Chuo Spring Co

Chuo Spring Co OCF-margin

Operativ kontantstrømmargin av Chuo Spring Co (5992.T) per 2. nov. 2026 er 6,21 %. Forrige år var Operativ kontantstrømmargin 8,64 % — en endring på −28,14% (lavere).

OCF-margin

6,21 %

YoY

−28,14%

Sist oppdatert:

Operativ kontantstrømmargin av Chuo Spring Co er 2026 6,21 % . Operativ kontantstrømmargin av Chuo Spring Co var 2025 8,64 % . Den faller med −28,14% lavere sammenlignet med året før.

Chuo Spring Co OCF-margin historikk

  • 3 år

  • 10 år

  • 25 år

  • Maks

OCF-margin
Dato
OCF-margin
1. jan. 2019
4,66 JPY
1. jan. 2020
6,41 JPY
1. jan. 2021
3,50 JPY
1. jan. 2022
0,25 JPY
1. jan. 2023
2,53 JPY
1. jan. 2024
5,68 JPY
1. jan. 2025
8,64 JPY
1. jan. 2026
6,21 JPY
Chuo Spring Co OCF-margin historikk
ÅROCF-marginYoY
6,21 %−28,14%
8,64 %+52,11%
5,68 %+124,97%
2,53 %+896,03%
0,25 %−92,76%
3,50 %−45,37%
6,41 %+37,70%
4,66 %+18,85%
3,92 %−55,75%
8,86 %+65,79%
5,34 %+5,78%
5,05 %+32,24%
3,82 %—

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Chuo Spring Co Aksjeanalyse

Hva gjør Chuo Spring Co? Chuo Spring Co., Ltd. genererer inntekter gjennom produksjon og salg av fjærer, kontrollkabler og biltilbehør innen fire geografiske segmenter. Japan-segmentet fokuserer på understellfjærer, presisjonsfjærer, kabler, design og utvikling av bilkomponenter, produksjon av relatert utstyr, bearbeiding av utstyr for byggematerialer, spole-design, bellegging og transporttjenester. Segmentene i Nord-Amerika og Kina spesialiserer seg på presisjonsfjærer og kabler, mens Asia-segmentet utvikler og selger presisjonsfjærer, kabler samt design og utstyr for bilkomponenter. Kundene inkluderer bilprodusenter og industrielle kunder som trenger presisjonskomponenter og tilbehør til kjøretøy. Selskapets produkter betjener bil- og industrimarkedene, med Japan som primært innenlandsk marked og Nord-Amerika, Kina og Asia som viktige internasjonale segmenter. Inntektsstrømmene stammer fra komponentproduksjon for kjøretøyssystemer, inkludert understellsdeler som understellfjærer og presisjonskabler brukt i bilmontering. Selskapets diversifiserte produktportefølje over segmentene sikrer jevn etterspørsel fra billeverandører og utstyrsprodusenter. Chuo Springs operasjonsmodell legger vekt på lokalisert produksjon og salg innen hvert segment, der Japan håndterer omfattende utvikling og produksjon av bilkomponenter, mens Nord-Amerika, Kina og Asia konsentrerer seg om produksjon av presisjonsfjærer og kabler. Denne strukturen gjør det mulig for selskapet å imøtekomme regionale behov innen bilindustrien uten direkte konkurranse i overlappende markeder. Chuo Spring Co er et av de mest populære selskapene på Eulerpool.

Ofte stilte spørsmål om Chuo Spring Co aksje

Operativ kontantstrømmargin for Chuo Spring Co er 6,21 % i 2026.

Operativ kontantstrømmargin av Chuo Spring Co endret seg fra 8,64 % til 6,21 %, som representerer en −28,14% endring. Verdien er lavere enn forrige år.

På Eulerpool finner du den komplette historiske utviklingen av Operativ kontantstrømmargin Chuo Spring Co siden 2006 – med årlige verdier, diagrammer og detaljert analyse.

OCF-margin måler prosentandelen av inntekter som konverteres til operativ kontantstrøm. Den indikerer effektiviteten i kontantgenerering fra kjernedrift.

En «god» varierer etter industri og selskapets utviklingsstadium. På Eulerpool kan du sammenligne Operativ kontantstrømmargins Chuo Spring Co med sektorkolleger og bransjegjennomsnittet for å vurdere om den er attraktiv.

For å evaluere Operativ kontantstrømmargins er det viktig å sammenligne det med konkurrenter i samme industri og sektor. På Eulerpool kan du finne direkte bransjesammenlikninger for Operativ kontantstrømmargin.

Hent disse dataene via Eulerpool API

100 000 kall/mnd gratis · ingen kredittkort

Marginer — Chuo Spring Co

Alle nøkkeltall — Chuo Spring Co