Inzone Group Co

Inzone Group Co ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) av Inzone Group Co (600858.SS) per 5. nov. 2026 er 14,32 %. Forrige år var ROCE (Return on Capital Employed) 5,83 % — en endring på 145,89% (høyere).

ROCE

14,32 %

YoY

145,89%

Sist oppdatert:

I året 2025 var avkastningen på investert kapital (ROCE) for Inzone Group Co 14,32 %, en økning på 145,89% sammenlignet med 5,83 % ROCE året før.

Inzone Group Co ROCE historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

ROCE
Dato
ROCE
1. jan. 2018
5,08 CNY
1. jan. 2019
4,71 CNY
1. jan. 2020
−2,67 CNY
1. jan. 2021
5,17 CNY
1. jan. 2022
1,99 CNY
1. jan. 2023
22,80 CNY
1. jan. 2024
5,83 CNY
1. jan. 2025
14,32 CNY
Inzone Group Co ROCE historikk
ÅRROCEYoY
14,32 %+145,89%
5,83 %−74,45%
22,80 %+1 046,01%
1,99 %−61,50%
5,17 %−293,92%
−2,67 %−156,64%
4,71 %−7,42%
5,08 %−56,85%
11,78 %+381,50%
2,45 %−70,32%
8,24 %−22,69%
10,66 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Inzone Group Co Aksjeanalyse

Hva gjør Inzone Group Co? INZONE Group Co., Ltd. genererer inntekter gjennom sine detaljhandelsaktiviteter i avdelingsbutikker, dagligvaresupermarkeder og kjøpesentre på tvers av 13 byer i provinsen Shandong og tre byer i provinsen Hebei. Selskapet betjener lokale forbrukere med fokus på varehandel, opererer under sitt eget merkenavn uten eksterne merkevarepartnerskap. Dets eiendomsutviklingssegment, som administreres gjennom datterselskapene Qingdao Silver Plaza Investment Development Co., Ltd. og Shandong Silver Plaza Property Co., Ltd., bidrar til de diversifiserte inntektsstrømmene. De primære kjøperne av INZONE Groups detaljvareprodukter er innbyggere i provinsene Shandong og Hebei, som handler i selskapets avdelingsbutikker og supermarkeder for hverdagsvarer. Selskapets eiendomsdatterselskap utvikler eiendommer i Qingdao og Shandong, med målsetting om å betjene kommersielle og boligmarkedene innenfor disse regionene. INZONEs forretningsmodell kombinerer fysisk detaljhandel med eiendomsutvikling for effektivt å betjene regionale markeder. INZONE Groups inntektsstrømmer inkluderer salg fra detaljbutikkene og inntekter fra eiendomsprosjekter utviklet av datterselskapene. Selskapets detaljhandelsnærvær strekker seg over flere lokasjoner i Shandong og Hebei, mens aktivitetene innen eiendomsutvikling fokuserer på Qingdao og Shandong, noe som skaper en lokaliserert forretningstilnærming som er i tråd med regionale forbruks- og markedskrav. Inzone Group Co er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

ROCE i detalj

Avkoding av avkastning på anvendt kapital (ROCE) for Inzone Group Co

Avkastningen på anvendt kapital (ROCE) for Inzone Group Co er en finansiell nøkkeltall som måler lønnsomheten og effektiviteten til selskapet i forhold til det anvendte kapitalen. Den beregnes ved å dele resultatet før renter og skatt (EBIT) med den anvendte kapitalen. En høyere ROCE indikerer at selskapet bruker sin kapital effektivt for å generere overskudd.

År-til-år-sammenligning

Den årlige analysen av ROCE for Inzone Group Co gir verdifulle innsikter i dets effektivitet ved bruk av kapital for å generere overskudd. En økende ROCE indikerer forbedret lønnsomhet og operasjonell effektivitet, mens en nedgang kan signalisere mulige problemer i kapitalanvendelsen eller forretningsdriften.

Påvirkninger på investeringer

ROCE for Inzone Group Co er en kritisk faktor for investorer og analytikere når det kommer til vurdering av effektivitet og lønnsomhet i et selskap. En høyere ROCE kan gjøre selskapet til en attraktiv investering, siden det ofte indikerer at selskapet oppnår tilstrekkelige overskudd fra sin anvendte kapital.

Tolkning av variasjoner i ROCE

Endringer i ROCE for Inzone Group Co kan tilskrives variasjoner i EBIT eller den anvendte kapitalen. Disse svingningene gir innsikt i driftseffektivitet, finansiell ytelse og strategisk finansforvaltning av selskapet, og støtter investorer i å gjøre informerte beslutninger.

Ofte stilte spørsmål om Inzone Group Co aksje

ROCE (Return on Capital Employed) for Inzone Group Co er 14,32 % i 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) av Inzone Group Co endret seg fra 5,83 % til 14,32 %, som representerer en 145,89% endring. Verdien er høyere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av ROCE (Return on Capital Employed) Inzone Group Co siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

ROCE er en lønnsomhetsmåling og forkortelsen for Return on Capital Employed, eller avkastning på brukt kapital. Målet viser forholdet mellom operasjonell fortjeneste og den innsatsen av rentebærende kapital. Jo høyere avkastningen på den brukte kapitalen er, desto mer lønnsomt driver et selskap, og desto høyere er den viktige Free Cash Flow. Free Cash Flow refererer til andelen av fortjenesten som ved slutten av en periode ikke er nødvendig for utvidelse av selskapet, men som er tilgjengelig for aksjonærene.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne ROCE (Return on Capital Employed)s Inzone Group Co med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere ROCE (Return on Capital Employed)s er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for ROCE (Return on Capital Employed).

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Lønnsomhet — Inzone Group Co

Alle nøkkeltall — Inzone Group Co