Yes Optoelectronics Group Co

Yes Optoelectronics Group Co ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co (002952.SZ) 15.10.2026 päivämäärällä on 1,23 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 1,94 % — muutos −36,69 % (matalampi).

ROE

1,23 %

YoY

−36,69%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Yes Optoelectronics Group Co:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 1,23 %, mikä on nousua −36,69% verrattuna 1,94 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Yes Optoelectronics Group Co ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
28,81 CNY
1.1.2019
10,24 CNY
1.1.2020
10,31 CNY
1.1.2021
5,52 CNY
1.1.2022
13,39 CNY
1.1.2023
2,70 CNY
1.1.2024
1,94 CNY
1.1.2025
1,23 CNY
Yes Optoelectronics Group Co ROE historia
VUOSIROEYoY
1,23 %−36,69%
1,94 %−28,15%
2,70 %−79,84%
13,39 %+142,64%
5,52 %−46,48%
10,31 %+0,66%
10,24 %−64,45%
28,81 %+4,03%
27,70 %−23,43%
36,17 %−7,92%
39,28 %+105,21%
19,14 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Yes Optoelectronics Group Co Osakeanalyysi

Mitä Yes Optoelectronics Group Co tekee? Yes Optoelectronics Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Yes Optoelectronics Group Co

Yrityksen Yes Optoelectronics Group Co oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Yes Optoelectronics Group Co:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Yes Optoelectronics Group Co ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Yes Optoelectronics Group Co ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Yes Optoelectronics Group Co osakkeesta

Yhtiön Yes Optoelectronics Group Co ROE (Return on Equity) on 1,23 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co muuttui arvosta 1,94 % arvoon 1,23 %, mikä edustaa −36,69 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Yes Optoelectronics Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Yes Optoelectronics Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Yes Optoelectronics Group Co

Kaikki tunnusluvut — Yes Optoelectronics Group Co