Paz Corp

Paz Corp FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Paz Corp (PAZ.SN) 3.11.2026 päivämäärällä on −3,40 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli −39,78 % — muutos −91,44 % (korkeampi).

FCF-marginaali

−3,40 %

YoY

−91,44%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Paz Corp on 2022 −3,40 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Paz Corp oli 2021 −39,78 % . Se laskee −91,44% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Paz Corp FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2015
0,49 CLP
1.1.2016
−27,19 CLP
1.1.2017
2,62 CLP
1.1.2018
7,56 CLP
1.1.2019
−14,17 CLP
1.1.2020
−14,48 CLP
1.1.2021
−39,78 CLP
1.1.2022
−3,40 CLP
Paz Corp FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
−3,40 %−91,44%
−39,78 %+174,75%
−14,48 %+2,18%
−14,17 %−287,45%
7,56 %+188,38%
2,62 %−109,64%
−27,19 %−5 603,21%
0,49 %−102,85%
−17,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Paz Corp Osakeanalyysi

Mitä Paz Corp tekee? Paz Corp SA kehittää ja vuokraa kiinteistöjä, tarjoamalla asuin- ja liiketoimintakiinteistöjä, kuten taloja, asuntoja ja toimistoja. Yritys hallinnoi arkkitehtisuunnittelua, rakentamista ja kiinteistöprojektien valvontaa sekä ostaa, hallinnoi, myy ja vuokraa kiinteistöjä. Tytäryhtiönsä Remaq:n kautta Paz Corp SA tarjoaa koneiden vuokrauspalveluja. Yrityksen tuotealueet käsittävät asuin- ja liiketoimintakiinteistöt, kun taas Remaq keskittyy koneiden vuokraamiseen yrityskäyttöön. Paz Corp SA:n ensisijaisia asiakkaita ovat yksilöt ja yritykset, jotka hakevat asuin- tai liiketoimintakiinteistöjä, sekä yritykset, jotka tarvitsevat kalustoa toimintaansa varten. Yrityksen tytäryhtiöt, mukaan lukien Inversiones Paz Chile SpA, Inversiones Paz Internacional SpA ja Inversiones Paz Servicios SpA, tukevat sen toimintaa Grupo Paz Corp -konsernin puitteissa. Nämä yksiköt hoitavat erilaisia kiinteistöinvestointeihin ja palveluihin liittyviä tehtäviä, laajentaen yrityksen markkina-aluetta. Yritys saa tuloja kiinteistöjen vuokrauksesta, myynnistä ja hallinnointipalkkioista asuin- ja liiketoimintakiinteistöissä. Koneiden vuokraus Remaq:n kautta tuo lisätuloja kohdennettuna yrityksille, jotka tarvitsevat kalustoa. Grupo Paz Corp -yksiköt mahdollistavat monipuolisen toiminnan, varmistaen vakaa tulovirrat useilla eri segmenteillä. Paz Corp on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Paz Corp osakkeesta

Yhtiön Paz Corp Vapaan kassavirran kate on −3,40 % vuonna 2022.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Paz Corp muuttui arvosta −39,78 % arvoon −3,40 %, mikä edustaa −91,44 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Paz Corp:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Paz Corp alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Paz Corp

Kaikki tunnusluvut — Paz Corp