Paz Corp

Paz Corp EBIT-marginaali

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Paz Corp (PAZ.SN) 3.11.2026 päivämäärällä on 15,76 %. Edellisenä vuonna EBIT-kate (operatiivinen kate) oli 14,47 % — muutos 8,90 % (korkeampi).

EBIT-marginaali

15,76 %

YoY

8,90%

Viimeksi päivitetty:

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Paz Corp on 2025 15,76 % . EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Paz Corp oli 2024 14,47 % . Se laskee 8,90% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Paz Corpn liikevoittomarginaali (EBIT) on nyt 15,8 %, laskenut 27,6 %:sta muutama vuosi sitten.

Paz Corp EBIT-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-marginaali
Päivämäärä
EBIT-marginaali
1.1.2018
23,09 CLP
1.1.2019
24,50 CLP
1.1.2020
19,47 CLP
1.1.2021
27,61 CLP
1.1.2022
30,32 CLP
1.1.2023
18,67 CLP
1.1.2024
14,47 CLP
1.1.2025
15,76 CLP
Paz Corp EBIT-marginaali historia
VUOSIEBIT-marginaaliYoY
15,76 %+8,90%
14,47 %−22,49%
18,67 %−38,40%
30,32 %+9,82%
27,61 %+41,80%
19,47 %−20,53%
24,50 %+6,10%
23,09 %+17,29%
19,69 %−8,36%
21,48 %−21,37%
27,32 %+26,90%
21,53 %+16 699,09%
0,13 %+16,65%
0,11 %+332,40%
0,03 %−27,17%
0,03 %+167,36%
0,01 %−111,78%
−0,11 %−179,32%
0,14 %−66,54%
0,42 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Paz Corp Osakeanalyysi

Mitä Paz Corp tekee? Paz Corp SA kehittää ja vuokraa kiinteistöjä, tarjoamalla asuin- ja liiketoimintakiinteistöjä, kuten taloja, asuntoja ja toimistoja. Yritys hallinnoi arkkitehtisuunnittelua, rakentamista ja kiinteistöprojektien valvontaa sekä ostaa, hallinnoi, myy ja vuokraa kiinteistöjä. Tytäryhtiönsä Remaq:n kautta Paz Corp SA tarjoaa koneiden vuokrauspalveluja. Yrityksen tuotealueet käsittävät asuin- ja liiketoimintakiinteistöt, kun taas Remaq keskittyy koneiden vuokraamiseen yrityskäyttöön. Paz Corp SA:n ensisijaisia asiakkaita ovat yksilöt ja yritykset, jotka hakevat asuin- tai liiketoimintakiinteistöjä, sekä yritykset, jotka tarvitsevat kalustoa toimintaansa varten. Yrityksen tytäryhtiöt, mukaan lukien Inversiones Paz Chile SpA, Inversiones Paz Internacional SpA ja Inversiones Paz Servicios SpA, tukevat sen toimintaa Grupo Paz Corp -konsernin puitteissa. Nämä yksiköt hoitavat erilaisia kiinteistöinvestointeihin ja palveluihin liittyviä tehtäviä, laajentaen yrityksen markkina-aluetta. Yritys saa tuloja kiinteistöjen vuokrauksesta, myynnistä ja hallinnointipalkkioista asuin- ja liiketoimintakiinteistöissä. Koneiden vuokraus Remaq:n kautta tuo lisätuloja kohdennettuna yrityksille, jotka tarvitsevat kalustoa. Grupo Paz Corp -yksiköt mahdollistavat monipuolisen toiminnan, varmistaen vakaa tulovirrat useilla eri segmenteillä. Paz Corp on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Paz Corp osakkeesta

Yhtiön Paz Corp EBIT-kate (operatiivinen kate) on 15,76 % vuonna 2025.

EBIT-kate (operatiivinen kate) yhtiöstä Paz Corp muuttui arvosta 14,47 % arvoon 15,76 %, mikä edustaa 8,90 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT-kate (operatiivinen kate) Paz Corp:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kate mittaa operatiivisen kannattavuuden prosenttiosuutena liikevaihdosta. Se osoittaa, kuinka paljon voittoa yritys saa liiketoiminnastaan ennen korkoja ja veroja.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EBIT-kate (operatiivinen kate):n Paz Corp alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen EBIT-kate (operatiivinen kate):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EBIT-kate (operatiivinen kate):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Paz Corp

Kaikki tunnusluvut — Paz Corp