HNA Technology Co

HNA Technology Co Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä HNA Technology Co (600751.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 148,32 M CNY. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 80,27 M CNY — muutos 84,78 % (korkeampi).

Bruttotulos

148,32 MCNY

YoY

84,78%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä HNA Technology Co on 2025 148,32 M CNY. Bruttotulos yhtiöstä HNA Technology Co oli 2024 80,27 M CNY. Se laskee 84,78% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HNA Technology Co Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2018
21,20 Mrd. CNY
1.1.2019
23,31 Mrd. CNY
1.1.2020
24,85 Mrd. CNY
1.1.2021
12,41 Mrd. CNY
1.1.2022
−4,01 M CNY
1.1.2023
−17,69 M CNY
1.1.2024
80,27 M CNY
1.1.2025
148,32 M CNY
HNA Technology Co Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
148,32 MCNY+84,78%
80,27 MCNY−553,77%
−17,69 MCNY+341,10%
−4,01 MCNY−100,03%
12,41 Mrd.CNY−50,04%
24,85 Mrd.CNY+6,58%
23,31 Mrd.CNY+9,94%
21,20 Mrd.CNY+8,59%
19,53 Mrd.CNY+678,38%
2,51 Mrd.CNY+3 793,57%
64,43 MCNY+108,91%
30,84 MCNY−28,84%
43,34 MCNY+9 685,64%
442 907,00CNY−105,71%
−7,75 MCNY−80,24%
−39,23 MCNY−73,33%
−147,11 MCNY+665,49%
−19,22 MCNY+301,19%
−4,79 MCNY−144,78%
10,70 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HNA Technology Co Liikevaihto

HNA Technology Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2018
336,47 Mrd. CNY
743,09 M CNY
60,24 M CNY
1.1.2019
327,15 Mrd. CNY
1,50 Mrd. CNY
521,92 M CNY
1.1.2020
336,69 Mrd. CNY
−7,63 Mrd. CNY
−9,79 Mrd. CNY
1.1.2021
171,66 Mrd. CNY
5,54 Mrd. CNY
3,08 Mrd. CNY
1.1.2022
146,93 M CNY
196,81 M CNY
194,75 M CNY
1.1.2023
650,69 M CNY
242,38 M CNY
241,73 M CNY
1.1.2024
1,12 Mrd. CNY
142,67 M CNY
124,47 M CNY
1.1.2025
1,54 Mrd. CNY
−23,55 M CNY
102,85 M CNY

HNA Technology Co Katteprosentit

HNA Technology Co osakkeen marginaalit

HNA Technology Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin HNA Technology Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus HNA Technology Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2018
6,30 %
0,22 %
0,02 %
1.1.2019
7,13 %
0,46 %
0,16 %
1.1.2020
7,38 %
−2,27 %
−2,91 %
1.1.2021
7,23 %
3,23 %
1,79 %
1.1.2022
−2,73 %
133,94 %
132,54 %
1.1.2023
−2,72 %
37,25 %
37,15 %
1.1.2024
7,19 %
12,77 %
11,14 %
1.1.2025
9,62 %
−1,53 %
6,67 %

HNA Technology Co Osakeanalyysi

Mitä HNA Technology Co tekee? HNA Technology Co. Ltd. tuottaa liikevaihtoa kahden ensisijaisen liiketoimintasegmentin kautta. Elektronisten tuotteiden myyntisegmentti myy elektroniikkaa, tietotekniikkatuotteita ja niihin liittyviä tuotteita. Laivaus- ja kaupankäynnin segmentti tarjoaa kansainvälisiä ja kotimaan konttiliikennepalveluja, mukaan lukien linjarahtilaivaliikenteen reitit Yingkouhun, Qingdaohon, Rizhaohon ja Longkouhun, Quanzhou ja Shantou toimivat tukisatamina. Lisäksi tämä segmentti tarjoaa alusten vuokrausta, laivausvälitystä ja työvoiman sijoittelupalveluita. Yritys työllistää 67 kokopäiväistä työntekijää näiden toimintojen tukemiseen. Yrityksen elektronisten tuotteiden myynti kohdistuu yrityksiin, jotka tarvitsevat IT-ratkaisuja, kun taas laivaussementti palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat konttiliikennettä sekä kotimaan että kansainvälisten reittien välillä. Quanzhou ja Shantou toimivat keskeisinä tukisatamina laivaustoiminnoille, helpottaen kauppaa Kiinan suurimpiin satamiin. Yrityksen palvelut on räätälöity vastaamaan eri alojen logistiikka- ja tuotteenjakelutarpeita. HNA Technologyn tulonlähteet sisältävät elektroniikka- ja IT-tuotteiden myynnin sekä laivaus- ja kauppapalvelut. Yrityksen keskittyminen konttiliikenteeseen ja siihen liittyviin palveluihin sijoittaa sen merilogistiikan sektoriin, palvellen sekä kotimaan että kansainvälisiä markkinoita vakiintuneiden kauppareittien kautta. HNA Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HNA Technology Co osakkeesta

Yhtiön HNA Technology Co Bruttotulos on 148,32 M CNY vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä HNA Technology Co muuttui arvosta 80,27 M CNY arvoon 148,32 M CNY, mikä edustaa 84,78 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos HNA Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n HNA Technology Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — HNA Technology Co

Kaikki tunnusluvut — HNA Technology Co