Raha pakkumine M1 Prantsusmaa

Uusin Raha pakkumine M1-luku maalle Prantsusmaa

Kursus

1,65 T EUR

Muutus +/-

-14,58 B EUR

Protsentuaalne muutus

-0,88 %

Keskiarvo

628,84 B EUR

Kaikkien aikojen korkein

2,01 T EUR

1.7.2022

Kaikkien aikojen matalin

82,38 B EUR

1.2.1978

Praegune Raha pakkumine M1 väärtus Prantsusmaa on 1,65 T EUR. Raha pakkumine M1 Prantsusmaa langes 1,65 T EUR 1.8.2026, pärast seda kui see oli 1,66 T EUR 1.7.2026. Ajavahemikus 1.12.1977 kuni 1.8.2026, oli keskmine SKP Prantsusmaa 628,84 B EUR. Kõigi aegade kõrgeim väärtus saavutati 1.7.2022 2,01 T EUR, samal ajal kui madalaim väärtus registreeriti 1.2.1978 82,38 B EUR.

Allikas: Banque de France

Raha pakkumine M1 riigis Prantsusmaa langes 1.8.2026 päeval 1,66 T EUR-lt 1.7.2026 päeval 1,65 T EUR. Raha pakkumine M1 riigis Prantsusmaa oli keskmiselt 628,84 B EUR perioodil 1.12.1977–1.8.2026, saavutas rekordi 2,01 T EUR 1.7.2022 päeval ja madalaima taseme 82,38 B EUR 1.2.1978 päeval.

Raha pakkumine M1

Raha pakkumine M1

  • 3 aastat

  • 5 aastat

  • 10 aastat

  • 25 aastat

  • Max

Raha pakkumine M1
Kuupäev
Raha pakkumine M1
1. jaan 2026
1,61 T EUR
2. jaan 2026
1,61 T EUR
3. jaan 2026
1,63 T EUR
4. jaan 2026
1,64 T EUR
5. jaan 2026
1,65 T EUR
6. jaan 2026
1,67 T EUR
7. jaan 2026
1,66 T EUR
8. jaan 2026
1,65 T EUR
Hangi need andmed Eulerpool API kaudu

Raha pakkumine M1 Ajalugu

Raha pakkumine M1 — Ajalugu
KuupäevVäärtus
1,65 T EUR
1,66 T EUR
1,67 T EUR
1,65 T EUR
1,64 T EUR
1,63 T EUR
1,61 T EUR
1,61 T EUR
1,64 T EUR
1,62 T EUR
...

Mis on Raha pakkumine M1?

Kogust laiemates majanduslikes kontekstides mõistetakse raha pakkumise all üldiselt kõiki olemasolevaid rahalisi vahendeid, mis on kättesaadavad majanduses kaupade ja teenuste vahetamiseks. Spetsiifilisemalt viitab M1 raha pakkumine seda, mida nimetatakse kõige likviidsemaks rahavormiks – see hõlmab nii füüsilist sularaha kui ka nõudmiseni hoiuseid. M1 raha pakkumine on seega võtmetähtsusega indikaator, mida jälgivad keskpangad, majandusteadlased ja finantsanalüütikud, et mõista ja juhtida rahapoliitilisi otsuseid ning hinnata majanduse hetkeseisu. Eulerpooli eesmärk on pakkuda täpset ja ajakohast makromajanduslikku teavet, sealhulgas M1 raha pakkumise näitajaid, mis võimaldab kasutajatel teha informeeritud ja andmepõhiseid majandusotsuseid. M1 raha pakkumise komponente võib laias laastus jagada kaheks: füüsiline sularaha ja nõudmiseni hoiused. Füüsiline sularaha hõlmab mündid ja paberraha, mis on otseses ringluses. Need on igapäevaselt kasutatavad rahavormid, millega tarbijad tasuvad kaupade ja teenuste eest. Nõudmiseni hoiused on pangakontod, millele omanikud pääsevad koheselt ligi ilma oluliste piiranguteta, s.h. tšekk-, debit- ja internetipangakontod. Nõudmiseni hoiused moodustavad sageli suure osa M1 raha pakkumisest, kuna nad võimaldavad kiiret ja lihtsat juurdepääsu rahale. Raha pakkumise suurenemine või vähenemine võib omada olulist mõju kogu majandusele. Kui raha pakkumine M1 kasvab, võib see viidata majanduse elavnemisele, kuna rohkem raha ringluses võib tõsta tarbijate ja ettevõtete kulutusi ja investeeringuid. Samas võib liiga kiire raha pakkumise kasv tuua kaasa inflatsiooni, kus kaupade ja teenuste hinnad tõusevad liigselt. Inflatsioon omakorda võib mõjutada inimeste ostujõudu ja säästude väärtust negatiivselt. Seetõttu on M1 raha pakkumise jälgimine ülioluline rahapoliitika tööriist keskpankadele, kes püüavad hoida majanduskasvu ja inflatsiooni tasakaalus. Keskpangad, nagu näiteks Euroopa Keskpank ja Eesti Pank, kasutavad mitmesuguseid tööriistu raha pakkumise ja intressimäärade mõjutamiseks. Nende tööriistade hulka kuuluvad avaturu operatsioonid, kus ostetakse või müüakse võlakirju; reserveerimiskohustus, mis määrab, kui palju raha pangad peavad hoidma reservina; ja intressimäärade määramine, mis võib julgustada või pärssida laenamist ja kulutamist. Kõik need toimingud võivad mõjutada M1 raha pakkumist ja seeläbi laiemat majanduslikku keskkonda. M1 raha pakkumise näitajaid jälgitakse sageli koos teiste raha pakkumise mõõdikutega, nagu M2 ja M3, et saada täielik ülevaade rahalisest olukorrast. M2 hõlmab lisaks M1-le ka lühiajalist säästmist ja tähtajalisi hoiuseid, mis on veidi vähem likviidsed kui M1 komponendid. M3 sisaldab omakorda pikemaajalisi ja vähem likviidseid varasid, nagu suured tähtajalised hoiused ja institutsionaalsed rahaturufondid. Seega võib M1, M2 ja M3 koos jälgimine pakkuda täielikumat pilti rahalisest keskkonnast ja majanduse tervisest. Eulerpooli veebilehel on kasutajatel võimalus jälgida ajakohastatud ja täpset M1 raha pakkumise teavet, mis on esitatud selges ja arusaadavas vormis. Meie platvormi eesmärgiks on anda majandusteadlastele, investoritele ja otsustajatele juurdepääs väärtuslikule makromajanduslikule teabele, mis aitab neil paremini mõista turutingimusi ja teha informeeritud otsuseid. Meie kasutajasõbralik liides ja süvitsi minev andmeanalüüs tagavad, et kasutajad saavad kergesti ligipääsu kõige olulisematele majandusnäitajatele, sh M1 raha pakkumise dünaamika ja trendid. Kokkuvõttes, M1 raha pakkumine on oluline majanduslik näitaja, mis peegeldab kõige likviidsemate rahavormide kättesaadavust majanduses. See on kriitiline element majandustsüklite mõistmisel ja rahapoliitika kujundamisel. Eulerpool pakub spetsialiseeritud ja täpset M1 raha pakkumise teavet, mis tõstab meie platvormi väärtust professionaalsete makromajanduslike andmete allikana. Meie eesmärk on aidata kasutajatel saada sügavamat ja laiemat arusaamist rahalisest keskkonnast, et toetada nende majanduslikke ja investeerimisotsuseid.

Raha pakkumine M1 Prantsusmaa — FAQ

Mikä on nykyinen Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa?

Nykyinen Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa on 1,65 T EUR (1.8.2026).

Miten Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa on muuttunut äskettäin?

Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa laski arvosta 1,66 T EUR (1.7.2026) arvoon 1,65 T EUR (1.8.2026).

Mikä on Raha pakkumine M1:n ennätyskorkea maassa Prantsusmaa?

Ennätyskorkea Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa oli 2,01 T EUR (1.7.2022).

Mikä on Raha pakkumine M1:n ennätysmatala maassa Prantsusmaa?

Ennätysmatala Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa oli 82,38 B EUR (1.2.1978).

Mikä on Raha pakkumine M1:n historiallinen keskiarvo maassa Prantsusmaa?

Historiallinen keskiarvo Raha pakkumine M1 maassa Prantsusmaa on 628,84 B EUR välillä 1.12.1977–1.8.2026.

Mistä Raha pakkumine M1-tiedot maalle Prantsusmaa ovat peräisin?

Raha pakkumine M1-tiedot maalle Prantsusmaa ovat peräisin lähteestä Banque de France ja julkaistaan Eulerpoolissa.

Rohkem tööriistu ja analüüse

Tasuta tööriistad ja turuandmed Eulerpoolilt.