Caplin Point Laboratories

Caplin Point Laboratories Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä Caplin Point Laboratories (CAPLIPOINT.NS) 5.11.2026 päivämäärällä on 29,10 M INR. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 9,20 M INR — muutos 216,30 % (korkeampi).

Velka

29,10 MINR

YoY

216,30%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 oli Caplin Point Laboratories velka 29,10 M INR, muutos 216,30% verrattuna 9,20 M INR kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Caplin Point Laboratories Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2018
3,22 M INR
1.1.2019
2,87 M INR
1.1.2020
13,00 M INR
1.1.2021
5,33 M INR
1.1.2022
11,70 M INR
1.1.2023
9,30 M INR
1.1.2024
9,20 M INR
1.1.2025
29,10 M INR
Caplin Point Laboratories Velka historia
VUOSIVelkaYoY
29,10 MINR+216,30%
9,20 MINR−1,08%
9,30 MINR−20,51%
11,70 MINR+119,43%
5,33 MINR−58,98%
13,00 MINR+353,28%
2,87 MINR−10,90%
3,22 MINR−73,15%
11,99 MINR−56,16%
27,34 MINR−7,54%
29,58 MINR−45,29%
54,05 MINR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Caplin Point Laboratories Osakeanalyysi

Mitä Caplin Point Laboratories tekee? Caplin Point Laboratories Ltd valmistaa ja markkinoi farmaseuttisia tuotteita, mukaan lukien yleislääkkeitä ja brändattuja tuotteita, keskittyen tableteihin, kuiviin siirappeihin, pehmeisiin geelikuviin, kapsuleihin, peräpuikkoihin, nestemäisiin siirappeihin, injektiovalmisteisiin ja paikallishoitoon tarkoitettuihin valmisteisiin. Yritys vie näitä tuotteita Latinalaiseen Amerikkaan (LATAM), Etelä-Afrikkaan, ranskankieliseen Afrikkaan, Yhdysvaltoihin ja Eurooppaan palvellen terveydenhuollon tarjoajia ja jakelijoita näillä alueilla. Sen pääasiallinen tuotantolaitos Puducherryssä, Intiassa, tukee farmaseuttisten tuotteiden tuotantoa globaaleille markkinoille, kun taas tutkimus- ja kehitystoiminta (T&K) tapahtuu Tamil Nadussa, Intiassa. Yritys hyödyntää tytäryhtiöitään Caplin Point Far East Limited ja Caplin Steriles Limited laajentaakseen toimintaansa ja tuotevalikoimaansa. Yritys saa tuloja myymällä farmaseuttisia tuotteitaan kansainvälisille markkinoille, ja keskeiset liiketoiminta-alueet sisältävät yleislääkkeitä ja brändattuja lääkkeitä. Silmätipat, esisekoituspuskit ja lyofilisoidut pullot ovat markkinoituja terveydenhuoltojärjestelmille ja apteekeille kohdealueilla. Tuotantokyky Puducherryssä mahdollistaa kustannustehokkaan tuotannon, kun taas T&K-toiminta Tamil Nadussa ajaa tuoteinnovaatioita globaalia kysyntää varten. Tytäryhtiöt tukevat jakelua ja erikoistunutta valmistusta, parantaen markkinaosuutta monipuolisilla maantieteellisillä alueilla. Caplin Point Laboratories Ltd:n ensisijaisia asiakkaita ovat terveydenhuollon tarjoajat, jakelijat ja apteekit Latinalaisessa Amerikassa, Etelä-Afrikassa, ranskankielisessä Afrikassa, Yhdysvalloissa ja Euroopassa. Yrityksen tuotevalikoima sisältää sekä yleislääkkeitä että brändattuja farmaseuttisia tuotteita, joissa painopiste on saatavilla olevissa, korkealaatuisissa lääkkeissä. Tuotanto Puducherryssä varmistaa tehokkaan tuotannon, ja T&K-toiminta Tamil Nadussa tukee uusien koostumusten jatkuvaa kehittämistä. Caplin Steriles Limited -tytäryhtiö käsittelee erikoistuneita steriilejä tuotteita, kun taas Caplin Point Far East Limited auttaa vahvistamaan läsnoloa Aasian markkinoilla. Caplin Point Laboratories on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Caplin Point Laboratories:n velkarakenteesta

Caplin Point Laboratories:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Caplin Point Laboratories:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Caplin Point Laboratories:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Caplin Point Laboratories:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Caplin Point Laboratories osakkeesta

Yhtiön Caplin Point Laboratories Velkaantuneisuus on 29,10 M INR vuonna 2025.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Caplin Point Laboratories muuttui arvosta 9,20 M INR arvoon 29,10 M INR, mikä edustaa 216,30 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Caplin Point Laboratories:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Caplin Point Laboratories historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Caplin Point Laboratories

Kaikki tunnusluvut — Caplin Point Laboratories