Pure Storage

Pure Storage Verokulut

Tuloverokulut yhtiöstä Pure Storage (PSTG) 5.11.2026 päivämäärällä on 36,10 M USD. Edellisenä vuonna Tuloverokulut oli 41,10 M USD — muutos −12,15 % (matalampi).

Verokulut

36,10 MUSD

YoY

−12,15%

Viimeksi päivitetty:

Tuloverokulut yhtiöstä Pure Storage on 2026 36,10 M USD. Tuloverokulut yhtiöstä Pure Storage oli 2025 41,10 M USD. Se laskee −12,15% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Pure Storage Verokulut historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokulut
Päivämäärä
Verokulut
1.1.2019
1,09 M USD
1.1.2020
6,32 M USD
1.1.2021
11,92 M USD
1.1.2022
14,76 M USD
1.1.2023
18,74 M USD
1.1.2024
29,28 M USD
1.1.2025
41,10 M USD
1.1.2026
36,10 M USD
Pure Storage Verokulut historia
VUOSIVerokulutYoY
36,10 MUSD−12,15%
41,10 MUSD+40,38%
29,28 MUSD+56,24%
18,74 MUSD+26,92%
14,76 MUSD+23,89%
11,92 MUSD+88,51%
6,32 MUSD+480,44%
1,09 MUSD−72,00%
3,89 MUSD+106,09%
1,89 MUSD+20,27%
1,57 MUSD+17,35%
1,34 MUSD+359,45%
291 000,00USD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Pure Storage Osakeanalyysi

Mitä Pure Storage tekee? Pure Storage Inc. on tietoliikenteen alalla toimiva yritys, joka erikoistuu korkean suorituskyvyn tallennusjärjestelmiin yrityksille. Yritys perustettiin vuonna 2009 Mountain Viewissa, Kaliforniassa, John Hayesin, John Colgroven ja Mike Speiserin toimesta. Pure Storen tavoitteena on tarjota innovatiivisia ja edullisia tallennusratkaisuja yhdistämällä edistyneitä teknologioita tehokkaaseen liiketoimintamalliin. "Evergreen Storage" -konsepti takaa jatkuvat teknologiset parannukset asiakkaiden vaatimusten täyttämiseksi. Yritys tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita pilvipalveluiden, big datan, tekoälyn, koneoppimisen ja yritystoiminnan aloilla. Sen lippulaivatuotteet ovat FlashBlade, joka on suunniteltu nykyaikaisiin sovelluksiin kuten tekoälyyn, koneoppimiseen ja big dataan, sekä FlashArray, joka tarjoaa korkean suorituskyvyn ja saatavuuden vähäisellä tila- ja energiankulutuksella. Pure Storage on myös tehnyt yhteistyötä NVIDIA:n kanssa kehittääkseen tekoälyllä varustettuja sovelluksia ja maksimoidakseen operatiivisen tehokkuuden ja suorituskyvyn. Yrityksen globaalit asiakkaat sisältävät esimerkiksi Salesforce, Netflix, DocuSign ja Dropbox. Yhteenvetona Pure Storage on innovatiivinen ja nopeasti kasvava yritys, joka keskittyy edullisiin ja tehokkaisiin tallennusratkaisuihin. Pure Storage on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Pure Storage osakkeesta

Yhtiön Pure Storage Tuloverokulut on 36,10 M USD vuonna 2026.

Tuloverokulut yhtiöstä Pure Storage muuttui arvosta 41,10 M USD arvoon 36,10 M USD, mikä edustaa −12,15 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Tuloverokulut Pure Storage:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Verokulut edustavat maksettavaksi erääntyneitä kokonaistuloveroja. Ne heijastavat yrityksen verovelvoitteita ja efektiivistä verokantaa.

Tuloverokulut:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Tuloverokulut:n Pure Storage historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Pure Storage

Kaikki tunnusluvut — Pure Storage