Pure Storage

Pure Storage CapEx-kasvu

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Pure Storage (PSTG) 5.11.2026 päivämäärällä on 16,59 %. Edellisenä vuonna Investointien vuosittainen kasvu oli 16,17 % — muutos 2,58 % (korkeampi).

CapEx-kasvu

16,59 %

YoY

2,58%

Viimeksi päivitetty:

Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Pure Storage on 2026 16,59 % . Investointien vuosittainen kasvu yhtiöstä Pure Storage oli 2025 16,17 % . Se laskee 2,58% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Pure Storage CapEx-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CapEx-kasvu
Päivämäärä
CapEx-kasvu
1.1.2019
54,08 USD
1.1.2020
−3,39 USD
1.1.2021
−1,93 USD
1.1.2022
7,70 USD
1.1.2023
54,60 USD
1.1.2024
23,41 USD
1.1.2025
16,17 USD
1.1.2026
16,59 USD
Pure Storage CapEx-kasvu historia
VUOSICapEx-kasvuYoY
16,59 %+2,58%
16,17 %−30,91%
23,41 %−57,13%
54,60 %+609,24%
7,70 %−498,30%
−1,93 %−42,99%
−3,39 %−106,27%
54,08 %−430,85%
−16,35 %−116,74%
97,62 %−517,85%
−23,36 %−107,34%
318,41 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Pure Storage Osakeanalyysi

Mitä Pure Storage tekee? Pure Storage Inc. on tietoliikenteen alalla toimiva yritys, joka erikoistuu korkean suorituskyvyn tallennusjärjestelmiin yrityksille. Yritys perustettiin vuonna 2009 Mountain Viewissa, Kaliforniassa, John Hayesin, John Colgroven ja Mike Speiserin toimesta. Pure Storen tavoitteena on tarjota innovatiivisia ja edullisia tallennusratkaisuja yhdistämällä edistyneitä teknologioita tehokkaaseen liiketoimintamalliin. "Evergreen Storage" -konsepti takaa jatkuvat teknologiset parannukset asiakkaiden vaatimusten täyttämiseksi. Yritys tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita pilvipalveluiden, big datan, tekoälyn, koneoppimisen ja yritystoiminnan aloilla. Sen lippulaivatuotteet ovat FlashBlade, joka on suunniteltu nykyaikaisiin sovelluksiin kuten tekoälyyn, koneoppimiseen ja big dataan, sekä FlashArray, joka tarjoaa korkean suorituskyvyn ja saatavuuden vähäisellä tila- ja energiankulutuksella. Pure Storage on myös tehnyt yhteistyötä NVIDIA:n kanssa kehittääkseen tekoälyllä varustettuja sovelluksia ja maksimoidakseen operatiivisen tehokkuuden ja suorituskyvyn. Yrityksen globaalit asiakkaat sisältävät esimerkiksi Salesforce, Netflix, DocuSign ja Dropbox. Yhteenvetona Pure Storage on innovatiivinen ja nopeasti kasvava yritys, joka keskittyy edullisiin ja tehokkaisiin tallennusratkaisuihin. Pure Storage on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Pure Storage osakkeesta

Yhtiön Pure Storage Investointien vuosittainen kasvu on 16,59 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Investointien vuosittainen kasvu Pure Storage:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Investointien kasvu mittaa pääomasijoitusten prosentuaalista muutosta. Nousevat investoinnit voivat osoittaa investointeja tulevaisuuden kasvukapasiteettiin.

Arvioidakseen Investointien vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Investointien vuosittainen kasvu:lle.

Investointien vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Investointien vuosittainen kasvu:n Pure Storage historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Pure Storage

Kaikki tunnusluvut — Pure Storage