UDCons Construction Investment

UDCons Construction Investment Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä UDCons Construction Investment (UDC.VN) 2.11.2026 päivämäärällä on −1,96. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli −2,99 — muutos −34,44 % (korkeampi).

Termiini P/E

−1,96

YoY

−34,44%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä UDCons Construction Investment on 2025 −1,96 . Forward P/E -suhde yhtiöstä UDCons Construction Investment oli 2024 −2,99 . Se laskee −34,44% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

UDCons Construction Investment Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
89,85 VND
1.1.2019
784,22 VND
1.1.2020
−11,54 VND
1.1.2021
−4,92 VND
1.1.2022
−2,88 VND
1.1.2023
−1,57 VND
1.1.2024
−2,99 VND
1.1.2025
−1,96 VND
UDCons Construction Investment Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−1,96−34,44%
−2,99+90,37%
−1,57−45,31%
−2,88−41,54%
−4,92−57,35%
−11,54−101,47%
784,22+772,79%
89,85+305,38%
22,17−3,75%
23,03−29,20%
32,53+4,20%
31,22—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

UDCons Construction Investment Osakeanalyysi

Mitä UDCons Construction Investment tekee? Urban Development & Construction Corp. tuottaa tuloja kaupunkialueiden, teollisuusalueiden, asuntojen, toimistorakennusten, hotellien, villoiden, katujen ja sisävesisatamien rakentamisesta. Yritys tarjoaa myös kiinteistönvälityspalveluita ja kiinteistökehitysratkaisuja. Lisäksi se valmistaa ja kauppaa asfalttia, keskipakoista betoniputkea ja muita betonielementtejä. Tytäryhtiöidensä kautta yritys harjoittaa hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, mikä monipuolistaa sen tulonlähteitä rakennus- ja kiinteistötoiminnan ulkopuolelle. Yrityksen rakennuspalveluiden ensisijaisia ostajia ovat kunnallishallinnot, kehittäjät ja yksityiset sijoittajat, jotka hankkivat kaupunkirakenteita ja kaupallisia kiinteistöjä. Kiinteistönvälityksen asiakkaana on yksittäisiä ostajia ja yrityksiä, jotka haluavat ostaa tai vuokrata kiinteistöjä. Valmistustoiminta kohdistuu rakennusyhtiöihin ja infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat asfaltti- ja betonituotteita. Hotelli-, ravintola- ja matkatoiminta palvelee kotimaisia ja kansainvälisiä turisteja sekä paikallisia asiakkaita. Yrityksen tuoteryhmät määritellään sen rakennushankkeiden, kiinteistönvälityksen, betonituotteiden valmistuksen ja majoituspalveluiden perusteella. Sen tytäryhtiöt hoitavat hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, kun taas emoyritys keskittyy kehitykseen ja rakentamiseen. Yrityksen tulovirrat ovat monipuoliset näiden segmenttien välillä, ja rakennus- ja kiinteistötoiminta muodostavat ydintoimintaa. UDCons Construction Investment on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset UDCons Construction Investment osakkeesta

Yhtiön UDCons Construction Investment Forward P/E -suhde on −1,96 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä UDCons Construction Investment muuttui arvosta −2,99 arvoon −1,96, mikä edustaa −34,44 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde UDCons Construction Investment:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n UDCons Construction Investment alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — UDCons Construction Investment

Kaikki tunnusluvut — UDCons Construction Investment