Coherent

Coherent CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Coherent (COHR) 6.11.2026 päivämäärällä on −9,33 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 1,63 % — muutos −672,42 % (matalampi).

CROIC

−9,33 %

YoY

−672,42%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Coherent on 2026 −9,33 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Coherent oli 2025 1,63 % . Se laskee −672,42% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Coherent CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
2,55 USD
1.1.2020
3,68 USD
1.1.2021
7,74 USD
1.1.2022
1,48 USD
1.1.2023
1,71 USD
1.1.2024
1,70 USD
1.1.2025
1,63 USD
1.1.2026
−9,33 USD
Coherent CROIC historia
VUOSICROICYoY
−9,33 %−672,42%
1,63 %−4,22%
1,70 %−0,68%
1,71 %+15,99%
1,48 %−80,92%
7,74 %+110,19%
3,68 %+44,65%
2,55 %+400,17%
0,51 %−132,42%
−1,57 %−124,65%
6,37 %−25,18%
8,51 %+19,40%
7,13 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Coherent Osakeanalyysi

Mitä Coherent tekee? Coherent, Inc. tuottaa tuloa suunnittelemalla, valmistamalla ja huoltamalla laserlaitteita sekä niihin liittyviä lisävarusteita Specialty Lasers and Systems (SLS)- ja Commercial Lasers and Components (CLC)-segmenteissään. SLS-segmentti kohdistaa konfiguroitavia tuotteitaan mikrosähkötekniikkaan, tieteelliseen tutkimukseen, hallitusohjelmiin sekä alkuperäislaitteiden (OEM) komponenttien ja mittauslaitteiden markkinoille. CLC-segmentti keskittyy suurempien volyymien set-konfiguraatiotuotteisiin, joita käytetään materiaalinkäsittelyssä, OEM-komponenteissa ja mittauslaitteissa, korostaen edistyneitä vaihtopalveluita ja depothuoltoa. Molemmat segmentit palvelevat teollisia ja tieteellisiä sovelluksia, ja CLC:n tuotteet on suunniteltu helppoon vaihtamiseen käyttöpaikassa palvelun ja korjausten tehokkuuden varmistamiseksi. Coherentin asiakkaita ovat toimijat mikrosähkötekniikassa, tieteellisessä tutkimuksessa, hallitusohjelmissa, materiaalinkäsittelyssä ja OEM-markkinoilla. Yrityksen CLC-segmentin tuotearkkitehtuuri mahdollistaa tehokkaan huollon edistyneiden vaihto- ja depothuoltopalveluiden kautta, mikä vähentää lopullisten käyttäjien seisokkiaikoja. SLS tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erikoissovelluksiin, kun taas CLC toimittaa standardoituja tuotteita laajempaan teolliseen käyttöön, varmistaen johdonmukaiset tulovirrat molemmissa segmenteissä. Yrityksen tulomalli perustuu laserlaitteiden ja lisävarusteiden myyntiin kahden erillisen segmentin kautta: SLS korkeakonfiguroituja ja erikoistuneita markkinoita varten ja CLC suurivolumaisia ja standardisoituja markkinoita varten. SLS palvelee mikrosähkötekniikkaa, tieteellistä tutkimusta, hallitusohjelmia ja OEM-komponentteja, kun taas CLC kohdistaa tuotteensa materiaalinkäsittelyyn, OEM-komponentteihin ja mittauslaitteisiin. Molemmat segmentit hyödyntävät yrityksen asiantuntijuutta laser-teknologiassa vastataksensa moninaisiin teollisiin ja tieteellisiin tarpeisiin. Coherent on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Coherent osakkeesta

Yhtiön Coherent Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −9,33 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Coherent muuttui arvosta 1,63 % arvoon −9,33 %, mikä edustaa −672,42 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Coherent:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Coherent alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Coherent

Kaikki tunnusluvut — Coherent