Tööjõus osalemise määr Poola

Uusin Tööjõus osalemise määr-luku maalle Poola

Kursus

58,1 %

Muutus +/-

+0 %

Keskiarvo

56,07 %

Kaikkien aikojen korkein

58,50 %

1.9.2025

Kaikkien aikojen matalin

53,20 %

1.3.2007

Praegune Tööjõus osalemise määr Poola on 58,1 %. Tööjõus osalemise määr Poola langes 58,1 % 1.6.2026, pärast seda, kui see oli 58,1 % 1.3.2026. Ajavahemikus 1.6.1998 kuni 1.6.2026 oli SKP keskmine Poola 56,07 %. Kõigi aegade kõrgeim väärtus saavutati 1.9.2025 58,50 %, samas kui madalaim väärtus registreeriti 1.3.2007 53,20 %.

Allikas: Central Statistical Office of Poland (GUS)

Tööjõus osalemise määr riigis Poola langes 1.6.2026 päeval 58,1 %-lt 1.3.2026 päeval 58,1 %. Tööjõus osalemise määr riigis Poola oli keskmiselt 56,07 % perioodil 1.6.1998–1.6.2026, saavutas rekordi 58,50 % 1.9.2025 päeval ja madalaima taseme 53,20 % 1.3.2007 päeval.

Tööjõus osalemise määr

Tööjõus osalemise määr

  • 3 aastat

  • 5 aastat

  • 10 aastat

  • 25 aastat

  • Max

Tööjõu osaluse määr
Kuupäev
Tööjõu osaluse määr
9. jaan 2024
58,10 %
12. jaan 2024
57,90 %
3. jaan 2025
57,60 %
6. jaan 2025
57,80 %
9. jaan 2025
58,50 %
12. jaan 2025
58,40 %
3. jaan 2026
58,10 %
6. jaan 2026
58,10 %

Hangi need andmed Eulerpool API kaudu

100 000 päringut/kuus tasuta · krediitkaarti pole

Tööjõus osalemise määr Ajalugu

Tööjõus osalemise määr — Ajalugu
KuupäevVäärtus
58,1 %
58,1 %
58,4 %
58,5 %
57,8 %
57,6 %
57,9 %
58,1 %
57,7 %
58 %
...

Sarnased makronäitajad Tööjõus osalemise määr-le

Mis on Tööjõus osalemise määr?

Tööjõu osalemise määr (Labor Force Participation Rate) on üks tähtsamaid näitajaid makromajanduslike andmete seas, mis kirjeldab tööturul osalevate inimeste osakaalu töövõimelises eas elanike hulgas. Eulerpool on professionaalne veebileht, mis pakub usaldusväärseid ja täpseid makromajanduslikke andmeid, sealhulgas tööjõu osalemise määra kohta. Selles artiklis käsitleme tööjõu osalemise määra olulisust, selle arvutamise meetodeid ja mõju majandusele. Tööjõu osalemise määra määratletakse tavaliselt protsendina kogu töövõimelises eas elanikkonnast, kes töötavad või otsivad aktiivselt tööd. See näitaja hõlmab nii töötavaid inimesi kui ka tööotsijaid, kuid see ei hõlma neid, kes ei osale tööjõus, näiteks pensionäre, koduperenaisi, üliõpilasi ja pikaajalist puudega inimesi. Tööjõu osalemise määra jälgimine on oluline mitmel põhjusel. Esiteks, see näitab, kui suur osa elanikest on aktiivselt seotud majanduslikus tegevuses, mis omakorda mõjutab majanduskasvu ja tootlikkust. Mida kõrgem on tööjõu osalemise määr, seda suurem on potentsiaalne tööjõu pakkumine, mis võib aidata suurendada tootlikkust ja stimuleerida majandust. Lisaks on tööjõu osalemise määr oluline näitaja tööjõu potentsiaali ja inimkapitali kasutamise kohta. Madal osalemismäär võib viidata sellele, et suur osa töövõimelisest elanikkonnast ei kasuta oma oskusi ja teadmisi. See tekitab küsimusi hariduspoliitika, sotsiaalsete normide ja töötingimuste osas. Kõrge tööjõu osalemise määr võib seevastu näidata, et riik suudab edukalt integreerida erinevaid demograafilisi gruppe tööturul, sealhulgas noori, vanureid ja vähemusi. Tööjõu osalemise määr mõjutab ka palku ja töötuse taset. Kui osalemismäär suureneb, võib see avaldada survet palkadele, kuna suurem tööjõu pakkumine võib viia töötuse määra suurenemiseni, kui tööpakkumisi pole piisavalt. See omakorda võib mõjutada inflatsiooni ja majanduslikku stabiilsust. Seega peab tööjõupoliitika olema tasakaalus, et toetada nii majanduskasvu kui ka töökoha loomist. Arvutamaks tööjõu osalemise määra, jagatakse tööjõus olevate inimeste arv töövõimelise elanikkonna arvuga ja korrutatakse saadud tulemus 100-ga. Näiteks kui riigis on 100 000 töövõimelist elanikku ja neist 70 000 on tööl või otsivad tööd, siis tööjõu osalemise määr on 70%. Arvutamisel kasutatakse sageli töövõimelise elanikkonna vanusevahemikku 15 kuni 64 aastat, kuid see võib erineda sõltuvalt riiklikest definitsioonidest. Mõned tegurid, mis mõjutavad tööjõu osalemise määra, hõlmavad haridustaset, soolisi ja vanuselisi erinevusi ning valitsuse poliitikaid. Näiteks kõrgem haridustase on tavaliselt korrelatsioonis kõrgema tööjõu osalemise määraga, kuna kõrgema haridusega inimesed omavad rohkem võimalusi tööturul. Samuti võivad soolised erinevused tööjõu osalemise määras peegeldada ühiskondlikke norme ja töötingimusi, mis soodustavad või takistavad naiste osalemist tööturul. Tööjõu osalemise määra mõjutavad ka majanduslikud tingimused. Näiteks majanduslangus võib vähendada töövõimalusi, mis omakorda võib viia tööjõust lahkumiseni ja osalemise määra languseni. Sarnaselt võib majanduskasv stimuleerida töökohtade loomist, suurendades seeläbi osalemise määra. Valitsuse poliitikad mängivad samuti olulist rolli tööjõu osalemise määra kujundamisel. Poliitikad, mis soodustavad haridust, oskuste arendamist ja töövõimalusi, võivad aidata suurendada osalemise määra. Lisaks võivad sotsiaalhoolekandemeetmed ja peresõbralikud poliitikad, nagu lapsehooldusteenuste kättesaadavus, mõjutada eriti naiste tööjõus osalemist. Globaliseerumine ja tehnoloogiline areng on samuti olulised tegurid, mis kujundavad tööjõu osalemise määra. Globaliseerumine võib pakkuda uusi töövõimalusi, kuid võib ka suurendada konkurentsi tööturul. Tehnoloogiline areng võib suurendada tootlikkust ja luua uusi töökohti, kuid võib ka asendada mõned traditsioonilised ametid, mis võib mõjutada tööjõu koosseisu. Kokkuvõttes on tööjõu osalemise määr kompleksne ja mitmetahuline näitaja, mis peegeldab riigi majanduslikku tervist ja tööjõu potentsiaali. Eulerpool pakub täpseid ja ajakohaseid makromajanduslikke andmeid, sh tööjõu osalemise määra, mis on kriitilise tähtsusega otsuste tegemisel nii valitsustele kui ka ettevõtetele. Selge mõistmine ja tõlgendamine selle näitaja kohta aitavad arendada tõhusamaid tööjõupoliitikaid ja tugevdada majandust tervikuna.

Tööjõus osalemise määr Poola — FAQ

Mikä on nykyinen Tööjõus osalemise määr maassa Poola?

Nykyinen Tööjõus osalemise määr maassa Poola on 58,1 % (1.6.2026).

Miten Tööjõus osalemise määr maassa Poola on muuttunut äskettäin?

Tööjõus osalemise määr maassa Poola laski arvosta 58,1 % (1.3.2026) arvoon 58,1 % (1.6.2026).

Mikä on Tööjõus osalemise määr:n ennätyskorkea maassa Poola?

Ennätyskorkea Tööjõus osalemise määr maassa Poola oli 58,50 % (1.9.2025).

Mikä on Tööjõus osalemise määr:n ennätysmatala maassa Poola?

Ennätysmatala Tööjõus osalemise määr maassa Poola oli 53,20 % (1.3.2007).

Mikä on Tööjõus osalemise määr:n historiallinen keskiarvo maassa Poola?

Historiallinen keskiarvo Tööjõus osalemise määr maassa Poola on 56,07 % välillä 1.6.1998–1.6.2026.

Mistä Tööjõus osalemise määr-tiedot maalle Poola ovat peräisin?

Tööjõus osalemise määr-tiedot maalle Poola ovat peräisin lähteestä Central Statistical Office of Poland (GUS) ja julkaistaan Eulerpoolissa.

Rohkem tööriistu ja analüüse

Tasuta tööriistad ja turuandmed Eulerpoolilt.