Firstsource Solutions

Firstsource Solutions ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Firstsource Solutions (FSL.NS) k 16. 10. 2026 je 23,52 %. V predchádzajúcom roku ROCE (Return on Capital Employed) bolo 21,68 % — zmena o 8,49 % (vyššie).

ROCE

23,52 %

YoY

8,49%

Naposledy aktualizované:

V roku 2026 bola výnosnosť vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Firstsource Solutions 23,52 %, čo je nárast o 8,49% oproti 21,68 % ROCE v predchádzajúcom roku.

História Firstsource Solutions ROCE

  • 3 roky

  • 10 rokov

  • 25 rokov

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
1. 1. 2019
17,56 INR
1. 1. 2020
16,94 INR
1. 1. 2021
22,60 INR
1. 1. 2022
24,17 INR
1. 1. 2023
20,62 INR
1. 1. 2024
19,84 INR
1. 1. 2025
21,68 INR
1. 1. 2026
23,52 INR
História Firstsource Solutions ROCE
ROKROCEYoY
23,52 %+8,49%
21,68 %+9,24%
19,84 %-3,74%
20,62 %-14,69%
24,17 %+6,94%
22,60 %+33,45%
16,94 %-3,58%
17,56 %+1,93%
17,23 %-9,78%
19,10 %+56,80%
12,18 %+4,34%
11,67 %+20,19%
9,71 %—

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Firstsource Solutions Analýza akcií

Čo robí Firstsource Solutions? Firstsource Solutions Ltd, listed on the National Stock Exchange of India with ticker FSL.NS, provides business process management services across India, the United States, the United Kingdom, the Philippines, and internationally. Headquartered in Mumbai, the company employs 23,018 people. It operates through segments including Banking and Financial Services, Healthcare, Communication Media and Technology, and Diverse Industries. The firm delivers IT-enabled business process management services to sectors such as banking, financial services, healthcare, and technology. Firstsource Solutions went public on February 26, 2007. Firstsource Solutions je jednou z najobľúbenejších spoločností na Eulerpool.

ROCE v detailoch

Odhalenie rentability vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Firstsource Solutions

Rentabilita vloženého kapitálu (ROCE) spoločnosti Firstsource Solutions je finančný ukazovateľ, ktorý meria ziskovosť a efektívnosť podniku vo vzťahu k vloženému kapitálu. Vypočíta sa delením zisku pred úrokmi a daňami (EBIT) vloženým kapitálom. Vyššie ROCE naznačuje, že podnik efektívne využíva svoj kapitál na generovanie zisku.

Porovnanie rok ku roku

Ročná analýza ROCE spoločnosti Firstsource Solutions poskytuje cenné uvidenia do jeho efektivity pri používaní kapitálu na generovanie zisku. Zvyšujúci sa ROCE naznačuje zlepšujúcu sa rentabilitu a operatívnu efektivitu, kým pokles môže signalizovať možné problémy s využívaním kapitálu alebo prevádzkové činnosti.

Dopady na investície

ROCE spoločnosti Firstsource Solutions je kľúčový faktor pre investorov a analytikov pri hodnotení efektivity a rentability podniku. Vyššie ROCE môže urobiť podnik atraktívnou investíciou, pretože často naznačuje, že podnik dosahuje dostatočné zisky zo svojho vloženého kapitálu.

Interpretácia kolísania ROCE

Zmeny v ROCE spoločnosti Firstsource Solutions sú dôsledkom variácií v EBIT alebo vo vloženom kapitále. Tieto kolísania poskytujú uvidenia do operatívnej efektivity, finančnej výkonnosti a strategickej finančnej správy podniku a podporujú investorov v informovanom rozhodovaní.

Často kladené otázky o akcii Firstsource Solutions

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Firstsource Solutions je 23,52 % v roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) spoločnosti Firstsource Solutions sa zmenil z 21,68 % na 23,52 %, čo predstavuje zmenu 8,49 %. Hodnota je vyššie ako v predchádzajúcom roku.

Na Eulerpool nájdete kompletnú historickú evolúciu Firstsource Solutions ROCE (Return on Capital Employed) od roku 2006 – s ročnými hodnotami, grafmi a detailnou analýzou.

ROCE je ukazovateľ rentability a skratka pre Return on Capital Employed, teda výnosnosť vloženého kapitálu. Tento ukazovateľ zobrazuje pomer medzi operačným ziskom a vloženým úročeným kapitálom. Čím je vyššia výnosnosť vloženého kapitálu, tým efektívnejšie podnik hospodári a väčší je dôležitý Free Cash Flow. Free Cash Flow označuje časť ziskov, ktorá na konci obdobia nie je potrebná na rozšírenie podniku, ale stojí k dispozícii akcionárom.

Dobrá hodnota sa líši v závislosti od odvetvia a fázy vývoja spoločnosti. Na Eulopoole môžete porovnať ROCE (Return on Capital Employed)s Firstsource Solutions s konkurentmi v sektore a priemerom odvetvia, aby ste posúdili, či je atraktívna.

Aby ste vyhodnotili ROCE (Return on Capital Employed)s, je nevyhnutné to porovnať so spoločnosťami v rovnakom odvetví a sektore. Na Eulopoole nájdete priame porovnania medzi spoločnosťami v odvetví pre ROCE (Return on Capital Employed).

Tieto dáta cez Eulerpool API

100 000 požiadaviek/mes. zadarmo · bez karty

Ziskovosť — Firstsource Solutions

Všetky kľúčové ukazovatele — Firstsource Solutions