Covenant Logistics Group

Covenant Logistics Group ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Covenant Logistics Group (CVLG) 2.11.2026 päivämäärällä on 1,79 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 8,19 % — muutos −78,13 % (matalampi).

ROE

1,79 %

YoY

−78,13%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Covenant Logistics Group:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 1,79 %, mikä on nousua −78,13% verrattuna 8,19 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Covenant Logistics Group ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2018
12,39 USD
1.1.2019
2,42 USD
1.1.2020
−14,70 USD
1.1.2021
17,37 USD
1.1.2022
28,82 USD
1.1.2023
13,69 USD
1.1.2024
8,19 USD
1.1.2025
1,79 USD
Covenant Logistics Group ROE historia
VUOSIROEYoY
1,79 %−78,13%
8,19 %−40,14%
13,69 %−52,49%
28,82 %+65,94%
17,37 %−218,16%
−14,70 %−707,04%
2,42 %−80,45%
12,39 %−34,04%
18,78 %+163,73%
7,12 %−65,79%
20,82 %+97,80%
10,52 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Covenant Logistics Group Osakeanalyysi

Mitä Covenant Logistics Group tekee? Covenant Logistics Group Inc on vuonna 1986 perustettu yhdysvaltalainen yritys, josta on kehittynyt yksi Pohjois-Amerikan johtavista logistiikkayrityksistä. Yhtiö on noteerattu NASDAQ-pörssissä tunnuksella "CVLG", ja sillä on työntekijöitä eri logistiikan aloilla. Yritys tarjoaa asiakkailaan laajan valikoiman kuljetus- ja logistiikkapalveluita. Tarjontaan kuuluu varastointi ja jakelu sekä erikoispalvelut, kuten kemikaalien, vaarallisten aineiden ja elintarvikkeiden kuljetus. Yrityksen eri toimialat on organisoitu eri brändien alle, kuten "Southern Refrigerated Transport" elintarvikkeiden kuljetusta varten tai "Landair Transport" kaikenlaisten tavaroiden kuljetusta varten. Yritys luottaa moderniin ja tehokkaaseen kalustojärjestelmään, joka koostuu yli 2 500 kuorma-autosta ja 7 000 perävaunusta. Kalusto on varustettu edistyneellä teknologialla kuljetusten turvallisuuden ja luotettavuuden varmistamiseksi. Covenant Logistics Group Inc:n liiketoimintamalli perustuu vahvaan asiakaslähtöisyyteen. Yritys näkee itsensä asiakkaidensa kumppanina ja tekee kaikkensa täyttääkseen heidän vaatimuksensa ja odotuksensa. Tavoitteena ei ole ainoastaan tavaroiden kuljettaminen paikasta toiseen, vaan tarjotaan myös kattavaa konsultointia ja tukea asiakkaiden logistiikkaprosessien optimoimiseksi ja yksinkertaistamiseksi. Tämän kysynnän täyttämiseksi yritys noudattaa korkeita laatua ja turvallisuutta koskevia standardeja. Se on sertifioitu ISO 9001 -standardin mukaisesti, ja sen toiminta noudattaa ympäristöjärjestelmästandardin ISO 14001 vaatimuksia. Toinen Covenant Logistics Group Inc:n vahvuus on työntekijöidensä tuki ja koulutus. Yritys kiinnittää suurta huomiota työntekijöidensä koulutukseen ja kehittämiseen sekä tarjoaa niille monipuolisia koulutus- ja jatkokoulutusmahdollisuuksia. Kokonaisuudessaan Covenant Logistics Group Inc on yritys, joka erottuu vuosikymmenien kokemuksellaan ja laajalla logistiikkapalveluvalikoimallaan. Se luottaa moderniin kalustonhallintaan, vahvaan asiakaslähtöisyyteen ja korkeisiin laatuvaatimuksiin. Covenant Logistics Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Covenant Logistics Group

Yrityksen Covenant Logistics Group oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Covenant Logistics Group:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Covenant Logistics Group ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Covenant Logistics Group ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Covenant Logistics Group osakkeesta

Yhtiön Covenant Logistics Group ROE (Return on Equity) on 1,79 % vuonna 2025.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Covenant Logistics Group muuttui arvosta 8,19 % arvoon 1,79 %, mikä edustaa −78,13 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Covenant Logistics Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Covenant Logistics Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Covenant Logistics Group

Kaikki tunnusluvut — Covenant Logistics Group