Varroc Engineering

Varroc Engineering Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä Varroc Engineering (VARROC.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 18,94 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 28,33 Mrd. INR — muutos −33,14 % (matalampi).

Bruttotulos

18,94 Mrd.INR

YoY

−33,14%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Varroc Engineering on 2026 18,94 Mrd. INR. Bruttotulos yhtiöstä Varroc Engineering oli 2025 28,33 Mrd. INR. Se laskee −33,14% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Varroc Engineering Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2019
43,32 Mrd. INR
1.1.2020
41,36 Mrd. INR
1.1.2021
15,30 Mrd. INR
1.1.2022
19,20 Mrd. INR
1.1.2023
23,68 Mrd. INR
1.1.2024
27,15 Mrd. INR
1.1.2025
28,33 Mrd. INR
1.1.2026
18,94 Mrd. INR
Varroc Engineering Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
18,94 Mrd.INR−33,14%
28,33 Mrd.INR+4,33%
27,15 Mrd.INR+14,66%
23,68 Mrd.INR+23,33%
19,20 Mrd.INR+25,49%
15,30 Mrd.INR−63,00%
41,36 Mrd.INR−4,52%
43,32 Mrd.INR+15,24%
37,59 Mrd.INR+20,56%
31,18 Mrd.INR+14,40%
27,25 Mrd.INR+10,89%
24,58 Mrd.INR+2,33%
24,02 Mrd.INR+50,71%
15,94 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Varroc Engineering Liikevaihto

Varroc Engineering osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2022
58,44 Mrd. INR
9,86 Mrd. INR
−11,10 Mrd. INR
1.1.2023
68,91 Mrd. INR
2,73 Mrd. INR
−8,20 Mrd. INR
1.1.2024
75,52 Mrd. INR
5,09 Mrd. INR
5,26 Mrd. INR
1.1.2025
81,54 Mrd. INR
18,75 Mrd. INR
612,30 M INR
1.1.2026
88,90 Mrd. INR
5,05 Mrd. INR
2,25 Mrd. INR
1.1.2027 (e)
106,62 Mrd. INR
8,13 Mrd. INR
3,85 Mrd. INR
1.1.2028 (e)
122,02 Mrd. INR
11,02 Mrd. INR
5,48 Mrd. INR
1.1.2029 (e)
135,74 Mrd. INR
13,15 Mrd. INR
6,87 Mrd. INR

Varroc Engineering Katteprosentit

Varroc Engineering osakkeen marginaalit

Varroc Engineering Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Varroc Engineering osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Varroc Engineering liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2022
32,85 %
16,87 %
−18,99 %
1.1.2023
34,36 %
3,96 %
−11,90 %
1.1.2024
35,96 %
6,74 %
6,97 %
1.1.2025
34,74 %
22,99 %
0,75 %
1.1.2026
21,30 %
5,68 %
2,53 %
1.1.2027 (e)
21,30 %
7,63 %
3,61 %
1.1.2028 (e)
21,30 %
9,03 %
4,49 %
1.1.2029 (e)
21,30 %
9,69 %
5,06 %

Varroc Engineering Osakeanalyysi

Mitä Varroc Engineering tekee? Varroc Engineering Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja toimittamalla autoteollisuuden komponentteja, joita myydään globaaleille alkuperäisvarustelijoille (OEM). Yrityksen Autoteollisuus-segmentti keskittyy ulkovalojärjestelmiin, muovi- ja polymeerikomponentteihin, sähkö- ja elektroniikkaosiihin sekä tarkkuusmetalliosiin henkilöautojen, raskaiden ajoneuvojen, moottoripyörien, kolmipyörien ja off-road-ajoneuvojen varusteiksi. Sen Muut-segmentti tarjoaa valukomponentteja maastokäyttöön tarkoitettuihin ajoneuvoihin sekä osia kaivos- ja öljynporausalan teollisuudelle. Tuotteet myydään suoraan OEM-asiakkaille, ja Varroc Polymersin sekä Durovalvesin kaltaiset tytäryhtiöt tukevat toimintaa. Yrityksen tulovirtoihin kuuluvat autoteollisuuden osat moottoripyörille, kolmipyörille ja nelipyörille sekä insinööripalvelut. Team Conceptsin ja CarIQ Technologiesin kaltaiset tytäryhtiöt edistävät tuotekehitystä ja teknologiaratkaisuja. Yritys toimii kahden pääsegmentin, Autoteollisuuden ja Muiden, kautta palvellen monipuolisia ajoneuvotyyppejä ja teollisuudenaloja mainitsematta nimenomaan asiakasnimiä tai taloudellisia lukuja. Varroc Engineering Ltd. hyödyntää tytäryhtiöitä parantaakseen tuotevalikoimaansa, mukaan lukien kansainvälisiä toimintoja varten perustettu Varroc European Holding B.V. Liiketoimintamalli perustuu suoramyyntiin OEM-asiakkaille useilla ajoneuvosegmenteillä, eikä kuvauksessa ole lisätietoja hinnoittelusta tai markkinaosuudesta. Varroc Engineering on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Varroc Engineering osakkeesta

Yhtiön Varroc Engineering Bruttotulos on 18,94 Mrd. INR vuonna 2026.

Bruttotulos yhtiöstä Varroc Engineering muuttui arvosta 28,33 Mrd. INR arvoon 18,94 Mrd. INR, mikä edustaa −33,14 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Varroc Engineering:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Varroc Engineering historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Varroc Engineering

Kaikki tunnusluvut — Varroc Engineering