Yes Optoelectronics Group Co

Yes Optoelectronics Group Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co (002952.SZ) 3.11.2026 päivämäärällä on −3,38 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 8,99 % — muutos −137,58 % (matalampi).

CROIC

−3,38 %

YoY

−137,58%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co on 2025 −3,38 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co oli 2024 8,99 % . Se laskee −137,58% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Yes Optoelectronics Group Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
23,97 CNY
1.1.2019
5,38 CNY
1.1.2020
3,59 CNY
1.1.2021
−22,97 CNY
1.1.2022
−8,00 CNY
1.1.2023
6,74 CNY
1.1.2024
8,99 CNY
1.1.2025
−3,38 CNY
Yes Optoelectronics Group Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
−3,38 %−137,58%
8,99 %+33,37%
6,74 %−184,22%
−8,00 %−65,15%
−22,97 %−739,88%
3,59 %−33,34%
5,38 %−77,54%
23,97 %−17,10%
28,91 %−8,49%
31,59 %+175,44%
11,47 %−27,77%
15,88 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Yes Optoelectronics Group Co Osakeanalyysi

Mitä Yes Optoelectronics Group Co tekee? Yes Optoelectronics Group Co Ltd suunnittelee, kehittää ja myy räätälöityjä LCD-laitteita, mukaan lukien TN/STN- ja TFT-moduuleja, joita käytetään teollisessa mittalaitetekniikassa, viestintäpäätteissä, toimistojärjestelmissä, lääkinnällisessä laitteistossa, kodinkoneissa, automaationäytöissä, rahoituslaitteissa ja turvasovelluksissa. Yritys saa tuloja näiden näyttömoduulien tuotannosta ja myynnistä sekä muiden tuotteiden lisämyynnistä ja konsultointisuunnittelupalveluista. Sen pääasiakkaita ovat yritykset, jotka toimivat teollisuuden, lääketieteen, automaation ja kulutuselektroniikan aloilla kotimaassa ja kansainvälisillä markkinoilla. Yritys palvelee sekä kotimaisia että ulkomaisia markkinoita näyttöratkaisuillaan. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy nestekidenäyttömoduuleihin, jotka on räätälöity tiettyjen teollisuudenalojen tarpeisiin, ja keskeiset sovelluskohteet kattavat teollisen mittalaitetekniikan, viestintäpäätteet ja automaationäytöt. Tulovirrat koostuvat LCD-moduulien suorasta myynnistä, täydentävistä tuotemyynneistä ja konsultointisuunnittelupalveluista. Liiketoimintamalli korostaa mukautettuja ratkaisuja teknisiin sovelluksiin useilla aloilla hyödyntäen 2 440 kokoaikaista työntekijää tuotannon ja kehitystoiminnan tukemiseksi. Yes Optoelectronics Group Co Ltd toimii erikoistuneen näyttötekniikan valmistajana ja toimittajana, kohdentaen toimintansa teollisuus- ja kulutusmarkkinoille suoramyyntikanavien kautta. Yrityksen tulot tulevat LCD-moduulien ja niihin liittyvien palvelujen myynnistä, eikä mainita muita tulonlähteitä kuin kuvattuja tuotelinjauksia ja palveluita. Se palvelee kotimaisia ja ulkomaisia markkinoita ilman tarkempia alueellisia erittelyjä tai asiakassegmenttien yksityiskohtia. Yes Optoelectronics Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Yes Optoelectronics Group Co osakkeesta

Yhtiön Yes Optoelectronics Group Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −3,38 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Yes Optoelectronics Group Co muuttui arvosta 8,99 % arvoon −3,38 %, mikä edustaa −137,58 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Yes Optoelectronics Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Yes Optoelectronics Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Yes Optoelectronics Group Co

Kaikki tunnusluvut — Yes Optoelectronics Group Co