Spektakulárny zvrat na WNBA All-Star Game 2024: Tím WNBA prekvapivo triumfuje

• Arike Ogunbowale zažiarila s 34 bodmi.
  • Tím WNBA prekvapujúco zvíťazil v All-Star Game 2024.

Eulerpool News·

Tím WNBA zažil na tohtoročnej All-Star Show to, čo by znalci scény mohli označiť za známy scenár. Po ich úlohe outsiderov v roku 2021 neboli hráčky opäť považované za favoritky – veď 6,5-bodové manko sa im zdalo predurčené. Ale aj tentoraz všetkých prekvapili. Hoci na začiatku prvého štvrťroka väčšinou zaostávali, Tím WNBA udržiaval zápas napínavý. Až vďaka vynikajúcemu druhému polčasu od Arike Ogunbowale sa im podarilo obrátiť priebeh a zvíťaziť 117-109. MVP All-Star zápasu 2021 ostala v prvej polovici bez bodu, no po prestávke sa poriadne rozbehla a zaznamenala ohromujúcich 34 bodov za posledných 20 minút. Ogunbowale, ktorá bola opäť vyhlásená za MVP zápasu, trafila v treťom štvrťroku šesť zo svojich desiatich striel, pridala štyri asistencie a dve ukradnuté lopty. Tak sa tímu podarilo premeniť dvojbodové manko z polčasu na pohodlný deväťbodový náskok. Ale šou pokračovala: Vo štvrtom štvrťroku hráčka Dallas Wings pridala ešte tri trojky a jej posledný zásah zvýšil rekord pre najviac bodov v All-Star zápase na neuveriteľných 32 bodov. Pre lepšie pochopenie: Zaznamenala viac bodov za polčas než ktorákoľvek hráčka pred ňou za celý zápas. Ale Ogunbowale nebola jediná, ktorá zažiarila. Päť hráčok z Tímu WNBA dosiahlo dvojciferné skóre. Nneka Ogwumike položila základ víťazstva tým, že zaznamenala osem zo svojich 14 bodov v prvom štvrťroku s tradične efektívnou úspešnosťou. Kelsey Mitchell zapôsobila svojou odhodlanosťou presadiť sa do koša a buzzer-beaterom v treťom štvrťroku, ktorý vyhnal jej spoluhráčky na ihrisko. Allisha Gray, hviezda večera, skórovala 16-krát, vrátane desiatich trestných hodov a piatich ukradnutých lôpt, keď tím USA celkovo inkasoval 15 bodov z týchto strát. Navyše, Angel Reese prispela k víťazstvu ďalším double-double s 11 bodmi a 10 doskokmi – aj keď sa tento výkon nakoniec nezapočítava do oficiálnych štatistík.