta, mikä vähentää lopullisten käyttäjien seisokkiaikoja. SLS tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erikoissovelluksiin, kun taas CLC toimittaa standardoituja tuotteita laajempaan teolliseen käyttöön, varmistaen johdonmukaiset tulovirrat molemmissa segmenteissä. Yrityksen tulomalli perustuu laserlaitteiden ja lisävarusteiden myyntiin kahden erillisen segmentin kautta: SLS korkeakonfiguroituja ja erikoistuneita markkinoita varten ja CLC suurivolumaisia ja standardisoituja markkinoita varten. SLS palvelee mikrosähkötekniikkaa, tieteellistä tutkimusta, hallitusohjelmia ja OEM-komponentteja, kun taas CLC kohdistaa tuotteensa materiaalinkäsittelyyn, OEM-komponentteihin ja mittauslaitteisiin. Molemmat segmentit hyödyntävät yrityksen asiantuntijuutta laser-teknologiassa vastataksensa moninaisiin teollisiin ja tieteellisiin tarpeisiin. Coherent on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Coherent osakkeesta

Yhtiön Coherent 40. säännön sääntö on −51,18 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö Coherent:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — Coherent

Kaikki tunnusluvut — Coherent