HNA Technology Co

HNA Technology Co Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä HNA Technology Co (600751.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 2,30. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli 0,06 — muutos 3 952,76 % (korkeampi).

Velat/EBITDA

2,30

YoY

3 952,76%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä HNA Technology Co on 2024 2,30 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä HNA Technology Co oli 2023 0,06 . Se laskee 3 952,76% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HNA Technology Co Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2017
19,79 CNY
1.1.2018
18,84 CNY
1.1.2019
13,95 CNY
1.1.2020
−5,93 CNY
1.1.2021
0,14 CNY
1.1.2022
0,98 CNY
1.1.2023
0,06 CNY
1.1.2024
2,30 CNY
HNA Technology Co Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
2,30+3 952,76%
0,06−94,24%
0,98+598,82%
0,14−102,37%
−5,93−142,51%
13,95−25,94%
18,84−4,79%
19,79−55,10%
44,07+328 025,49%
0,01−99,53%
2,86—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HNA Technology Co Osakeanalyysi

Mitä HNA Technology Co tekee? HNA Technology Co. Ltd. tuottaa liikevaihtoa kahden ensisijaisen liiketoimintasegmentin kautta. Elektronisten tuotteiden myyntisegmentti myy elektroniikkaa, tietotekniikkatuotteita ja niihin liittyviä tuotteita. Laivaus- ja kaupankäynnin segmentti tarjoaa kansainvälisiä ja kotimaan konttiliikennepalveluja, mukaan lukien linjarahtilaivaliikenteen reitit Yingkouhun, Qingdaohon, Rizhaohon ja Longkouhun, Quanzhou ja Shantou toimivat tukisatamina. Lisäksi tämä segmentti tarjoaa alusten vuokrausta, laivausvälitystä ja työvoiman sijoittelupalveluita. Yritys työllistää 67 kokopäiväistä työntekijää näiden toimintojen tukemiseen. Yrityksen elektronisten tuotteiden myynti kohdistuu yrityksiin, jotka tarvitsevat IT-ratkaisuja, kun taas laivaussementti palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat konttiliikennettä sekä kotimaan että kansainvälisten reittien välillä. Quanzhou ja Shantou toimivat keskeisinä tukisatamina laivaustoiminnoille, helpottaen kauppaa Kiinan suurimpiin satamiin. Yrityksen palvelut on räätälöity vastaamaan eri alojen logistiikka- ja tuotteenjakelutarpeita. HNA Technologyn tulonlähteet sisältävät elektroniikka- ja IT-tuotteiden myynnin sekä laivaus- ja kauppapalvelut. Yrityksen keskittyminen konttiliikenteeseen ja siihen liittyviin palveluihin sijoittaa sen merilogistiikan sektoriin, palvellen sekä kotimaan että kansainvälisiä markkinoita vakiintuneiden kauppareittien kautta. HNA Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HNA Technology Co osakkeesta

Yhtiön HNA Technology Co Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on 2,30 vuonna 2024.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä HNA Technology Co muuttui arvosta 0,06 arvoon 2,30, mikä edustaa 3 952,76 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han HNA Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n HNA Technology Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — HNA Technology Co

Kaikki tunnusluvut — HNA Technology Co