Pure Storage

Pure Storage FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Pure Storage (PSTG) 5.11.2026 päivämäärällä on 16,81 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli 16,63 % — muutos 1,08 % (korkeampi).

FCF-marginaali

16,81 %

YoY

1,08%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Pure Storage on 2026 16,81 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Pure Storage oli 2025 16,63 % . Se laskee 1,08% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Pure Storage FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2019
4,72 USD
1.1.2020
5,64 USD
1.1.2021
5,50 USD
1.1.2022
14,12 USD
1.1.2023
22,12 USD
1.1.2024
17,05 USD
1.1.2025
16,63 USD
1.1.2026
16,81 USD
Pure Storage FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
16,81 %+1,08%
16,63 %−2,45%
17,05 %−22,93%
22,12 %+56,72%
14,12 %+156,55%
5,50 %−2,48%
5,64 %+19,55%
4,72 %+528,43%
0,75 %−106,03%
−12,46 %+16,26%
−10,72 %−90,41%
−111,81 %−39,90%
−186,04 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Pure Storage Osakeanalyysi

Mitä Pure Storage tekee? Pure Storage Inc. on tietoliikenteen alalla toimiva yritys, joka erikoistuu korkean suorituskyvyn tallennusjärjestelmiin yrityksille. Yritys perustettiin vuonna 2009 Mountain Viewissa, Kaliforniassa, John Hayesin, John Colgroven ja Mike Speiserin toimesta. Pure Storen tavoitteena on tarjota innovatiivisia ja edullisia tallennusratkaisuja yhdistämällä edistyneitä teknologioita tehokkaaseen liiketoimintamalliin. "Evergreen Storage" -konsepti takaa jatkuvat teknologiset parannukset asiakkaiden vaatimusten täyttämiseksi. Yritys tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita pilvipalveluiden, big datan, tekoälyn, koneoppimisen ja yritystoiminnan aloilla. Sen lippulaivatuotteet ovat FlashBlade, joka on suunniteltu nykyaikaisiin sovelluksiin kuten tekoälyyn, koneoppimiseen ja big dataan, sekä FlashArray, joka tarjoaa korkean suorituskyvyn ja saatavuuden vähäisellä tila- ja energiankulutuksella. Pure Storage on myös tehnyt yhteistyötä NVIDIA:n kanssa kehittääkseen tekoälyllä varustettuja sovelluksia ja maksimoidakseen operatiivisen tehokkuuden ja suorituskyvyn. Yrityksen globaalit asiakkaat sisältävät esimerkiksi Salesforce, Netflix, DocuSign ja Dropbox. Yhteenvetona Pure Storage on innovatiivinen ja nopeasti kasvava yritys, joka keskittyy edullisiin ja tehokkaisiin tallennusratkaisuihin. Pure Storage on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Pure Storage osakkeesta

Yhtiön Pure Storage Vapaan kassavirran kate on 16,81 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Pure Storage muuttui arvosta 16,63 % arvoon 16,81 %, mikä edustaa 1,08 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Pure Storage:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Pure Storage alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Pure Storage

Kaikki tunnusluvut — Pure Storage