Safe Bulkers

Safe Bulkers EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Safe Bulkers (SB) 2.11.2026 päivämäärällä on 69,21 M USD. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 190,46 M USD — muutos −63,66 % (matalampi).

EBITDA

69,21 MUSD

YoY

−63,66%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Safe Bulkers on 2025 69,21 M USD. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Safe Bulkers oli 2024 190,46 M USD. Se laskee −63,66% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Safe Bulkers EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2018
104,09 M USD
1.1.2019
94,83 M USD
1.1.2020
65,02 M USD
1.1.2021
243,08 M USD
1.1.2022
234,17 M USD
1.1.2023
147,90 M USD
1.1.2024
190,46 M USD
1.1.2025
69,21 M USD
Safe Bulkers EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
69,21 MUSD−63,66%
190,46 MUSD+28,77%
147,90 MUSD−36,84%
234,17 MUSD−3,67%
243,08 MUSD+273,86%
65,02 MUSD−31,43%
94,83 MUSD−8,90%
104,09 MUSD+38,49%
75,16 MUSD+329,51%
17,50 MUSD−53,84%
37,91 MUSD−43,18%
66,72 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Safe Bulkers Osakeanalyysi

Mitä Safe Bulkers tekee? Safe Bulkers Inc. on Marshallsaarille rekisteröity kansainvälinen laivayhtiö, jolla on toimisto Ateenassa, Kreikassa. Yritys perustettiin vuonna 2007 ryhmästä tankkerialan asiantuntijoita, joilla on vuosikymmenien kokemus merenkulku-alasta. Safe Bulkers Inc.:n liiketoimintamalli keskittyy raaka-aineiden kuljetusratkaisuihin. Yritys omistaa ja operoi modernia kuivalastilaivastoa, jonka kapasiteetti vaihtelee yleensä 15 000 ja 92 000 tonnin välillä. Yrityksen painopiste on Ultramax- ja Kamsarmax-luokan aluksissa, jotka niiden koon ja suorituskyvyn ansiosta pystyvät operoimaan myös haastavissa satamissa. Safe Bulkers Inc.:n tuotevalikoima erikoistuu raaka-aineiden, kuten hiilen, rautamalmiin, vehnään, soijapavuihin, viljaan ja mineraaleihin, kuljetukseen. Yritys operoi globaalisti palvellen asiakkaita Euroopassa, Aasiassa, Etelä-Amerikassa, Pohjois-Amerikassa ja Lähi-idässä. Yrityksen eri segmentteihin liittyen Safe Bulkers Inc.:n alukset jaetaan kolmeen luokkaan: - Kamsarmax: 82 000–85 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu suurten määrän bulkki-tavaroita kuljetettavaksi. Näiden alusten pituus on noin 229 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 20,1 metriä. - Ultramax: 60 000–64 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu raaka-aineiden, kuten hiilen, rautamalmiin ja viljan, kuljetukseen. Näiden alusten pituus on noin 199 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 18,6 metriä. - Panamax: 74 000–92 000 tonnin kapasiteetilla varustetut alukset, jotka on suunniteltu suurten määrän bulkki-tavaroita kuljetettavaksi. Näiden alusten pituus on noin 225 metriä, leveys 32,3 metriä ja syväys 19,5 metriä. Safe Bulkers Inc.:llä on pitkä historia merenkulku-alalla. Yritys perustettiin vuonna 2007 ja on siitä lähtien kehittynyt johtavaksi laipalipalveluiden tarjoajaksi. Vuosien varrella yritys on laajentanut ja monipuolistanut laivastoaan tasaisesti. Nykyään Safe Bulkers Inc.:n laivasto koostuu 41 modernista aluksesta, jotka operoivat maailmanlaajuisesti. Safe Bulkers Inc.:n menestys perustuu sen kykyyn tarjota asiakkaille nopeita, luotettavia ja korkealaatuisia laipalipalveluita. Yritys nojaa moderniin teknologiaan ja korkeasti koulutettuun henkilökuntaan. Laajan kokemuksensa ja vuorovaikutussuhteidensa kautta hankitun tietämyksensä sekä asiakas- ja kumppaniverkostonsa avulla yritys pystyy tarjoamaan kattavia ratkaisuja. Yleisesti ottaen Safe Bulkers Inc. on johtava raaka-aineiden kuljetuspalveluiden tarjoaja. Yritys tarjoaa laajan valikoiman palveluita ja operoi globaalisti. Modernin laivastonsa ja korkeasti koulutetun henkilökuntansa ansiosta Safe Bulkers Inc. pystyy tarjoamaan asiakkailleen nopeita ja luotettavia kuljetusratkaisuja raaka-aineille. Safe Bulkers on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Safe Bulkers osakkeesta

Yhtiön Safe Bulkers EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 69,21 M USD vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Safe Bulkers muuttui arvosta 190,46 M USD arvoon 69,21 M USD, mikä edustaa −63,66 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Safe Bulkers:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Safe Bulkers historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Safe Bulkers

Kaikki tunnusluvut — Safe Bulkers