G1 Secure Solutions

G1 Secure Solutions ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä G1 Secure Solutions (GOSS.TA) 2.11.2026 päivämäärällä on 38,53 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli 34,53 % — muutos 11,57 % (korkeampi).

ROCE

38,53 %

YoY

11,57%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 G1 Secure Solutions:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli 38,53 %, mikä on kasvua 11,57% verrattuna 34,53 % edellisen vuoden ROCEen.

G1 Secure Solutions ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2017
50,84 ILS
1.1.2018
48,93 ILS
1.1.2019
48,89 ILS
1.1.2020
43,24 ILS
1.1.2021
30,24 ILS
1.1.2022
34,02 ILS
1.1.2023
34,53 ILS
1.1.2024
38,53 ILS
G1 Secure Solutions ROCE historia
VUOSIROCEYoY
38,53 %+11,57%
34,53 %+1,50%
34,02 %+12,52%
30,24 %−30,07%
43,24 %−11,56%
48,89 %−0,08%
48,93 %−3,76%
50,84 %+26,31%
40,26 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

G1 Secure Solutions Osakeanalyysi

Mitä G1 Secure Solutions tekee? G1 Secure Solutions Ltd tarjoaa ihmispohjaista turvallisuuspalvelua, elektronista valvontaa, rakenteellista ohjausta, vahingon ehkäisyä, matalajännitejärjestelmiä sekä turvateknologiapalveluita. Yritys toimii kolmen liiketoiminta-alueen kautta: Teknologia-, Turvaratkaisut- ja Focal Points -alueet. Teknologia-alue suunnittelee, asentaa ja huoltaa teknisiä järjestelmiä turvallisuutta, ohjausta ja suojelua varten, kuten palovaroitus-, CCTV- ja kulunvalvontajärjestelmät. Turvaratkaisut-alue tarjoaa kansalliseen valvonta- ja ohjausjärjestelmään tukeutuvia turvavartijapalveluita. Yritys palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat kattavia turvaratkaisuja eri aloilla. G1 Secure Solutions Ltd:n ensisijaiset tulolähteet tulevat Teknologia-alueelta, joka tuottaa tuloja turvallisuusjärjestelmien suunnittelusta, asennuksesta ja ylläpidosta. Turvaratkaisut-alue tukee liiketoimintaa tarjoamalla teknologian tukemana toimivia turvavartijapalveluita. Yrityksen kohderyhmänä ovat yritykset ja organisaatiot, jotka tarvitsevat integroituja turvallisuuspalveluita, mukaan lukien ne, jotka tarvitsevat elektronisia turvallisuusjärjestelmiä ja turvateknologiaratkaisuja. Asiakkaina on myös sellaisia toimijoita, jotka tarvitsevat rakenteellista ohjausta ja vahingon ehkäisyä. Focal Points -alue tukee yrityksen operatiivista rakennetta, mutta ei tuota suoraa liikevaihtoa. G1 Secure Solutions Ltd:n liiketoimintamalli perustuu räätälöityjen turvallisuuspalveluiden toimittamiseen liiketoiminta-alueiden kautta, joissa Teknologia- ja Turvaratkaisut-alueet ovat pääasiallisia tulonlähteitä. Yritys keskittyy asiakkaisiin, jotka hakevat sekä ihmispohjaisia että teknologisia turvaratkaisuja turvallisuuden parantamiseksi ja vahinkojen ehkäisemiseksi. G1 Secure Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä G1 Secure Solutions

Yrityksen G1 Secure Solutions sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen G1 Secure Solutions ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen G1 Secure Solutions ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen G1 Secure Solutions ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset G1 Secure Solutions osakkeesta

Yhtiön G1 Secure Solutions ROCE (Return on Capital Employed) on 38,53 % vuonna 2024.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä G1 Secure Solutions muuttui arvosta 34,53 % arvoon 38,53 %, mikä edustaa 11,57 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) G1 Secure Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n G1 Secure Solutions alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — G1 Secure Solutions

Kaikki tunnusluvut — G1 Secure Solutions