Sanan Optoelectronics Co

Sanan Optoelectronics Co Osinkosuoja

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co (600703.SS) 6.11.2026 päivämäärällä on −3,75. Edellisenä vuonna Osingonmaksun kattavuussuhde oli 1,63 — muutos −330,53 % (matalampi).

Osinkosuoja

−3,75

YoY

−330,53%

Viimeksi päivitetty:

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co on 2025 −3,75 . Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co oli 2024 1,63 . Se laskee −330,53% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sanan Optoelectronics Co Osinkosuoja historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osinkosuoja
Päivämäärä
Osinkosuoja
1.1.2018
2,75 CNY
1.1.2019
1,69 CNY
1.1.2020
2,34 CNY
1.1.2021
1,82 CNY
1.1.2022
1,38 CNY
1.1.2023
1,47 CNY
1.1.2024
1,63 CNY
1.1.2025
−3,75 CNY
Sanan Optoelectronics Co Osinkosuoja historia
VUOSIOsinkosuojaYoY
−3,75−330,53%
1,63+10,78%
1,47+6,19%
1,38−24,01%
1,82−22,28%
2,34+38,88%
1,69−38,67%
2,75−28,56%
3,85+13,10%
3,41−5,18%
3,59−21,49%
4,57—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sanan Optoelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Sanan Optoelectronics Co tekee? Sanan Optoelectronics Co Ltd tuottaa tulosta puolijohdetuotteiden, kuten matkapuhelimiin ja laitteisiin tarkoitettujen radiotaajuisten (RF) sirujen, matkapuhelin tukiasemiin tarkoitettujen RF-sirujen sekä virtamuunninsirujen, valmistuksen ja myynnin kautta. Yritys kehittää myös ja myy puolijohdemateriaaleja kohdistaen toimintansa sekä kotimaisiin että ulkomaisiin markkinoihin. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat matkalaitteiden ja telekommunikaatioinfrastruktuurin valmistajat, jotka tarvitsevat tuotteisiinsa erikoistuneita puolijohdekomponentteja. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy korkeaan kysyntään mobileissa viestintä- ja virranhallintasovelluksissa. Yrityksen puolijohdemateriaaliliiketoiminta tukee edistyneiden elektronisten komponenttien kehittämistä ja on merkittävä tulonlähde sen sirutehdasliiketoiminnan rinnalla. Tarjoamalla integroituja ratkaisuja RF-viestintään ja virtamuunnokseen Sanan Optoelectronics vastaa globaalien elektroniikkavalmistajien tarpeisiin. Kotimaanmarkkina muodostaa merkittävän osan sen liikevaihdosta, kun taas ulkomaiset markkinat vahvistavat sen kansainvälistä tulopohjaa. Sanan Optoelectronicsin liiketoimintamalli korostaa pystysuoraa integraatiota puolijohdesupply-ketjussa yhdistämällä sirujen suunnittelun, valmistuksen ja materiaalikehityksen yhden yhteisön alle. Tämä lähestymistapa mahdollistaa yritykselle kattavien ratkaisujen tarjoamisen asiakkaille, jotka etsivät luotettavia puolijohdekomponentteja mobiili- ja telekommunikaatiosovelluksiin. Yrityksen fokus RF- ja virtamuunnosteknologioissa sijoittaa sen toimittajaksi kriittisten komponenttien toimituksessa nykyaikaisissa viestintäjärjestelmissä. Sanan Optoelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sanan Optoelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Sanan Optoelectronics Co Osingonmaksun kattavuussuhde on −3,75 vuonna 2025.

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co muuttui arvosta 1,63 arvoon −3,75, mikä edustaa −330,53 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osingonmaksun kattavuussuhde Sanan Optoelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osingonmaksun kattavuussuhde mittaa, kuinka monta kertaa osingot voidaan kattaa nettotuloksella. Korkeampi kattavuus viittaa kestävämpiin osingonmaksuihin.

Osingonmaksun kattavuussuhde:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Osingonmaksun kattavuussuhde:n Sanan Optoelectronics Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Osinko — Sanan Optoelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Sanan Optoelectronics Co