UDCons Construction Investment

UDCons Construction Investment EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä UDCons Construction Investment (UDC.VN) 4.11.2026 päivämäärällä on −2,15 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli −0,43 % — muutos 399,64 % (matalampi).

EBIT/Varat

−2,15 %

YoY

399,64%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä UDCons Construction Investment on 2025 −2,15 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä UDCons Construction Investment oli 2024 −0,43 % . Se laskee 399,64% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

UDCons Construction Investment EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
3,14 VND
1.1.2019
3,32 VND
1.1.2020
2,25 VND
1.1.2021
0,55 VND
1.1.2022
−1,46 VND
1.1.2023
−4,28 VND
1.1.2024
−0,43 VND
1.1.2025
−2,15 VND
UDCons Construction Investment EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
−2,15 %+399,64%
−0,43 %−89,96%
−4,28 %+194,26%
−1,46 %−366,69%
0,55 %−75,73%
2,25 %−32,32%
3,32 %+5,77%
3,14 %+23,41%
2,55 %+7,72%
2,36 %+19,70%
1,97 %+100,32%
0,99 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

UDCons Construction Investment Osakeanalyysi

Mitä UDCons Construction Investment tekee? Urban Development & Construction Corp. tuottaa tuloja kaupunkialueiden, teollisuusalueiden, asuntojen, toimistorakennusten, hotellien, villoiden, katujen ja sisävesisatamien rakentamisesta. Yritys tarjoaa myös kiinteistönvälityspalveluita ja kiinteistökehitysratkaisuja. Lisäksi se valmistaa ja kauppaa asfalttia, keskipakoista betoniputkea ja muita betonielementtejä. Tytäryhtiöidensä kautta yritys harjoittaa hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, mikä monipuolistaa sen tulonlähteitä rakennus- ja kiinteistötoiminnan ulkopuolelle. Yrityksen rakennuspalveluiden ensisijaisia ostajia ovat kunnallishallinnot, kehittäjät ja yksityiset sijoittajat, jotka hankkivat kaupunkirakenteita ja kaupallisia kiinteistöjä. Kiinteistönvälityksen asiakkaana on yksittäisiä ostajia ja yrityksiä, jotka haluavat ostaa tai vuokrata kiinteistöjä. Valmistustoiminta kohdistuu rakennusyhtiöihin ja infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat asfaltti- ja betonituotteita. Hotelli-, ravintola- ja matkatoiminta palvelee kotimaisia ja kansainvälisiä turisteja sekä paikallisia asiakkaita. Yrityksen tuoteryhmät määritellään sen rakennushankkeiden, kiinteistönvälityksen, betonituotteiden valmistuksen ja majoituspalveluiden perusteella. Sen tytäryhtiöt hoitavat hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, kun taas emoyritys keskittyy kehitykseen ja rakentamiseen. Yrityksen tulovirrat ovat monipuoliset näiden segmenttien välillä, ja rakennus- ja kiinteistötoiminta muodostavat ydintoimintaa. UDCons Construction Investment on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset UDCons Construction Investment osakkeesta

Yhtiön UDCons Construction Investment Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on −2,15 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä UDCons Construction Investment muuttui arvosta −0,43 % arvoon −2,15 %, mikä edustaa 399,64 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) UDCons Construction Investment:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n UDCons Construction Investment alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — UDCons Construction Investment

Kaikki tunnusluvut — UDCons Construction Investment