Sanan Optoelectronics Co

Sanan Optoelectronics Co EBITDA-marginaali

EBITDA-kate yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co (600703.SS) 7.11.2026 päivämäärällä on 4,76 %. Edellisenä vuonna EBITDA-kate oli 5,11 % — muutos −6,82 % (matalampi).

EBITDA-marginaali

4,76 %

YoY

−6,82%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA-kate yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co on 2025 4,76 % . EBITDA-kate yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co oli 2024 5,11 % . Se laskee −6,82% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sanan Optoelectronics Co EBITDA-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA-marginaali
Päivämäärä
EBITDA-marginaali
1.1.2018
40,47 CNY
1.1.2019
23,59 CNY
1.1.2020
16,08 CNY
1.1.2021
16,36 CNY
1.1.2022
9,08 CNY
1.1.2023
6,62 CNY
1.1.2024
5,11 CNY
1.1.2025
4,76 CNY
Sanan Optoelectronics Co EBITDA-marginaali historia
VUOSIEBITDA-marginaaliYoY
4,76 %−6,82%
5,11 %−22,76%
6,62 %−27,11%
9,08 %−44,48%
16,36 %+1,69%
16,08 %−31,83%
23,59 %−41,69%
40,47 %−14,49%
47,32 %+35,29%
34,98 %+7,37%
32,58 %+5,48%
30,88 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sanan Optoelectronics Co Osakeanalyysi

Mitä Sanan Optoelectronics Co tekee? Sanan Optoelectronics Co Ltd tuottaa tulosta puolijohdetuotteiden, kuten matkapuhelimiin ja laitteisiin tarkoitettujen radiotaajuisten (RF) sirujen, matkapuhelin tukiasemiin tarkoitettujen RF-sirujen sekä virtamuunninsirujen, valmistuksen ja myynnin kautta. Yritys kehittää myös ja myy puolijohdemateriaaleja kohdistaen toimintansa sekä kotimaisiin että ulkomaisiin markkinoihin. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat matkalaitteiden ja telekommunikaatioinfrastruktuurin valmistajat, jotka tarvitsevat tuotteisiinsa erikoistuneita puolijohdekomponentteja. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy korkeaan kysyntään mobileissa viestintä- ja virranhallintasovelluksissa. Yrityksen puolijohdemateriaaliliiketoiminta tukee edistyneiden elektronisten komponenttien kehittämistä ja on merkittävä tulonlähde sen sirutehdasliiketoiminnan rinnalla. Tarjoamalla integroituja ratkaisuja RF-viestintään ja virtamuunnokseen Sanan Optoelectronics vastaa globaalien elektroniikkavalmistajien tarpeisiin. Kotimaanmarkkina muodostaa merkittävän osan sen liikevaihdosta, kun taas ulkomaiset markkinat vahvistavat sen kansainvälistä tulopohjaa. Sanan Optoelectronicsin liiketoimintamalli korostaa pystysuoraa integraatiota puolijohdesupply-ketjussa yhdistämällä sirujen suunnittelun, valmistuksen ja materiaalikehityksen yhden yhteisön alle. Tämä lähestymistapa mahdollistaa yritykselle kattavien ratkaisujen tarjoamisen asiakkaille, jotka etsivät luotettavia puolijohdekomponentteja mobiili- ja telekommunikaatiosovelluksiin. Yrityksen fokus RF- ja virtamuunnosteknologioissa sijoittaa sen toimittajaksi kriittisten komponenttien toimituksessa nykyaikaisissa viestintäjärjestelmissä. Sanan Optoelectronics Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sanan Optoelectronics Co osakkeesta

Yhtiön Sanan Optoelectronics Co EBITDA-kate on 4,76 % vuonna 2025.

EBITDA-kate yhtiöstä Sanan Optoelectronics Co muuttui arvosta 5,11 % arvoon 4,76 %, mikä edustaa −6,82 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA-kate Sanan Optoelectronics Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA-kate osoittaa, kuinka suuri prosenttiosuus liikevaihdosta muuntuu EBITDAKSI. Se normalisoi poistot ja pääomarakenteen erot.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBITDA-kate:n Sanan Optoelectronics Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBITDA-kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBITDA-kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Sanan Optoelectronics Co

Kaikki tunnusluvut — Sanan Optoelectronics Co