ClearSign Technologies

ClearSign Technologies Velat

Velat yhtiöstä ClearSign Technologies (CLIR) 6.11.2026 päivämäärällä on 2,65 M USD. Edellisenä vuonna Velat oli 2,15 M USD — muutos 23,19 % (korkeampi).

Velat

2,65 MUSD

YoY

23,19%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 ClearSign Technologies:n velat olivat 2,65 M USD, mikä on 23,19% ero verrattuna 2,15 M USD velkoihin edellisenä vuonna.

ClearSign Technologies Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
1,73 M USD
1.1.2019
1,72 M USD
1.1.2020
1,58 M USD
1.1.2021
1,08 M USD
1.1.2022
1,37 M USD
1.1.2023
2,43 M USD
1.1.2024
2,15 M USD
1.1.2025
2,65 M USD
ClearSign Technologies Velat historia
VUOSIVelatYoY
2,65 MUSD+23,19%
2,15 MUSD−11,37%
2,43 MUSD+76,84%
1,37 MUSD+27,01%
1,08 MUSD−31,58%
1,58 MUSD−7,93%
1,72 MUSD−0,69%
1,73 MUSD−0,06%
1,73 MUSD+12,13%
1,54 MUSD−5,05%
1,62 MUSD−0,98%
1,64 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ClearSign Technologies Osakeanalyysi

Mitä ClearSign Technologies tekee? Clearsign Technologies Corp on puhtaan energian ja ympäristöteknologioiden tutkimuksen ja kehittämisen edelläkävijä. Yritys perustettiin vuonna 2008 tavoitteenaan mullistaa ala innovatiivisilla ratkaisuilla ja edistää ympäristönsuojelua. Clearsign Technologies Corpista on sen jälkeen tullut johtava matalapäästöisten polttoteknologioiden ja prosessinhallintatuotteiden toimittaja. Clearsign Technologies Corpin liiketoimintamalli perustuu ajatukseen teollisuuden ympäristövaikutusten vähentämisestä ja fossiilisten polttoaineiden riippuvuudesta. Tämän saavuttamiseksi yritys on kehittänyt erilaisia puhtaan energian ja ympäristöteknologioita, jotka mahdollistavat asiakkaidensa päästöjen vähentämisen, tehokkaamman toiminnan ja kustannussäästöt. Yritys tarjoaa myös prosessinhallintatuotteita, jotka parantavat teollisten prosessien tehokkuutta ja vähentävät jätettä. Clearsign Technologies Corp toimii kahdessa liiketoiminta-alueessa: energia- ja ympäristöteknologiat sekä prosessinhallintatuotteet. Energia- ja ympäristöteknologia-alueella yritys on kehittänyt innovatiivisia teknologioita matalapäästöiseen polttoaineen polttoon. Tämä sisältää patentoidun Duplex™-tekniikan, joka käyttää erityisiä polttimia tehden polttoaineen poltosta huomattavasti puhtaampaa ja tehokkaampaa. Teknologia soveltuu erilaisiin sovelluksiin, kuten lämmitykseen, sähköntuotantoon ja teollisiin prosesseihin. Clearsign Technologies Corp tarjoaa myös ratkaisuja savukaasujen puhdistushallintaan ja päästöjen seurantaan. Prosessinhallintatuotteiden alueella yritys tarjoaa älykkäitä antureita ja ohjauslaitteita, jotka parantavat teollisten prosessien tehokkuutta ja laatua. Tämä sisältää patentoidun Electrodynamic Combustion Control™-tekniikan, joka ohjaa polttoaineen polttoa sähkökenttien avulla. Tämä johtaa polton optimointiin ja päästöjen vähentämiseen. Clearsign Technologies Corp on myös kehittänyt ohjausjärjestelmiä teollisiin prosesseihin, jotka mahdollistavat prosessiparametrien automaattisen valvonnan ja hallinnan. Clearsign Technologies Corpin tuotteita käytetään monissa eri aloissa, mukaan lukien öljy- ja kaasuteollisuus, sähköntuotanto, petrokemiallinen teollisuus, ilmailu-, elintarvike- ja juomateollisuus sekä kemian ja muovin valmistus. Yritys tekee yhteistyötä näiden alojen johtavien yritysten kanssa kehittääkseen innovatiivisia ratkaisuja kestävämpään tulevaisuuteen. Clearsign Technologies Corp on saanut useita palkintoja innovatiivisista teknologioistaan ja tuotteistaan. Vuonna 2018 yritys tunnustettiin Global Cleantech 100 -listalla yhtenä lupaavimmista yrityksistä puhtaan teknologian alalla. Clearsign Technologies Corp on myös saanut useita patentoituja oikeuksia teknologioilleen. Yleisesti ottaen Clearsign Technologies Corp on johtava puhtaan energian ja ympäristöteknologian alalla. Yritys on kehittänyt innovatiivisia teknologioita ja tuotteita, jotka edistävät teollisuuden päästöjen vähentämistä ja teollisten prosessien tehokkuuden lisäämistä. Clearsign Technologies Corp tekee tiivistä yhteistyötä johtavien yritysten kanssa eri aloilla kehittääkseen innovatiivisia ratkaisuja kestävämpään tulevaisuuteen. ClearSign Technologies on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

ClearSign Technologies:n velvoitteiden arviointi

ClearSign Technologies:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä ClearSign Technologies:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

ClearSign Technologies:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

ClearSign Technologies:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

ClearSign Technologies:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset ClearSign Technologies osakkeesta

Yhtiön ClearSign Technologies Velat on 2,65 M USD vuonna 2025.

Velat yhtiöstä ClearSign Technologies muuttui arvosta 2,15 M USD arvoon 2,65 M USD, mikä edustaa 23,19 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat ClearSign Technologies:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n ClearSign Technologies historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — ClearSign Technologies

Kaikki tunnusluvut — ClearSign Technologies