Safe Bulkers

Safe Bulkers EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Safe Bulkers (SB) 2.11.2026 päivämäärällä on 16,58. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli −71,33 — muutos −123,25 % (korkeampi).

EV/FCF

16,58

YoY

−123,25%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Safe Bulkers on 2025 16,58 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Safe Bulkers oli 2024 −71,33 . Se laskee −123,25% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Safe Bulkers EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2018
28,41 USD
1.1.2019
59,06 USD
1.1.2020
87,65 USD
1.1.2021
8,23 USD
1.1.2022
26,29 USD
1.1.2023
−11,86 USD
1.1.2024
−71,33 USD
1.1.2025
16,58 USD
Safe Bulkers EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
16,58−123,25%
−71,33+501,63%
−11,86−145,09%
26,29+219,48%
8,23−90,61%
87,65+48,41%
59,06+107,85%
28,41−127,25%
−104,28+325,34%
−24,52+126,05%
−10,85+16,07%
−9,34—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Safe Bulkers Osakeanalyysi

Mitä Safe Bulkers tekee? Safe Bulkers Inc. on Marshallsaarille rekisteröity kansainvälinen laivayhtiö, jolla on toimisto Ateenassa, Kreikassa. Yritys perustettiin vuonna 2007 ryhmästä tankkerialan asiantuntijoita, joilla on vuosikymmenien kokemus merenkulku-alasta. Safe Bulkers Inc.:n liiketoimintamalli keskittyy raaka-aineiden kuljetusratkaisuihin. Yritys omistaa ja operoi modernia kuivalastilaivastoa, jonka kapasiteetti vaihtelee yleensä 15 000 ja 92 000 tonnin välillä. Yrityksen painopiste on Ultramax- ja Kamsarmax-luokan aluksissa, jotka niiden koon ja suorituskyvyn ansiosta pystyvät operoimaan myös haastavissa satamissa. Safe Bulkers Inc.:n tuotevalikoima erikoistuu raaka-aineiden, kuten hiilen, rautamalmiin, vehnään, soijapavuihin, viljaan ja mineraaleihin, kuljetukseen. Yritys operoi globaalisti palvellen asiakkaita Euroopassa, Aasiassa, Etelä-Amerikassa, Pohjois-Amerikassa ja Lähi-idässä. Yrityksen eri segmentteihin liittyen Safe Bulkers Inc.:n alukset jaetaan kolmeen luokkaan: - Kamsarmax: 82 000–85 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu suurten määrän bulkki-tavaroita kuljetettavaksi. Näiden alusten pituus on noin 229 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 20,1 metriä. - Ultramax: 60 000–64 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu raaka-aineiden, kuten hiilen, rautamalmiin ja viljan, kuljetukseen. Näiden alusten pituus on noin 199 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 18,6 metriä. - Panamax: 74 000–92 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu suurten määrän bulkki-tavaroita kuljetettavaksi. Näiden alusten pituus on noin 225 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 19,5 metriä. Safe Bulkers Inc.:llä on pitkä historia merenkulku-alalla. Yritys perustettiin vuonna 2007 ja on siitä lähtien kehittynyt johtavaksi laipalipalveluiden tarjoajaksi. Vuosien varrella yritys on laajentanut ja monipuolistanut laivastoaan tasaisesti. Nykyään Safe Bulkers Inc.:n laivasto koostuu 41 modernista aluksesta, jotka operoivat maailmanlaajuisesti. Safe Bulkers Inc.:n menestys perustuu sen kykyyn tarjota asiakkaille nopeita, luotettavia ja korkealaatuisia laipalipalveluita. Yritys nojaa moderniin teknologiaan ja korkeasti koulutettuun henkilökuntaan. Laajan kokemuksensa ja vuorovaikutussuhteidensa kautta hankitun tietämyksensä sekä asiakas- ja kumppaniverkostonsa avulla yritys pystyy tarjoamaan kattavia ratkaisuja. Yleisesti ottaen Safe Bulkers Inc. on johtava raaka-aineiden kuljetuspalveluiden tarjoaja. Yritys tarjoaa laajan valikoiman palveluita ja operoi globaalisti. Modernin laivastonsa ja korkeasti koulutetun henkilökuntansa ansiosta Safe Bulkers Inc. pystyy tarjoamaan asiakkailleen nopeita ja luotettavia kuljetusratkaisuja raaka-aineille. Safe Bulkers on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Safe Bulkers osakkeesta

Yhtiön Safe Bulkers EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on 16,58 vuonna 2025.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Safe Bulkers muuttui arvosta −71,33 arvoon 16,58, mikä edustaa −123,25 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Safe Bulkers:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Safe Bulkers alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Safe Bulkers

Kaikki tunnusluvut — Safe Bulkers