ClearSign Technologies

ClearSign Technologies Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä ClearSign Technologies (CLIR) 3.11.2026 päivämäärällä on −67,84 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli −130,78 % — muutos −48,12 % (korkeampi).

Rule of 40

−67,84 %

YoY

−48,12%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä ClearSign Technologies on 2025 −67,84 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä ClearSign Technologies oli 2024 −130,78 % . Se laskee −48,12% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ClearSign Technologies Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2016
−886,32 USD
1.1.2017
−1 811,56 USD
1.1.2018
−1 817,32 USD
1.1.2021
−62,30 USD
1.1.2022
−1 611,91 USD
1.1.2023
293,62 USD
1.1.2024
−130,78 USD
1.1.2025
−67,84 USD
ClearSign Technologies Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
−67,84 %−48,12%
−130,78 %−144,54%
293,62 %−118,22%
−1 611,91 %+2 487,36%
−62,30 %−96,57%
−1 817,32 %+0,32%
−1 811,56 %+104,39%
−886,32 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ClearSign Technologies Osakeanalyysi

Mitä ClearSign Technologies tekee? Clearsign Technologies Corp on puhtaan energian ja ympäristöteknologioiden tutkimuksen ja kehittämisen edelläkävijä. Yritys perustettiin vuonna 2008 tavoitteenaan mullistaa ala innovatiivisilla ratkaisuilla ja edistää ympäristönsuojelua. Clearsign Technologies Corpista on sen jälkeen tullut johtava matalapäästöisten polttoteknologioiden ja prosessinhallintatuotteiden toimittaja. Clearsign Technologies Corpin liiketoimintamalli perustuu ajatukseen teollisuuden ympäristövaikutusten vähentämisestä ja fossiilisten polttoaineiden riippuvuudesta. Tämän saavuttamiseksi yritys on kehittänyt erilaisia puhtaan energian ja ympäristöteknologioita, jotka mahdollistavat asiakkaidensa päästöjen vähentämisen, tehokkaamman toiminnan ja kustannussäästöt. Yritys tarjoaa myös prosessinhallintatuotteita, jotka parantavat teollisten prosessien tehokkuutta ja vähentävät jätettä. Clearsign Technologies Corp toimii kahdessa liiketoiminta-alueessa: energia- ja ympäristöteknologiat sekä prosessinhallintatuotteet. Energia- ja ympäristöteknologia-alueella yritys on kehittänyt innovatiivisia teknologioita matalapäästöiseen polttoaineen polttoon. Tämä sisältää patentoidun Duplex™-tekniikan, joka käyttää erityisiä polttimia tehden polttoaineen poltosta huomattavasti puhtaampaa ja tehokkaampaa. Teknologia soveltuu erilaisiin sovelluksiin, kuten lämmitykseen, sähköntuotantoon ja teollisiin prosesseihin. Clearsign Technologies Corp tarjoaa myös ratkaisuja savukaasujen puhdistushallintaan ja päästöjen seurantaan. Prosessinhallintatuotteiden alueella yritys tarjoaa älykkäitä antureita ja ohjauslaitteita, jotka parantavat teollisten prosessien tehokkuutta ja laatua. Tämä sisältää patentoidun Electrodynamic Combustion Control™-tekniikan, joka ohjaa polttoaineen polttoa sähkökenttien avulla. Tämä johtaa polton optimointiin ja päästöjen vähentämiseen. Clearsign Technologies Corp on myös kehittänyt ohjausjärjestelmiä teollisiin prosesseihin, jotka mahdollistavat prosessiparametrien automaattisen valvonnan ja hallinnan. Clearsign Technologies Corpin tuotteita käytetään monissa eri aloissa, mukaan lukien öljy- ja kaasuteollisuus, sähköntuotanto, petrokemiallinen teollisuus, ilmailu-, elintarvike- ja juomateollisuus sekä kemian ja muovin valmistus. Yritys tekee yhteistyötä näiden alojen johtavien yritysten kanssa kehittääkseen innovatiivisia ratkaisuja kestävämpään tulevaisuuteen. Clearsign Technologies Corp on saanut useita palkintoja innovatiivisista teknologioistaan ja tuotteistaan. Vuonna 2018 yritys tunnustettiin Global Cleantech 100 -listalla yhtenä lupaavimmista yrityksistä puhtaan teknologian alalla. Clearsign Technologies Corp on myös saanut useita patentoituja oikeuksia teknologioilleen. Yleisesti ottaen Clearsign Technologies Corp on johtava puhtaan energian ja ympäristöteknologian alalla. Yritys on kehittänyt innovatiivisia teknologioita ja tuotteita, jotka edistävät teollisuuden päästöjen vähentämistä ja teollisten prosessien tehokkuuden lisäämistä. Clearsign Technologies Corp tekee tiivistä yhteistyötä johtavien yritysten kanssa eri aloilla kehittääkseen innovatiivisia ratkaisuja kestävämpään tulevaisuuteen. ClearSign Technologies on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ClearSign Technologies osakkeesta

Yhtiön ClearSign Technologies 40. säännön sääntö on −67,84 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö ClearSign Technologies:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — ClearSign Technologies

Kaikki tunnusluvut — ClearSign Technologies