Covenant Logistics Group

Covenant Logistics Group CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Covenant Logistics Group (CVLG) 6.11.2026 päivämäärällä on −4,81 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −4,34 % — muutos 10,95 % (matalampi).

CROIC

−4,81 %

YoY

10,95%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Covenant Logistics Group on 2025 −4,81 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Covenant Logistics Group oli 2024 −4,34 % . Se laskee 10,95% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Covenant Logistics Group CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
8,55 USD
1.1.2019
−11,63 USD
1.1.2020
−8,52 USD
1.1.2021
9,81 USD
1.1.2022
11,94 USD
1.1.2023
−20,30 USD
1.1.2024
−4,34 USD
1.1.2025
−4,81 USD
Covenant Logistics Group CROIC historia
VUOSICROICYoY
−4,81 %+10,95%
−4,34 %−78,64%
−20,30 %−270,01%
11,94 %+21,68%
9,81 %−215,11%
−8,52 %−26,68%
−11,63 %−236,00%
8,55 %−255,70%
−5,49 %+139,70%
−2,29 %−89,15%
−21,12 %−12,76%
−24,21 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Covenant Logistics Group Osakeanalyysi

Mitä Covenant Logistics Group tekee? Covenant Logistics Group Inc on vuonna 1986 perustettu yhdysvaltalainen yritys, josta on kehittynyt yksi Pohjois-Amerikan johtavista logistiikkayrityksistä. Yhtiö on noteerattu NASDAQ-pörssissä tunnuksella "CVLG", ja sillä on työntekijöitä eri logistiikan aloilla. Yritys tarjoaa asiakkailaan laajan valikoiman kuljetus- ja logistiikkapalveluita. Tarjontaan kuuluu varastointi ja jakelu sekä erikoispalvelut, kuten kemikaalien, vaarallisten aineiden ja elintarvikkeiden kuljetus. Yrityksen eri toimialat on organisoitu eri brändien alle, kuten "Southern Refrigerated Transport" elintarvikkeiden kuljetusta varten tai "Landair Transport" kaikenlaisten tavaroiden kuljetusta varten. Yritys luottaa moderniin ja tehokkaaseen kalustojärjestelmään, joka koostuu yli 2 500 kuorma-autosta ja 7 000 perävaunusta. Kalusto on varustettu edistyneellä teknologialla kuljetusten turvallisuuden ja luotettavuuden varmistamiseksi. Covenant Logistics Group Inc:n liiketoimintamalli perustuu vahvaan asiakaslähtöisyyteen. Yritys näkee itsensä asiakkaidensa kumppanina ja tekee kaikkensa täyttääkseen heidän vaatimuksensa ja odotuksensa. Tavoitteena ei ole ainoastaan tavaroiden kuljettaminen paikasta toiseen, vaan tarjotaan myös kattavaa konsultointia ja tukea asiakkaiden logistiikkaprosessien optimoimiseksi ja yksinkertaistamiseksi. Tämän kysynnän täyttämiseksi yritys noudattaa korkeita laatua ja turvallisuutta koskevia standardeja. Se on sertifioitu ISO 9001 -standardin mukaisesti, ja sen toiminta noudattaa ympäristöjärjestelmästandardin ISO 14001 vaatimuksia. Toinen Covenant Logistics Group Inc:n vahvuus on työntekijöidensä tuki ja koulutus. Yritys kiinnittää suurta huomiota työntekijöidensä koulutukseen ja kehittämiseen sekä tarjoaa niille monipuolisia koulutus- ja jatkokoulutusmahdollisuuksia. Kokonaisuudessaan Covenant Logistics Group Inc on yritys, joka erottuu vuosikymmenien kokemuksellaan ja laajalla logistiikkapalveluvalikoimallaan. Se luottaa moderniin kalustonhallintaan, vahvaan asiakaslähtöisyyteen ja korkeisiin laatuvaatimuksiin. Covenant Logistics Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Covenant Logistics Group osakkeesta

Yhtiön Covenant Logistics Group Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −4,81 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Covenant Logistics Group muuttui arvosta −4,34 % arvoon −4,81 %, mikä edustaa 10,95 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Covenant Logistics Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Covenant Logistics Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Covenant Logistics Group

Kaikki tunnusluvut — Covenant Logistics Group