G1 Secure Solutions

G1 Secure Solutions EBIT

EBIT yhtiöstä G1 Secure Solutions (GOSS.TA) 18.10.2026 päivämäärällä on 53,95 M ILS. Edellisenä vuonna EBIT oli 44,94 M ILS — muutos 20,03 % (korkeampi).

EBIT

53,95 MILS

YoY

20,03%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2024 G1 Secure Solutions:n EBIT oli 53,95 M ILS, joka on 20,03% nousu edellisen vuoden 44,94 M ILS EBIT-suhteeseen verrattuna.

G1 Secure Solutions EBIT historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT
Päivämäärä
EBIT
1.1.2017
56,44 M ILS
1.1.2018
58,33 M ILS
1.1.2019
61,70 M ILS
1.1.2020
55,62 M ILS
1.1.2021
37,38 M ILS
1.1.2022
42,99 M ILS
1.1.2023
44,94 M ILS
1.1.2024
53,95 M ILS
G1 Secure Solutions EBIT historia
VUOSIEBITYoY
53,95 MILS+20,03%
44,94 MILS+4,55%
42,99 MILS+15,02%
37,38 MILS−32,80%
55,62 MILS−9,84%
61,70 MILS+5,77%
58,33 MILS+3,35%
56,44 MILS+10,20%
51,22 MILS+8,22%
47,33 MILS—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

G1 Secure Solutions Liikevaihto

G1 Secure Solutions osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2017
778,09 M ILS
56,44 M ILS
45,24 M ILS
1.1.2018
800,97 M ILS
58,33 M ILS
41,24 M ILS
1.1.2019
805,85 M ILS
61,70 M ILS
45,14 M ILS
1.1.2020
821,40 M ILS
55,62 M ILS
38,84 M ILS
1.1.2021
804,71 M ILS
37,38 M ILS
25,09 M ILS
1.1.2022
827,09 M ILS
42,99 M ILS
30,71 M ILS
1.1.2023
878,67 M ILS
44,94 M ILS
31,23 M ILS
1.1.2024
964,60 M ILS
53,95 M ILS
20,58 M ILS

G1 Secure Solutions Katteprosentit

G1 Secure Solutions osakkeen marginaalit

G1 Secure Solutions Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin G1 Secure Solutions osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus G1 Secure Solutions liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2017
18,25 %
7,25 %
5,81 %
1.1.2018
18,19 %
7,28 %
5,15 %
1.1.2019
18,02 %
7,66 %
5,60 %
1.1.2020
17,43 %
6,77 %
4,73 %
1.1.2021
15,68 %
4,64 %
3,12 %
1.1.2022
16,78 %
5,20 %
3,71 %
1.1.2023
16,86 %
5,11 %
3,55 %
1.1.2024
16,69 %
5,59 %
2,13 %

G1 Secure Solutions Osakeanalyysi

Mitä G1 Secure Solutions tekee? G1 Secure Solutions Ltd, based in Petah Tikva, Israel, operates in the Industrials sector within Commercial Services & Supplies. The company provides comprehensive security services including human security, electronic security, structural control, loss prevention, and safety technology. Its divisions—Technologies, Security Solutions, and Focal Points—offer integrated solutions such as fire detection, CCTV, access control, and technologically supported guard services through a national monitoring system. G1 Secure Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

EBIT yksityiskohtaisesti

Analyysi kohteen G1 Secure Solutions EBIT:stä

Kohteen G1 Secure Solutions EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) edustaa yrityksen operatiivista voittoa. Se lasketaan vähentämällä kaikki liiketoiminnan kulut, myytyjen tavaroiden kustannukset (COGS) ja operatiiviset menot, kokonaisliikevaihdosta, mutta jättämällä huomioimatta korot ja verot. Se tarjoaa näkemyksiä yrityksen operatiivisesta kannattavuudesta ottamatta huomioon rahoituksen ja verorakenteiden vaikutuksia.

Vuosi-vuosi -vertailu

Vuotuinen EBIT:n vertailu kohteelle G1 Secure Solutions voi osoittaa suuntauksia yrityksen operatiivisessa tehokkuudessa ja kannattavuudessa. EBIT:n kasvu vuosien mittaan voi viitata parantuneeseen operatiiviseen tehokkuuteen tai liikevaihdon kasvuun, kun taas lasku saattaa herättää huolta kasvaneista operatiivisista kustannuksista tai laskevista liikevaihdoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Kohteen G1 Secure Solutions EBIT on tärkeä mittari sijoittajille. Positiivinen EBIT viittaa siihen, että yritys tuottaa tarpeeksi liikevaihtoa kattamaan sen operatiiviset kulut, mikä on olennainen seikka yrityksen taloudellisen terveyden ja vakauden arvioinnissa. Sijoittajat seuraavat EBIT:tä tarkasti arvioidakseen yrityksen kannattavuutta ja potentiaalia tulevalle kasvulle.

EBIT-vaihteluiden tulkinta

Vaihtelut kohteen G1 Secure Solutions EBIT:ssä voivat johtua muutoksista tuloissa, liiketoiminnan kuluissa tai molemmissa. Nouseva EBIT viittaa parantuneeseen operatiiviseen suorituskykyyn tai kasvaneisiin myynteihin, kun taas laskeva EBIT voi viitata nousseisiin operatiivisiin kustannuksiin tai vähentyneisiin tuloihin, mikä saattaa vaatia strategisia säätöjä.

Usein kysytyt kysymykset G1 Secure Solutions osakkeesta

Yhtiön G1 Secure Solutions EBIT on 53,95 M ILS vuonna 2024.

EBIT yhtiöstä G1 Secure Solutions muuttui arvosta 44,94 M ILS arvoon 53,95 M ILS, mikä edustaa 20,03 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT G1 Secure Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Earnings before interest and taxes", lyhennetty EBIT, jota kutsutaan myös yrityksen käyttötulokseksi. Se on keskeinen luku, jonka avulla voitto voidaan arvioida tietyltä ajanjaksolta, yleensä tilikaudelta. Verot ja korko ei vähennetä EBIT:sta, joten se sopii kansainvälisiin eri yritysten vertailuihin.

Nettotulo
+ Verokulut
+ Korkokulut ja muut rahoituskulut
- Korkotuotot ja muut rahoitustuotot
= EBIT (käyttötulos)

EBIT:n ILS on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBIT:n G1 Secure Solutions historiallisesti ja reaaliajassa.

Liikevaihto on tärkeä osakkeen arvioinnissa.

EBIT on lyhenne sanoista "Earnings Before Interest and Tax" (voitto ennen korkoja ja veroja) ja edustaa yrityksen bruttovoittoa ennen veroja ja korkoja vähennetään. EBIT-summaa käytetään usein mittarina yrityksen arviointiin.

Historia

EBIT otettiin alun perin käyttöön 1940-luvulla, kun Yhdysvaltojen veroviranomaiset (IRS) hyväksyivät uuden verolain. Tämä laki vaati yrityksiä laskemaan voittonsa ennen veroja ja lainakorkoja (tai "korkoja ja veroja") vähentämistä. Siitä lähtien EBITia on käytetty yhtenä tärkeimmistä rahoitumindikaattoreista yrityksen arviointiin.

Käyttö

EBITia voidaan käyttää yrityksen arvioimiseen vertaamalla sen rahoitustuloksia vertailuarvoon tai vertailuarvoon. EBITia käytetään myös määrittämään, kuinka paljon yrityksen osakkeenomistajat saavat sen liiketuloksesta.

Laskeminen

EBIT lasketaan vähentämällä yrityksen nettovoitosta verot ja lainakorkot. Tämän summan voidaan laskea eri tavoin, mutta yleisin menetelmä on seuraava:

EBIT = Nettotulos + korot ja verot

Esimerkki:
XYZ Co:n nettotulos = 1 000 000 €
Korot ja verot = 500 000 €
XYZ Co:n EBIT = 1 500 000 €

Soveltaminen

EBIT-arvoa käytetään usein yrityksen taloudellisen vakauden määrittämiseen ja arvioimiseen. EBIT-arvoa voidaan myös käyttää määrittämään, kuinka paljon rahaa yritys voi käyttää sijoituksiin tai osinkeihin.

EBITin käyttö osakesinvestoinneissa

Sijoittajat käyttävät EBITia määrittämään, onko osake yli- vai aliarvostettu. Jos yrityksen EBIT-arvo on korkea, se voi osoittaa, että sen osake on yliarvostettu, koska sen tuottama voitto voi olla pienempi kuin voitto, jonka se tuottaisi eri osakkeella.

EBITin edut

EBIT on hyödyllinen mittari yrityksen taloudellisen vakauden määrittämiseen. EBITin käytöllä liittyy useita etuja, kuten:
- EBIT eliminoi rahoituksen vaikutuksen yrityksen tuottoon.
- Se on hyödyllinen mittari määritettäessä voittoja, jotka yritys voi jakaa osakkeenomistajille.
- Sitä voidaan käyttää määrittämään, onko osake yli- vai aliarvostettu.

EBITin haitat

EBITin käytöllä on myös joitakin haittoja, kuten:
- EBITia ei voida käyttää ainoana mittarina yrityksen arvioimiseen, koska se ei heijasta yrityksen kokonaisvoittoa.
- EBITia voivat vaikuttaa odottamattomat tapahtumat, kuten verojen nousu.
- EBIT ei aina ole luotettava indikaattori yrityksen tulevalle voittojen kehitykselle.

Johtopäätös

EBIT on tärkeä mittari, jota käytetään yrityksen arvioimiseen. Sitä voidaan käyttää määrittämään, kuinka paljon rahaa yritys voi tuottaa liiketoimintansa tuloksista ja onko osake yli- vai aliarvostettu. EBITilla on kuitenkin myös joitain haittoja, koska se ei heijasta yrityksen kokonaiskannattavuutta ja voi vaikuttaa odottamattomat tapahtumat. Siksi on tärkeää tarkastella EBITia yhdessä muiden rahoitusindikaattoreiden kanssa saadakseen täydellisen kuvan yrityksestä.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — G1 Secure Solutions

Kaikki tunnusluvut — G1 Secure Solutions