UDCons Construction Investment

UDCons Construction Investment ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä UDCons Construction Investment (UDC.VN) 2.11.2026 päivämäärällä on −17,32 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −9,70 % — muutos 78,64 % (matalampi).

ROIC

−17,32 %

YoY

78,64%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä UDCons Construction Investment on 2025 −17,32 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä UDCons Construction Investment oli 2024 −9,70 % . Se laskee 78,64% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

UDCons Construction Investment ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
0,19 VND
1.1.2019
0,02 VND
1.1.2020
−1,50 VND
1.1.2021
−4,07 VND
1.1.2022
−7,74 VND
1.1.2023
−15,90 VND
1.1.2024
−9,70 VND
1.1.2025
−17,32 VND
UDCons Construction Investment ROIC historia
VUOSIROICYoY
−17,32 %+78,64%
−9,70 %−39,01%
−15,90 %+105,40%
−7,74 %+90,20%
−4,07 %+170,78%
−1,50 %−6 663,11%
0,02 %−88,14%
0,19 %−75,42%
0,79 %+5,27%
0,75 %+25,16%
0,60 %−15,70%
0,71 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

UDCons Construction Investment Osakeanalyysi

Mitä UDCons Construction Investment tekee? Urban Development & Construction Corp. tuottaa tuloja kaupunkialueiden, teollisuusalueiden, asuntojen, toimistorakennusten, hotellien, villoiden, katujen ja sisävesisatamien rakentamisesta. Yritys tarjoaa myös kiinteistönvälityspalveluita ja kiinteistökehitysratkaisuja. Lisäksi se valmistaa ja kauppaa asfalttia, keskipakoista betoniputkea ja muita betonielementtejä. Tytäryhtiöidensä kautta yritys harjoittaa hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, mikä monipuolistaa sen tulonlähteitä rakennus- ja kiinteistötoiminnan ulkopuolelle. Yrityksen rakennuspalveluiden ensisijaisia ostajia ovat kunnallishallinnot, kehittäjät ja yksityiset sijoittajat, jotka hankkivat kaupunkirakenteita ja kaupallisia kiinteistöjä. Kiinteistönvälityksen asiakkaana on yksittäisiä ostajia ja yrityksiä, jotka haluavat ostaa tai vuokrata kiinteistöjä. Valmistustoiminta kohdistuu rakennusyhtiöihin ja infrastruktuurihankkeisiin, jotka tarvitsevat asfaltti- ja betonituotteita. Hotelli-, ravintola- ja matkatoiminta palvelee kotimaisia ja kansainvälisiä turisteja sekä paikallisia asiakkaita. Yrityksen tuoteryhmät määritellään sen rakennushankkeiden, kiinteistönvälityksen, betonituotteiden valmistuksen ja majoituspalveluiden perusteella. Sen tytäryhtiöt hoitavat hotelli-, ravintola- ja matkatoimintaa, kun taas emoyritys keskittyy kehitykseen ja rakentamiseen. Yrityksen tulovirrat ovat monipuoliset näiden segmenttien välillä, ja rakennus- ja kiinteistötoiminta muodostavat ydintoimintaa. UDCons Construction Investment on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset UDCons Construction Investment osakkeesta

Yhtiön UDCons Construction Investment Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −17,32 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä UDCons Construction Investment muuttui arvosta −9,70 % arvoon −17,32 %, mikä edustaa 78,64 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) UDCons Construction Investment:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n UDCons Construction Investment alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — UDCons Construction Investment

Kaikki tunnusluvut — UDCons Construction Investment